Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coz to za wada, jesli mozna wiedziec?

Cena?

 

Znowu plotki a nie konkrety.

Aeris nie należy do tanich central przystawka GGWC tekże nie jest za darmo.

 

konkrety z cennika ZEHNDER:

ComfoAir 350 Luxe - 9 337,50 PLN COMAIR HRUC 380 EASY - 8 358,00 PLN

ComfoFond 350 - 7946,80 PLN COMAIR AQUACOMPLUS - 9030 PLN

 

w sumie komplet ZEHNDER: 17 284.30 PLN

komplet COMAIR: 17 388,00 PLN

 

Faktycznie cena jest problemem????

 

Powtarzam kiedy tylko mogę:

Rzekomo wysoka cena COMAIR/Uniflexplus+ jest takim forumowym mitem.

Zapraszam do sprawdzania informacji - najlepiej u żródła - chętnie porozmawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, reku + GWC glikolowe za 17k? Zehnder czy Aeris?

Nie lepiej kupić polskiej produkcji sprzęt, równie wysokiej klasy a znacznie tańszy? Kupujecie zagraniczne urządzenia, a potem kwik że rząd mamy do d... bo polskie firmy upadają i pracy nie ma ....

 

No właśnie - ja mam Nikol 320 i nie wiem w czym tamte są lepsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem z 30 stron postów i nie mam już siły wracać od początku tematu. Niestety tematyka tu poruszana jest jak czarna magia (lekko rozjaśniona).

Mam zamiar budować dom (już zaczynam - jak tylko mrozy odpuszczą) i w projekcie wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła - projekt zrobiony przez rekuperatory.pl. W kotłowni i garażu przewidziano WG. Chciałem zleć firmie zrobienie takiej wentylacji, nawet udałem się na Targi Tarbud we Wrocławiu, aby poznać ofertę firm. Niestety wróciłem z targów głupszy niż byłem. W rozmowach osoby z jednej firmy polecali tylko kanały spiro, inni tylko plastikowe i tak na zmianę. Przedstawiciel dosyć znanej firmy z Wrocławia twierdził, że tylko spiro. Czy może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić dlaczego kanały spiro miałyby być najlepsze lub nie?

Firma zajmująca się instalacjami wod-kan, grzewcze, wentyla - dystrybutor VAillant proponuje centralę recoVAIR (vailant) - czy jest to dobra centrala? i rury z tworzywa.

Czy raczej powinienem zlecić zrobienie wentylacji wyspecjalizowanej firmie. Może ktoś poleci dobrą firmę z Wrocławia. Może być na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem z 30 stron postów i nie mam już siły wracać od początku tematu. Niestety tematyka tu poruszana jest jak czarna magia (lekko rozjaśniona).

Mam zamiar budować dom (już zaczynam - jak tylko mrozy odpuszczą) i w projekcie wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła - projekt zrobiony przez rekuperatory.pl. W kotłowni i garażu przewidziano WG. Chciałem zleć firmie zrobienie takiej wentylacji, nawet udałem się na Targi Tarbud we Wrocławiu, aby poznać ofertę firm. Niestety wróciłem z targów głupszy niż byłem. W rozmowach osoby z jednej firmy polecali tylko kanały spiro, inni tylko plastikowe i tak na zmianę. Przedstawiciel dosyć znanej firmy z Wrocławia twierdził, że tylko spiro. Czy może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić dlaczego kanały spiro miałyby być najlepsze lub nie?

Firma zajmująca się instalacjami wod-kan, grzewcze, wentyla - dystrybutor VAillant proponuje centralę recoVAIR (vailant) - czy jest to dobra centrala? i rury z tworzywa.

Czy raczej powinienem zlecić zrobienie wentylacji wyspecjalizowanej firmie. Może ktoś poleci dobrą firmę z Wrocławia. Może być na prv.

 

Jaki kocioł będzie w kotłowni i z czego będzie komin ?

 

U mnie jest murowany z cegieł z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, a w garażu nic nie ma [nieszczelności uszczelek bramy wystarczają].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam.

Mam pytanie do ekspertow, bardzo prosilbym o odpowiedz.

Czy kanaly wentylacja rozprowadzona po calym domu tylko i wylacznie na spiro z 4 mm izolacja to dobry pomysl?

Czy nie bedzie przypadkiem za glosna w porownaniu do flexow?

Z gory dziekuje.

 

4 mm izolacja ???

 

Prędzej 4 cm, a na pewno nie mniej niż 2 cm izolacji typu wełna chyba, że będzie rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się czy ma szczelny wymiennik, bo wydaje mi się że nie, jeśli zabezpieczeniem przed oszronieniem jest zmniejszenie obrotów.

Jak zamarznie wymiennik to powietrze idzie bokiem i instalator nie ma problemów.

Przez to podczas normalnej pracy masz straty na wymienniku.

Tego nikt inwestorowi nie mówi.

Poszukaj lepiej czegoś co ma szczelny wymiennik i do tego nagrzewnicę pulsacyjną. Wtedy rozmrażanie wymiennika jest włączane tylko wtedy kiedy potrzeba co obniża koszty. Żeby grzałka nie chodziła 24h od jesieni do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

 

mogę was prosić o pomoc.

Domek ok 110m/kw 2 kondygnacje

Kubatura ok 300m3

 

jakie kanały i jaką centralę reku. Myślałam o Brink HR300

 

co o tym myślicie?

 

Kanały sonoduct 50 [5 cm wełny], centrala Jan-gaz 350 m3/godz maks chyba, że wolisz tańszą alternatywę to do takiego domu centrala o wydajności maks. 200 m3/godz wystarczy, chyba, że planujesz ponad 6 mieszkańców lub częste imprezy z dużą ilością gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...