Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam - potrzebuje neidrogi rekuperator - domek okolo120m2 - pietrowy - kubatura jakeis 400 - czy ten rekuperator bedzie dla mnei wystarczajacy ..??

 

http://allegro.pl/rekuperator-vents-vut-h-300-mini-regulator-lublin-i3315224187.html

 

niepotrzebuje zbednych wodotryskow typu czujniki co2 itp. bo poprostu mnie na to niestac ..:)

 

Jeśli ma moc 116 W, a nie kW jak podali ;) to będzie wystarczający ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeszcze bardzie wydajnego? :)

to po kiego chcesz podkręcać mniejszą centralę ...?

aby żarła ogrom energii w stosunku do wydajności ...?

 

obstawiam że te twoje "kulki" będą dość szczelne a masz w nich z tego co pamiętam dużo pomieszczeń, więc zapomnij o najniższych wydajnościach centrali bo na jedno pomieszczenie wypadnie za mało powietrza...

no chyba że ktoś lubi takie klimaty ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie w domu mam bartosza pięćsetkę i jest to jakieś 130% kubatury, wentyle się kręcą, powietrze z anemostatów idzie i jakoś za sucho nie mam, nie używam nawilżaczy i innych wynalazków tylko programatora

 

Zimą przy -20 też nie nawilżasz ?

 

To jaką masz wtedy wydajność tego Bartosza i wilgotność wewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo czy to 420 czy 500 i tak są te same wentylatory tylko przykręcone programowo.

 

Jak się okaże , że ja mam rację to będą chodziły na 420, jak się okaże , że ty to dam 500. Nie będę musiał zmieniać reku. :cool:

 

to po kiego chcesz podkręcać mniejszą centralę ...?

aby żarła ogrom energii w stosunku do wydajności ...?

 

obstawiam że te twoje "kulki" będą dość szczelne a masz w nich z tego co pamiętam dużo pomieszczeń, więc zapomnij o najniższych wydajnościach centrali bo na jedno pomieszczenie wypadnie za mało powietrza...

no chyba że ktoś lubi takie klimaty ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie będę musiał zmieniać reku. :cool:

pogadasz jest to do zrobienia

 

Zimą przy -20 też nie nawilżasz ?

To jaką masz wtedy wydajność tego Bartosza i wilgotność wewnątrz ?

nie nawilżam bo nie odczuwam potrzeby, nie mam czujnika więc też nie wiem jaka wilgotność i mało mnie to obchodzi, ustawiam do wygody a nie wartości mierzonej, zaprogramowanie maszynki to podstawa i spoczywa na barkach właściciela domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie "czepiam". Jeśli tak to odbierałeś to przepraszam. Po prostu zastanawiam się głośno i próbuję dociec czy powody przewymiarowania centrali i wymiennika nie są błędem, tak finansowym jak i technicznym. Uważam że zimą nie wykorzystasz zbyt mocno centrali bo przesuszysz dom, wiosna i lato to to co właśnie mamy za oknem(może ja tylko mam), a więc wilgotność na zewnątrz większą niż w domu, chociaż ta i tak jest wysoka(ponad 60%). Wtedy jej nie zbijesz, zresztą niektórzy w ogóle omijają wtedy wymiennik. Jeśli często są goście to tutaj zgoda. Jeśli do tego dzieci opalą się w wc-cie to już wszystko rozumiem : ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem w trakcie doboru rekuperatora zastanawiam się nad centralką z wymiennikiem entalpicznym badz obrotowym. Co doradzacie?? Jkieś sugesie??

 

Obrotowy to dobry raczej do fabryki i nie daje całkowitego oddzielenia powietrza wywiewanego i nawiewanego.

 

Entalpiczny brzmi ciekawie, tylko nie wiem jak się zachowuje po kilku latach - czy ten materiał trzeba wymieniać i ile tak naprawdę wilgoci się odzyskuje.

 

Poszukaj wpisów użytkowników entalpicznych bo to wg mnie lepsza propozycja z tych dwóch, albo klasycznego przeciwprądowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...