Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

226 stron! Przyznaję się, że wymiękłem, i przejrzałem tylko strony losowo. Mam nadzieję więc, że takie pytanie już nie padło.

Słuchajcie Panowie i jakże nieliczne Panie, spływają do mnie oferty różnych firm na wykonanie rekuperacji i jestem nieco rozbity rozpiętością cen. Z tego, co przeczytałem, samodzielnie można wykonać instalację w cenie do 7500-8000 PLN albo i mnie. Różnice w cenach rekuperatorów samych to jakieś 2-3 tysiące. Tymczasem jak na razie rozpiętość międyz najtańszą ofertą a najdroższą wynosi JEDENAŚCIE tysięcy, a jeszcze nie wszystkie firmy się do mnie odezwały.

 

Czy faktycznie warto dopłacić jedenaście tysięcy za lepszy reku plus instalacja znanej firmy? Najtansza oferta to brink excellent + osoba polecana na forum 15 tysięcy brutto, najdroższa to aeris, r-vent flex lub standard od 23 do 26 tysięcy brutto. Czy warto dopłacić te 11 kawałków za instalację tej większej firmy i lepszy reku, czy też można zostać przy ofercie człowieka, który ma tutaj na forum też sporo pozytywnych rekomendacji?

 

Jako kontekst: domek jednorodzinny, z poddaszem użytkowym, garaż w budynku. Pow. u. (pow 1.9) ponad 170m2, w tym garaż 22m2. Po podłodze jeszcze 20m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

226 stron! Przyznaję się, że wymiękłem, i przejrzałem tylko strony losowo. Mam nadzieję więc, że takie pytanie już nie padło.

Słuchajcie Panowie i jakże nieliczne Panie, spływają do mnie oferty różnych firm na wykonanie rekuperacji i jestem nieco rozbity rozpiętością cen. Z tego, co przeczytałem, samodzielnie można wykonać instalację w cenie do 7500-8000 PLN albo i mnie. Różnice w cenach rekuperatorów samych to jakieś 2-3 tysiące. Tymczasem jak na razie rozpiętość międyz najtańszą ofertą a najdroższą wynosi JEDENAŚCIE tysięcy, a jeszcze nie wszystkie firmy się do mnie odezwały.

 

Czy faktycznie warto dopłacić jedenaście tysięcy za lepszy reku plus instalacja znanej firmy? Najtansza oferta to brink excellent + osoba polecana na forum 15 tysięcy brutto, najdroższa to aeris, r-vent flex lub standard od 23 do 26 tysięcy brutto. Czy warto dopłacić te 11 kawałków za instalację tej większej firmy i lepszy reku, czy też można zostać przy ofercie człowieka, który ma tutaj na forum też sporo pozytywnych rekomendacji?

 

Jako kontekst: domek jednorodzinny, z poddaszem użytkowym, garaż w budynku. Pow. u. (pow 1.9) ponad 170m2, w tym garaż 22m2. Po podłodze jeszcze 20m2.

 

witam

 

montuję m.in. BRINKA, polecam, dobrze się spisuje

nie wiem na jakich materiałach wycenione wszystkie oferty, ale rozpiętość cenowa ogromna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

226 stron! Przyznaję się, że wymiękłem, i przejrzałem tylko strony losowo. Mam nadzieję więc, że takie pytanie już nie padło.

Słuchajcie Panowie i jakże nieliczne Panie, spływają do mnie oferty różnych firm na wykonanie rekuperacji i jestem nieco rozbity rozpiętością cen. Z tego, co przeczytałem, samodzielnie można wykonać instalację w cenie do 7500-8000 PLN albo i mnie. Różnice w cenach rekuperatorów samych to jakieś 2-3 tysiące. Tymczasem jak na razie rozpiętość międyz najtańszą ofertą a najdroższą wynosi JEDENAŚCIE tysięcy, a jeszcze nie wszystkie firmy się do mnie odezwały.

 

Czy faktycznie warto dopłacić jedenaście tysięcy za lepszy reku plus instalacja znanej firmy? Najtansza oferta to brink excellent + osoba polecana na forum 15 tysięcy brutto, najdroższa to aeris, r-vent flex lub standard od 23 do 26 tysięcy brutto. Czy warto dopłacić te 11 kawałków za instalację tej większej firmy i lepszy reku, czy też można zostać przy ofercie człowieka, który ma tutaj na forum też sporo pozytywnych rekomendacji?

 

Jako kontekst: domek jednorodzinny, z poddaszem użytkowym, garaż w budynku. Pow. u. (pow 1.9) ponad 170m2, w tym garaż 22m2. Po podłodze jeszcze 20m2.

 

Zależy o co pytasz, bo ekonomicznie nie warto, ale niektórzy za lepszy sprzęt dają więcej [np. kupują Passata zamiast odpowiednik Skody].

 

Osobiście brałbym ten za 15 tys [tylko dopytaj czy jest sterownik tygodniowy w tej cenie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem zeby pobierac powietrze bezposrednio pod dachówkami, nad podbiciem, ale skoro piszecie ze to blad itd.

a dlaczego błąd ...???

taka czerpnia w okresie grzewczym ma lepsze temperatury powietrza nawiewanego niż ta na ścianie, jedynie trzeba by zrobić przełączanie na ścienną w lecie bo niepotrzebnie by chałupę podgrzewało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj taki za 3k i tez bedzie smigal i spelnial swoje zadanie ,ludzie nie dajcie sie naciagac na reku za 10-20k tosz to zarobek tylko dla firm sie tym zajmujacych tam nie ma nic rodem z NASA zeby wydawac tyle $$$

 

To jego wybór - czy każesz mu jeździć Chevroletem Spark, który też "spełnia swoje zadanie" ?

 

Nikt tu nie pisze o reku za 20 tys skoro cała instalacja z robocizną to koszt 15-25 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

226 stron! Przyznaję się, że wymiękłem, i przejrzałem tylko strony losowo. Mam nadzieję więc, że takie pytanie już nie padło.

Czy faktycznie warto dopłacić jedenaście tysięcy za lepszy reku plus instalacja znanej firmy? Najtansza oferta to brink excellent + osoba polecana na forum 15 tysięcy brutto, najdroższa to aeris, r-vent flex lub standard od 23 do 26 tysięcy brutto. Czy warto dopłacić te 11 kawałków za instalację tej większej firmy i lepszy reku, czy też można zostać przy ofercie człowieka, który ma tutaj na forum też sporo pozytywnych rekomendacji?

 

Jako kontekst: domek jednorodzinny, z poddaszem użytkowym, garaż w budynku. Pow. u. (pow 1.9) ponad 170m2, w tym garaż 22m2. Po podłodze jeszcze 20m2.

Mam podobny problem. Najwyższe oferty to oczywiście tych firm które szeroko się reklamują w TV czy też dołączają gotowe projekty wentylacji do projektów gotowców. Rozrzut mam w przedziale 16-30tys. Szok. Dla kontekstu: Dom wg projektu Avalon z pracowni Lipińscy Domy. Jeśli ktoś jest zainteresowany realizacją takiego zlecenia w okolicach Wołomina, to proszę o wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, mogę robić sam, ale co w przypadku jeśli ta profesjonalnie zaprojektowana instalacja nie zda egzaminu, czyli nie będzie pracowała jak należy? Tego się najbardziej obawiam. Jeśli zlecę to komuś i będą problemy, to mogę potem domagać się "naprawienia" systemu tak aby działał. Jeśli zrobię samemu, to co w przypadku kiedy wentylacja nie spełnia swojego zadania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie prościej i taniej zrobić wentylację mechaniczną z rekuperatorem samemu ?

.

moze kolega ma strop monolit ? i trzeba bedzie wywiercic pare otworów ?

http://images49.fotosik.pl/1913/0a60338d899171e5med.jpg

sam bys to zrobił w godzinę pewnie ?

sprzęt masz odpowiedni ?

http://images48.fotosik.pl/710/212fc759081ddac3med.jpg

moze kolega ma zabudowane poddasze i chce aby przewody nie walały sie po podłodze?

styropianie w Twoim wypadku bo nie na wełnie.

http://images39.fotosik.pl/2054/386e09dd2d8d99b6med.jpg

 

moze ktos ma inaczej nie pomyslałes o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa...

szczególnie jak trzeba przebić kilkanaście / kilkadziesiąt otworów przez żelbet i instalacja na sztywnych kanałach ...:cool:

Pozostaje wypożyczyć wiertnicę (około 100 za dobę+ 120-150 za 1mm zużycia wiertła) i do dzieła. Tak miałem u siebie. Przy laniu wieńca jakaś pomroczność mnie trafiła a potem był kłopot. Pięć otworów setek i 2,5 stówki w plecy a mogło to kosztować 10 zł.WP_000074.jpg

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory mam pozostawione w stropach, więc to nie problem. Gorzej, że nie bardzo wiem gdzie mam puścić kanały. Na parterze pójdą pewnie w podwieszonym suficie. Na poddaszu pewnie muszą iść w warstwie ocieplenia? Do tego mam wysoki i duży salon w którym nawiew pewnie trzeba zrobić w 2 punktach na jego końcu, czyli też iść w warstwie ocieplenia. Przemyślę jeszcze sprawę, i może faktycznie zdecyduję się zrobić samemu... W razie czego, będę się tutaj konsultował odnośnie poprawności rozmieszczenia nawiewów/wywiewów.

A co do projektu instalacji, to właśnie mi się przypomniało, że do projektu domu mam dołączony projekt instalacji z rekuperatory.pl, więc może mogę z niego skorzystać?

Inna sprawa - w projekcie mam czerpnię od wschodu (nad garażem), wyrzut od zachodu. Nie lepiej będzie zamienić je miejscami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz postanowilem ze wentylacje zrobie sam - bo chyba nic prostszego przy budowie domu nie ma :) no moze połozenie paneli :) - tylko nie moge sie zdecydowac jaki rekuperator kupic ... domek do 120m2 - pietrowy -

oczywiscie niedrogi reku, bez odzysku wilgoci !! - zeby mial w miare sprawnosc :)

myslalem o takim - uzytkuje ktos moze ...?? i ma jakies opinie ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3239489301&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa - w projekcie mam czerpnię od wschodu (nad garażem), wyrzut od zachodu. Nie lepiej będzie zamienić je miejscami?

i niech tak zostanie ...

w lecie ściana od zachodu bardzo mocno się rozgrzewa więc tylko niepotrzebnie będzie podgrzewała powietrze wlatujące do budynku, niby sytuacja idealna dla sezonu grzewczego tyle że słońca jak na lekarstwo ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy naprawdę wierzycie w te 90% ...???

 

a dlaczego ma być bez odzysku wilgoci ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...