Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dokładnie tak

6 oddzielnych kanałów (względy regulacyjne i akustyczne) nawiew

z wywiewem jest nieco inaczej są rozdzielacze

 

Czy w takim razie z reku jest aż 6 wyjść nawiewnych? Czy po prostu za reku rozdzielasz kanały i dopiero od tego miejsca prowadzisz niezależnie? Jeśli tak to jak rozdzieliłeś powietrze, jakimś "sześciornikiem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że rekuperator nie obrazi się na moje rury chociaż nie jest tu miejsce na nie.

odprowadzam powietrze z łazienki do rekuperatora, z kuchni poprzez filtr tłuszczowy do rekuperatora i z niego bezpośrednio na zewnątrz ,

a co!! niech sąsiedzi wiedzą że mam schabowego :lol:

 

z reku jest jedno wyjście 160 i takim przewodem ciągnę do góry tam jest rozdzielnica z jednym wejściem 160 i 6 wyjściami 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyciąg kuchenny przez rekuperator to wystarcza? Znaczy zapaszki z kuchni nie rozchodzą się po domu, bo wszystkie sprawnie są wyciągane przez rekuperator?

 

Też się zastanawiam jak to u siebie rozwiązać, i chciałbym też wyciągać zapaszki z kuchni przez rekuperator (z filtrem tłuszczowym na wyciągu oczywiście), żeby zmniejszyć straty ciepła. Tylko słyszałem takie opinie, że takie rozwiązanie to za cieńkie (maksymaplny stopień wymiany w instalacjach nawiewno-wywienych to mniej więcej 1, a to podobno nie wystarcza, żeby efektywnie wyciągnąć zapaszki).

 

Jak to jest u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy producenci polecaja przewody wentylacyjne alufleksy, sonodukty, ewentualnie rury spiro a ja dostałem ofertę na Płyta z wełny szklanej o gęstości 85 kg/m3 od strony zewnętrznej pokryta wzmocnionym aluminium - 70 &m, od strony wewnętrznej aluminium mikro-perforowanym - 20 &m. Przeznaczona do wyrobu samonośnych przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych w warsztacie lub na miejscu budowy.

Płyta ta pozwala na produkcję przewodów lekkich, o bardzo dobrej wytrzymałości mechanicznej, doskonałych parametrach akustycznych i termicznych. Czy ktoś z tego robił, czy to naprawdę dobre, czy ktoś może coś więcej o tym wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka ptyań.

1. Z czego wybudować taki wymiennik (murowany, rury itp???

2. czy w środku nie zamieszkają goście (robactwo, grzyby, pleśnie ???

3. jakie wymiary powinien mieć (dł.szer.wys???

 

Bardzo mi się podoba sam pomysł. Kiedyś w muratorze był opisany dom z wymmiennikiem gruntowym ale brakowało dokładniejszych danych.

 

Bardzo proszę o podpowiedź, bo jeszcze w tym roku chciałbym zrobić nadmuch powietrza do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze do tego wyciągu z kuchni: czy to faktycznie wystarcza podłaczyć wyciąg z kuchni do instalacji wywiewnej, żeby zapachy z kuchni wyciągnąć?

 

Mnie instalator odradza, i proponuje zrobić niezależny (od instalacji wywiewna-nawiewenej) wentylatorek do wyciągu z kuchni. Ale mnie szkaoda kW, który ten wentylatorek wyciągnie razem z ciepłym powietrzem z kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...