Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to dostałem odpowiedź!!!! Koledzy... koleżanki upraszam o pomoc, a nie dywagacje... szukam rekuperatora już kolejny dzień i mi mózg się kompletnie zlasował! już prawie się zdecysowałem na ONYX DREAM 400 ale się okazało, że wymiennik ma z tworzywa sztucznego tak jak zresztą Dospel Optimal 400... a z tego co wyczytałem to mam szukać wymiennika z amelinimum :) Dajcie konkretne propozycje ! 300m3 do 7 tyś. brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dostałem odpowiedź!!!! Koledzy... koleżanki upraszam o pomoc, a nie dywagacje... szukam rekuperatora już kolejny dzień i mi mózg się kompletnie zlasował! już prawie się zdecysowałem na ONYX DREAM 400 ale się okazało, że wymiennik ma z tworzywa sztucznego tak jak zresztą Dospel Optimal 400... a z tego co wyczytałem to mam szukać wymiennika z amelinimum :) Dajcie konkretne propozycje ! 300m3 do 7 tyś. brutto.

 

Mam jeden ze wszystkimi jego zaletami i wadami, także nie pomogę

Zalety Optimy 350

-cena

-płynna regulacja obrotów

-śmieszna cena filtrów

 

Wady

-głośny

-brak automatycznego bypassa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady są poważne... zwłaszcza ta głośność... czy jak chodzi na pierwszym biegu... a raczej na około 30% mocy to go słychać w nocy ?

 

U syna w pokoju (3m od reku) słychać ale nigdy nie marudził (przyzwyczajony), dalej słychać dopiero przy około 50% mocy. Ale musi być wtedy idealnie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaną większość instalacji robię na Jan-Gazie - ma aluminiowy wymiennik szwedzkiej produkcji, bardzo dobre silniki prądu stałego, w standardzie automatyczny bypass i programator tygodniowy, filtry które kosztują grosze, no i najważniejsze jest produkowany w Polsce, a nie w Holandii czy Chinach.

Jeśli kupisz sobie z montażem przez firmę instalacyjną z 8% VAT, to kosztuje nieco ponad 6000zł.

Edytowane przez Indiana_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo problemów było z jan-gazem na forum, z tego co pamiętam. ja też już byłem (albo nadal jestem) zdecydowany na Onyx Dream 400, ale teraz sam już nie wiem. jeszcze ostatnio sobie zdałem sprawę z tego, że jak podepnę rekuperator do rurowego GWC to mi się zrobi podciśnienie w domu. żeby tego uniknąć, trzeba by mieć oddzielnie sterowane wentylatory :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo problemów było z jan-gazem na forum, z tego co pamiętam. ja też już byłem (albo nadal jestem) zdecydowany na Onyx Dream 400, ale teraz sam już nie wiem. jeszcze ostatnio sobie zdałem sprawę z tego, że jak podepnę rekuperator do rurowego GWC to mi się zrobi podciśnienie w domu. żeby tego uniknąć, trzeba by mieć oddzielnie sterowane wentylatory :(
Do gwc lepsza jet 550 ( daje ponad 700m3/h ) i bardzo cicho chodzi przy dużych oporach. Onyxy mają super dobre wentylatory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...