Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stoje przed wyborem rekuperatora:

 

- przewody elastyczne PEFLEX

 

- rekuperator umiejscowiony bedzie w garazu nieogrzewanym

 

- zapotrzebowanie wyliczone to ok 310m3

 

- automatyczny baypass

 

Zależy ma najlepszym stosunku ceny/jakosci , bezproblemowym użytkowaniu, dobrym serwisie.

 

Polecono mi rekuperatory marki jan-gaz, żubr oraz frapol onyx 400

Edytowane przez JejoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stoje przed wyborem rekuperatora:

 

- przewody elastyczne PEFLEX

 

- rekuperator umiejscowiony bedzie w garazu nieogrzewanym

 

- zapotrzebowanie wyliczone to ok 310m3

 

- automatyczny baypass

 

Zależy ma najlepszym stosunku ceny/jakosci , bezproblemowym użytkowaniu, dobrym serwisie.

 

Polecono mi rekuperatory marki jan-gaz, żubr oraz frapol onyx 400

 

witam

 

Onyx Dream 400 to b. dobry wybór - b. ciche, oszczędne - na 1 biegu dla 40% - tylko 22W

dodatkowo od dwóch tygodni wszystkie rekuperatory Onyx są/mogą zostać wyposażone w nowy sterownik z panelem LCD 3,2"

 

rekuperator może być zamontowany w nieogrzewanym garażu, jeżeli temperatura nie będzie tam spadała poniżej 5oC - tyczy się to każdego reku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Onyx Dream 400 to b. dobry wybór - b. ciche, oszczędne - na 1 biegu dla 40% - tylko 22W

dodatkowo od dwóch tygodni wszystkie rekuperatory Onyx są/mogą zostać wyposażone w nowy sterownik z panelem LCD 3,2"

 

rekuperator może być zamontowany w nieogrzewanym garażu, jeżeli temperatura nie będzie tam spadała poniżej 5oC - tyczy się to każdego reku

 

pozdrawiam

Panele są montowane w centralach dla domów pasywnych panel onyx.jpg

Tak naprawdę to nie +5 a poniżej zera. Chodzi głównie o odprowadzanie kondensatu. Nie dotyczy to, więc rotorów a z onyxów - wersji premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzamy kupic kompletny system : kociol + rekuperator z Vaillanta...

prosze o opinie w sprawie rekuperatora...bo w sieci jest totalny brak opini o tym rekuperatorze...

interesuje nas 350/3

czy ktos ma / uzywa...

jak halas???

PS

drugie pytanie to czy jest sens dodawac wentylator wyciagowy w lazience przy wentylacji mechanicznej w calym domu - chodzi mi glownie o pozbycie sie zapachów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzamy kupic kompletny system : kociol + rekuperator z Vaillanta...

prosze o opinie w sprawie rekuperatora...bo w sieci jest totalny brak opini o tym rekuperatorze...

interesuje nas 350/3

czy ktos ma / uzywa...

jak halas???

PS

drugie pytanie to czy jest sens dodawac wentylator wyciagowy w lazience przy wentylacji mechanicznej w calym domu - chodzi mi glownie o pozbycie sie zapachów..

Rekuperację wymyślono po to, by nie instalować kotłów . Więc to dość dziwny układ.

Warto ustalić czyj to produkt jest ze znaczkiem V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego vailanta to tu nie widziałem... ale znajomy ma i tyle może ci o nim powiedzieć, że go ma! :) jak każdy kto ma rekuperator :D bo się go kupuje i potem zapomina... prawie :D ja osobiście kupiłem JanGaz'a polskiego... ale poza ceną i BEBECHAMI na których mi zależało... to to jest chałupnicza robota... z tym, że dobrze zrobiona... w miarę dobrze ;D co do wentylatora w łazience... jak wolisz... generalnie brzydkie zapachy szybciutko uciekają z kibelków... znacznie szybciej niż przy grawitacji... w końcu w łazience instaluajesz wyciągi więc po domu się zapach nie niesie ! zatem jak bym zrezygnował z takiego rozwiązania - tzn. nie mam takiego i takiej potrzeby nie potrzebuję. Więcej mój sterownik w rekuperatorze przewiduje, że mogę dać przycisk w łazience (takiej zasady jak dzwonkowy) i po naciśnięciu spowoduje to, że rekuperator będzie pracował na 100% przez 5 min. Póki co to nie instalowałem tego, ale zrobię to jedynie po to by wywalić wilgoć po kąpieli...

 

generalnie mieszkam w domu dopiero 3 dzień :) i takie są moje spostrzeżenia... :) instalacja pracująca na 75% jest niesłyszalna... dopiero na 100% słychać, jakby za oknem był wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, mało kto kupuje coś w firmie która się na tym nie zna. Przykład ze strony www

Wydajność Wysoka sprawność odzysku ciepła: do 95%.

 

Walory ekonomiczne Ograniczenie ogrzewania budynków średnio o 20%.

-Sprawność to nie wydajność.

- Wentylacja dla rodzinnego domu jest dość ściśle określona i zupełnie niezależna od izolacji domu . Przykładowo, przy strumieniu minimalnym 130m3/h - ogrzanie tego od 0 do +20 to 4000kWh w sezonie grzewczym. czyli odzyskujemy 3600kWh - gdyby dom 150m2 był słabo, ale izolowany - to zużywałby na ogrzewanie do 4500kWh .

Obniżenie kosztów odzyskiem ciepła z wentylacji o 20% jest możliwe wyłącznie w durszlaku nie domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale byli najbardziej znana firma...i jedna z pierwszych duzych konsumenckich..ale ok nie o tym ten temat - jakby ktos mial doswiadczenia o reku Vaillanta to prosze o info
Mciek Kosowski założył reku... w 2000 roku!!! Także do pierwszych to 10 lat brakuje!

Co do centrali... nie chwalą się jaki (producent ) jest wymiennik, jakie (producent i typ) wentylatory ( po łopatkach widać, że dość wiekowy model) . Parametry bardzo dobre, ale w tym temacie wiele firm mija się z prawdą nie bez udziału świadomości.

Ważna też jest cena... tego typu reku do 400m3/h nie powinien kosztować ponad 5000 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda piszecie a przecież najważniejszą żeczą jest użytkowanie. Czyli rachunki za prąd i koszt filtrów. Mój brink wymieniam filtry sam bo je szyję a wymienić łatwo. awaryjność tych sprzętów przecież jest niewielka bo nie ma co się tam psuć. Czyz nie mam racji. Namówiono mnie na rozbudowany sterownik którego w ogóle nie używam, a do zimnego (zamarzniętego) na strychu reku wchodzę wymienić filtry. Nie wiem co to podgrzewanie bo mi nie zamarza. I nie wiem co musiałbym zrobic aby reku zamarzł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...