Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki za odpowiedz. Bede musial porozmawiac z instalatorem i zwiekszyc grubosc welny na spiro.

Orientujesz sie moze o ile procent drozsze jest spiro z 50 mm ociepleniem od 5 mm?

 

Standardowo spiroflexy mają 25 mm wełny, a te lepsze 50 mm - mam u siebie 25 mm i wiem, że to mało bo mam straty ciepła/chłodu w instalacji, dlatego dzisiaj dopłaciłbym do 50 mm.

 

O ile są droższe od 5 mm nie wiem - spytaj instalatora bo pewnie on Ci to kupi i narzuci swoją marżę [instalatorzy mają spore rabaty w hurtowniach i na tym zarabiają].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER dzięki za informacje.

Robiś na spiro i wtedy ukryć w karton gipsach czy na uniflexach w wylewce stropu??

jest jakaś różnica??

 

i jak oceniasz, jaki byłby koszt instalacji na takiej pow jak u mnie??

 

Mam u siebie spiroflexy ukryte w regipsach - minusem rozwiązania jest mniejsza ustawność pokoi na poddaszu bo w trzech z nich w 2-3 narożnikach mam kwadratowe "filary".

 

Uniflexy w stropie to ciekawe rozwiązanie, bo nie ma "filarów", ale na pewno droższe - o ile tego nie wiem bo nie zajmuję się instalacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak zamarznie wymiennik to powietrze idzie bokiem i instalator nie ma problemów....

którym bokiem?

Przez to podczas normalnej pracy masz straty na wymienniku.

to gdy się rozmraża strat nie ma?

Poszukaj lepiej czegoś co ma szczelny wymiennik i do tego nagrzewnicę pulsacyjną. Wtedy rozmrażanie wymiennika jest włączane tylko wtedy kiedy potrzeba co obniża koszty. Żeby grzałka nie chodziła 24h od jesieni do wiosny.

kochamy prowenta? skąd ta grzałka wie czy jest lód czy jeszcze go nie ma albo już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo spiroflexy mają 25 mm wełny, a te lepsze 50 mm - mam u siebie 25 mm i wiem, że to mało bo mam straty ciepła/chłodu w instalacji, dlatego dzisiaj dopłaciłbym do 50 mm.

 

O ile są droższe od 5 mm nie wiem - spytaj instalatora bo pewnie on Ci to kupi i narzuci swoją marżę [instalatorzy mają spore rabaty w hurtowniach i na tym zarabiają].

 

Masz cala instalacje zrobiona na spiroflexach? Czy nie jest zaglosne na spiroflexach, moze nie ma to wiekszego znaczenia na czym instalacja jest zrobiona?

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cala instalacje zrobiona na spiroflexach? Czy nie jest zaglosne na spiroflexach, moze nie ma to wiekszego znaczenia na czym instalacja jest zrobiona?

 

Nie wiem czy ma znaczenie, ale mam całą na spiroflexach i nic nie słychać poza delikatnym szumem powietrza i to tylko gdy włączy się pełną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie ma to wiekszego znaczenia na czym instalacja jest zrobiona

 

oczywiście, ze ma znaczenie z czego jest zrobiona instalacja, z tym, że jeszcze ważniejsze jest czy instalacja jest zrobiona poprawnie!

 

instalacje ze spirofleksów są ciche [ to jest jedyna zaleta spirofleksów] poza tym same wady - większe opory, słaba izolacja termiczna, mniejsze trwałośc mechaniczna itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie ma to wiekszego znaczenia na czym instalacja jest zrobiona

 

oczywiście, ze ma znaczenie z czego jest zrobiona instalacja, z tym, że jeszcze ważniejsze jest czy instalacja jest zrobiona poprawnie!

 

instalacje ze spirofleksów są ciche [ to jest jedyna zaleta spirofleksów] poza tym same wady - większe opory, słaba izolacja termiczna, mniejsze trwałośc mechaniczna itd.

 

witam

 

zgadzam się z tym, o czym piszesz

dodam jeszcze jedną bardzo ważną zaletę: cena

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na domek 130mb z reku np. Comfoair 350 lux około 13-14k więc nie tak strasznie robiąc samemu zakupy w skali w częstochowie między 4.5 a 5 k na około 130m2 domek puszki plus rury itp

 

Cene materialu juz znamy, dzieki a co z bajerem typu "antybakteryjna powloka z tlenku srebra"? Z tego co czytalem na FM to posiadacze WM wypowiadali sie sceptyczne na temat mozliwosci rozwijania sie drobnoustrojow w kanalach wentylacyjnych? Czyzby chwyt reklamowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...