Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72

No to poleccie kogos kto zrobi to lepiej i taniej... Oraz dajcie konkretny model centrali :)

Samemu,rozłożenie kanałów,szczególnie PE jest proste jak drut :)

Centrale już TB Ci polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z innej beczki... tak się zastanawiam, bo mam na strychu reku i obok reku biegnie rura spalinowa od pieca gazowego... w ziemie będzie ona ciepła... mimo, że to kondensat to zawsze będzie miała coś tam na plusie... ;) więc zastanawiam się jak można odzyskać jeszcze trochę ciepła z tych spalin... najchętniej wpiąłbym wylot z pieca do wylotu zurzytego powietrza przed rekuperatorem (wywiew z pomieszczeń), ale ze względów bezpieczeństwa tego robić nie będę :D macie jakieś pomysły jak to zrobić rozsądnie ?! i bezpiecznie?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki... tak się zastanawiam, bo mam na strychu reku i obok reku biegnie rura spalinowa od pieca gazowego... w ziemie będzie ona ciepła... mimo, że to kondensat to zawsze będzie miała coś tam na plusie... ;) więc zastanawiam się jak można odzyskać jeszcze trochę ciepła z tych spalin... najchętniej wpiąłbym wylot z pieca do wylotu zurzytego powietrza przed rekuperatorem (wywiew z pomieszczeń), ale ze względów bezpieczeństwa tego robić nie będę :D macie jakieś pomysły jak to zrobić rozsądnie ?! i bezpiecznie?!
Jaka centrala będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle się zrozumieliśmy... chciałem podgrzać powietrze wywiewane z pomieszczeń które normalnie ma około 20 stopni w zimie... , żeby było cieplejsze, bo jak bedzie ono miało np. 25 stopni... to bardziej nagrzeje zimne powietrze z zewnątrz... czyli powietrze z czerpni które np. ma 0 stopni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle się zrozumieliśmy... chciałem podgrzać powietrze wywiewane z pomieszczeń które normalnie ma około 20 stopni w zimie... , żeby było cieplejsze, bo jak bedzie ono miało np. 25 stopni... to bardziej nagrzeje zimne powietrze z zewnątrz... czyli powietrze z czerpni które np. ma 0 stopni...

A znasz skład tego co leci przez komin? Jak znam życie to rozpierniczysz reku w miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle się zrozumieliśmy... chciałem podgrzać powietrze wywiewane z pomieszczeń które normalnie ma około 20 stopni w zimie... , żeby było cieplejsze, bo jak bedzie ono miało np. 25 stopni... to bardziej nagrzeje zimne powietrze z zewnątrz... czyli powietrze z czerpni które np. ma 0 stopni...

A jeżeli teraz, powietrze nawiewane do pokoju będzie o 1 czy 2 stopnie cieplejsze od tego w pokoju, to świeże pójdzie sobie pod sufitem do kuchni i łazienek a Pan w chłodniejszym i niezbyt świeżym bliżej podłogi? Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiecie wylotu spalin kondensata (kwasne skropliny) moze sie nieciekawie skonczyc dla wymiennika/reku

jedyne co moglbys zrobic, to na jakims odcinku puscic przewody obok siebie - polczone bokiem (albo system rura w rurze) - by w ten sposob odzyskac czesc ciepla. tylko czy komplikacja systemu (odpowiednia dlugosc/powierzchnia wymiennika) nie zrobi wiekszego balaganu niz "zyski"... kalkulatorek i do dziela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajpas w janku jest z dopłatą a nie w standardzie ale nie warto oszczędzać tych dwóch stówek

 

Mam pytanie dotyczące Jan-Gaz.

Mam taką zaplanowaną kolejność:

1.Instaluję wentylację

2.W przyszłym roku instaluję samo urządzenie i uruchamiam

3.Kolejny krok to wykonanie rurowego lub glikolowego GWC i wpięcie tego w instalację.

Czy do WNW0500PBAE5EC z automatycznym by-passem da się podpiąć GWC, co będę musiał dokupić i dołożyć?

 

W opcji mam Mistral 600 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Poddaje pod ocenę nowy produkt na rynku

http://apowent.pl

Zbudowany bez kompromisów jeśli chodzi o podzespoły i ich dobór

Wentylatory EBM EC RadiCal, wymiennik Klingenburg, wbudowany aluminiowy by-pass na siłowniku Belimo

reszta do doczytania na stronie

Cena także rozsądna

Za trzysetkę 6000zł+1000zł za sterownik dla wchodzącego produktu to cena na dzień dobry skazująca produkt na schodzenie a nie wchodzenie ;)

A prawie 8000zł za czterystapięćdziesiątkę to odwaga nieziemska ;)

 

Nie sądzę,żeby marzenia właściciela firmy o nowej S klasie w ciągu miesiąca się ziściły ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...