Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cicha wentylacja ma też swoje wady - już dwa razy jeździłem niepotrzebnie z reklamacjami, bo niby rekuperator nie działa :-)

Dopiero postawienie drabinki i przyłożenie ręki do anemostatu pokazuje, że coś ciągnie, a pomiar anemometrem pokazuje dodatkowo, że tak jak należy :-)

U niektórych klientów montuję tylko rekuperatory do wykonanych samodzielnie czy przez inną firmę instalacji (zwykle na rurach spiro), to różnica w słyszalności jest zasadnicza - tutaj nikt nie ma problemów ze stwierdzeniem, czy wentylacja działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak potwierdził Indiana, bezgłośna instalacja nie zawsze się udaje, szczególnie gdy to jest "czyjś pierwszy raz". Tak więc lepiej gdy wymiennik znajduje się daleko od sypialni.

Oczywiście dobrze policzona i wykonana powinna być bezgłośna przy mniejszych i średnich wydatkach powietrza. Jednak nie tylko materiały i projekt, ale także wykonanie ma znaczenie.

Moja instalacja tak do ok.100m3 jest niesłyszalna, ale już przy 200m3 w nocy słyszę ją doskonale, choć nie jest hałas, raczej jak samolot lecący gdzieś w oddali. Przy 300m3 to słychać ją już w dzień przy wyłączonym sprzęcie audio. Telewizor nawet niezbyt głośno włączony nie pozwala usłyszeć najwyższego biegu(300m3). Centrala to Renovent Excellent large.

Ogólnie jestem zadowolony zarówno z wymiennika jak i z drobnymi zastrzeżeniami z wykonania instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

Potrzebuje rady (oraz wykonawcy) na rekuperacje w domu 250m2 uzytkowej, 1100m3 kubatury

(parter+pietro z poddaszem w tym duzy salon z otwarta przestrzenia - projekt Doskonaly EN pracowni http://www.projektyzwizja.pl, troche powiekszony tj wydluzony o 1,5m + dobudowany garaz)

 

Zaproponowano mi:

a) Provent MISTRAL 600 GEO + wymiennik plytowy GWC

b) Vasco Silent D400EP+Przełącznik EasyClick RF + system Easyflow

c) BRINK RENOVENT 300 SKY (nie za maly?)

d) AirBerg RX500

e) Brink Renovent Excellent 400

 

myslalem o GWC ale w opcja b-e nie mam go jeszcze w wycenie.

Czy nadal GWC jest oplacalane i popularne?

 

Bede OGROMNIE wdzieczny za wszelkie porady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak potwierdził Indiana, bezgłośna instalacja nie zawsze się udaje, szczególnie gdy to jest "czyjś pierwszy raz". Tak więc lepiej gdy wymiennik znajduje się daleko od sypialni.

Oczywiście dobrze policzona i wykonana powinna być bezgłośna przy mniejszych i średnich wydatkach powietrza. Jednak nie tylko materiały i projekt, ale także wykonanie ma znaczenie.

Moja instalacja tak do ok.100m3 jest niesłyszalna, ale już przy 200m3 w nocy słyszę ją doskonale, choć nie jest hałas, raczej jak samolot lecący gdzieś w oddali. Przy 300m3 to słychać ją już w dzień przy wyłączonym sprzęcie audio. Telewizor nawet niezbyt głośno włączony nie pozwala usłyszeć najwyższego biegu(300m3). Centrala to Renovent Excellent large.

Ogólnie jestem zadowolony zarówno z wymiennika jak i z drobnymi zastrzeżeniami z wykonania instalacji.

To jedna z głośniejszych central, dlatego producent zaleca robić ja na miękkich izolowanych kanałach. http://static.brinkclimatesystems.nl/pdf/catalogus-zp/index.html#/48/ 48 str

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie mój D. Optimal 400 (jeden z pierwszych).

Sterownik po zaniku zasilania wyłącza się. Można dać mu jakieś podtrzymanie?

Może są jakieś zamienniki?

Nie ma mnie po kilka dni w domu. Jak jest jakaś przerwa w dostawie, to jest kiszka. Prawdopodobnie wystarcza króciutka przerwa, bo alarm mnie nie informuje, a dospel się wyłącza.

Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z głośniejszych central, dlatego producent zaleca robić ja na miękkich izolowanych kanałach. http://static.brinkclimatesystems.nl/pdf/catalogus-zp/index.html#/48/ 48 str

 

 

Hehe

To jest oferta handlowa :-) !!!! - niech Pan najpierw poczyta, a później pisze - NIGDY ODWROTNIE.

 

Dla wyjaśnienia:

Rekuperatory firmy Brink nie mają podłączenia fi 125, a w ofercie posiadają - CUD !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

To jest oferta handlowa :-) !!!! - niech Pan najpierw poczyta, a później pisze - NIGDY ODWROTNIE.

 

Dla wyjaśnienia:

Rekuperatory firmy Brink nie mają podłączenia fi 125, a w ofercie posiadają - CUD !

Wie Pan dlaczego wentylacji nie wykonuje się na blaszanych kanałach ?

Dlaczego, jeżeli kanał jest blaszany, (jak tu )p_39079_foto1.jpg czy tu WP_20140313_001.jpg?

Kołowe i prostokątne przewody z wewnętrzną izolacją z wełny mineralnej pokrytej welonem jedwabno-szklanym lub z maty kauczukowej. Dodatkowo wełna może być zabezpieczona blachą perforowaną lub siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wracając do tematu wyboru central to mam problem:

 

Dospel Optimal 400 By-Pass - 4400zł brutto (sterownik w cenie)

lBrink Renovent Excellent 300 - 5600zł brutto (dodatkowo 300zł sterownik)

 

różnica w cenie ogromna... a w osiągach ?

 

domek 120m2 kubatura to niecałe 300m3 chciałbym coś co by mi posłużyło na ocieplonym poddaszu, ale nie zamarzało zimą itd. elektryczną nagrzewnicę wstępną wolałbym ominąć... chyba, że się nie da...

 

co byście wybrali, ewentualnie co innego polecacie ?! Wicie koniec budowy i każda złotówka jest oglądana 10 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wracając do tematu wyboru central to mam problem:

 

Dospel Optimal 400 By-Pass - 4400zł brutto (sterownik w cenie)

lBrink Renovent Excellent 300 - 5600zł brutto (dodatkowo 300zł sterownik)

 

różnica w cenie ogromna... a w osiągach ?

 

domek 120m2 kubatura to niecałe 300m3 chciałbym coś co by mi posłużyło na ocieplonym poddaszu, ale nie zamarzało zimą itd. elektryczną nagrzewnicę wstępną wolałbym ominąć... chyba, że się nie da...

 

co byście wybrali, ewentualnie co innego polecacie ?! Wicie koniec budowy i każda złotówka jest oglądana 10 razy...

 

Takim zestawieniem obraziles Brinka :p

 

Mozesz sie ewentualnie pochylic na polskimi reku VENTSa, za 3 tys juz dostaniesz co trzeba...

 

Bezwzglednie wart swojej ceny, pozatym jesli chodzi o sterownik to poszukac na stronie Insbudu, ja bralem za jakies 180 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam - można posłuchać obu, zobaczyć montaż. Dospel zaczął robić dobre centrale. Nie jestem pewien, czy Brink się obrazi. Tu sporo ludzi ma wątpliwości, czy np. że kanały polecane przez brinka http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fstatic.brinkclimatesystems.nl%2Fpdf%2Fcatalogus-zp%2Findex.html%23%2F48%2F miękkie izolowane są dobre. Ja uważam, że bardzo dobre.

Co ma Pan do zarzucenia nowemu Opimalowi z silnikami prądu stałego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z jakiego material najlepiej miec zrobione wrzutnie I wyrzutnie? Ze stali nierdzenej, czy moze ze stali ocynkowanej pomlowanej proszkowo?

Moze mogbyscie podeslac linka do sklepu z takim asortymentem?

Ostatnio slyszalem. ze wyrzutnie ze stali nierdzewnej jednej z firm maja siatke ochronna zrobiona ze zwyklego metalu :(

Skutekiem zbednego oszczedzania sa rdzawe zacieki na elewacj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...