Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Fakt faktem ale za jakość zapłacić trzeba. Mam przykład barierek. Można by to zrobić za połowę ceny. Ale nie chce.

W większości przypadków cena nie przekłada się na jakość tylko podyktowana jest bardziej prestiżową naklejka na wyrobie.

Jeśli piszemy o rekuperatorach to i przykład,jest rekuperator,gdzie identyczny oferują różni producenci pod swoją marką i oczywiście ceny są zróżnicowane że względu jak pisałem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W większości przypadków cena nie przekłada się na jakość tylko podyktowana jest bardziej prestiżową naklejka na wyrobie.

Jeśli piszemy o rekuperatorach to i przykład,jest rekuperator,gdzie identyczny oferują różni producenci pod swoją marką i oczywiście ceny są zróżnicowane że względu jak pisałem.

 

A mozecie polecic cos ponizej 4,5 tys brutto, na 350 m3, wentyle na DC, sprawnosc temp. w okolicy 90%, z jakims rozsadnym sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A mozecie polecic cos ponizej 4,5 tys brutto, na 350 m3, wentyle na DC, sprawnosc temp. w okolicy 90%, z jakims rozsadnym sterownikiem?

Przecież sprzedales swojego brinka bo był nie potrzebny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków cena nie przekłada się na jakość tylko podyktowana jest bardziej prestiżową naklejka na wyrobie.

Jeśli piszemy o rekuperatorach to i przykład,jest rekuperator,gdzie identyczny oferują różni producenci pod swoją marką i oczywiście ceny są zróżnicowane że względu jak pisałem.

Ale trudno tu pisać o "FIRMIE" w tym przypadku. Wolę zobaczyć montaż, porozmawiać z konstruktorem ( lubię takich z pasją) , posłuchać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ciekawą, wartą rozważenia, ofertę na Zehnder StorkAir WHR 950. Wszystkie oferty jakie miałem były reku na 500-600 (Jan-gaz WNW0500PBAE5EC, Provent Mistral 650 EC). Oferta cenowa dość intrygująca (holender w cenie rekuperatorów polskich). Czy zastanawiać się w ogóle nad tym urządzeniem, czy totalnie odpuścić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC praktycznie nie chłodzi i na pewno nie grzeje . Wentylacja z odzyskiem jest i przy ustawianiu temperatury pompą ciepła - to po prostu oddzielne instalacje

 

G...ik prawda. Panie TB to wytłumacz mi Pan dlaczego mam po przejściu przez wymiennik GGWC przy 38C na zewnątrz - 20-22C na nawiewie , a zimą przy -20C za GGWC mam 1-2C ?? - ( kanały od czerpni zaizolowane tak że różnica pomiędzy t zewnętrzną a temp przed GGWC max. 1-2 C ).

Panie TB proszę przestać kłamać .

PS. to że zarabia Pan na propagowaniu swoich rozwiązań nie upoważnia Pana do oszukiwania użytkowników forum.

TB KŁAMIE i OSZUKUJE ludzi dla pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G...ik prawda. Panie TB to wytłumacz mi Pan dlaczego mam po przejściu przez wymiennik GGWC przy 38C na zewnątrz - 20-22C na nawiewie , a zimą przy -20C za GGWC mam 1-2C ?? - ( kanały od czerpni zaizolowane tak że różnica pomiędzy t zewnętrzną a temp przed GGWC max. 1-2 C ).

Panie TB proszę przestać kłamać .

PS. to że zarabia Pan na propagowaniu swoich rozwiązań nie upoważnia Pana do oszukiwania użytkowników forum.

TB KŁAMIE i OSZUKUJE ludzi dla pieniędzy.

Szanowny Panie, Przy dzisiejszych reku, narobi Pan sobie tylko kłopotu z ciepłym i "mokrym" powietrzem na wyrzutni. Przy ponad 90 % odzysku - podgrzewanie powietrza przed reku to nieporozumienie.

Przecież GWC a zwłaszcza glikolowe to wentylacji to świadectwo braku wiedzy! Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak Panie Szanowny,że przy sprawnym GWC , rekuperacja sensu nie ma? Jak by się zastanowił nad wartościami utraconymi w postaci ciepłego i wilgotnego zużytego powietrza i jego potencjałem w połączeniu z GWC dla PPC,to drżyjcie narody.

Rekuperator p-p to hamulcowy dla efektywnego odzysku energii odpadowej domu .

 

Szanowny zamiast jednego urządzenia w postaci PPC proponuje,rekuperator p-p,kable w posadzce 10kW/100m2, pc dla CO .A wszystko za przeszło 30kpln

 

ps. no i pv i mały wiatrak za 10kpln

Porażający system w sensie systemu,myślenia i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy nydar od domu . Jak masz izolowany , 100m2 , bez dużych okien od południa i zachodu to sam GWC dla komfortu latem może wystarczy, może nie. Przy większym domku z większymi oknami zapomni, że samo GWC przy 35-38 C da radę aby w domu było 22-23C . ( nie mówię nic o gotowaniu i innych zyskach bytowych ). Sam mam GGWC i uważam że jest OK ( lepiej mieć nadmuchiwane 18-20 C niż 35-38 C) ale bez rolet i odpalenia przy t.zewn wyższych niż 32-34 C aktywnego chłodzenia PC PW byłaby kicha.

GWC działa ale do wydajności klimatyzacji sporo mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy nydar od domu . Jak masz izolowany , 100m2 , bez dużych okien od południa i zachodu to sam GWC dla komfortu latem może wystarczy, może nie. Przy większym domku z większymi oknami zapomni, że samo GWC przy 35-38 C da radę aby w domu było 22-23C . ( nie mówię nic o gotowaniu i innych zyskach bytowych ). Sam mam GGWC i uważam że jest OK ( lepiej mieć nadmuchiwane 18-20 C niż 35-38 C) ale bez rolet i odpalenia przy t.zewn wyższych niż 32-34 C aktywnego chłodzenia PC PW byłaby kicha.

GWC działa ale do wydajności klimatyzacji sporo mu brakuje.

Jaką Pan ma centralę? Na jakiej gł rurki ? Chłodzenie wentylacją... ciekawe, a co z pokojami od północy gdzie nie potrzeba chłodzić?

A co do kichy... Mam pompę ciepła na czarnym dachu, pracuje więc w upały w nawet 50- paru stopniach.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...