Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie zdaje sobie sprawe, ze dla wielu moje zdjecie to powod do smiechu. Powiedzcie prosze co z tym zrobic i jakie moglyby byc konsekwencje pozostawienia tak biegnscych kanalow?

Dodam, ze kanaly te maja byc ocieplone welna (30mm) w celu wygluszenia.

Szanowny Panie może wyjaśnię. By wygłuszyć, chropowaty i miękki materiał daje się od wewnątrz http://www.muratorplus.pl/technika/izolacje/izolacja-akustyczna-czyli-ciszy-na-ratunek_66510.html czy kanał.jpg Natomiast jak chodzi o izolowanie - to rękawy do tych kanałów... tylko jak je teraz nasunąć???izolacja kanału.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth: pomiar będzie termometrem w stropie. Obojętne gdzie, ponieważ jeśli znasz zasady układania podłogówki, to nie ma problemów o jakich piszesz.... Delta T wynosi 2-4'C. Siłą rzeczy, jeśli rozumiesz jak działa ogrzewanie/chłodzenie płaszczyznowe, to również wiesz, że na całej powierzchni występuje praktycznie identyczna temperatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth: pomiar będzie termometrem w stropie. Obojętne gdzie, ponieważ jeśli znasz zasady układania podłogówki, to nie ma problemów o jakich piszesz.... Delta T wynosi 2-4'C. Siłą rzeczy, jeśli rozumiesz jak działa ogrzewanie/chłodzenie płaszczyznowe, to również wiesz, że na całej powierzchni występuje praktycznie identyczna temperatura.

 

Cały urok tego rozwiązania polega na tym, że nie ma rur rozprowadzających chłodne powietrze ,nie ma miejsc mniej i bardziej chłodnych, nie ma szumów i przeciągów. Grawitacja wszystko bezszelestnie załatwia.

Powiedz Indiana jaki może być koszt rozprowadzenia chłodu w domu parterowym 140-150m2 (typowa klimatyzacja) a jaki z peksami w stropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kanały na rurach wyższej klasy Herz do podłogówki to ok. 50zł/m2 z rozłożeniem, do tego trzeba dokupić rozdzialacz (ok. 1500zł), pompę obiegową 500zł, pompę do studni ok. 1000zł, armatura, sterowanie i robota ok. 3000zł. Razem dla domu 150 m2 powinno się zmieścić w 13500zł + koszt kopania dwóch studni zależnie od regionu i głębokości. Około 20 000zł na gotowo ze wszystkimi robotami ziemnymi, studniami itp. Podobną lub wyższą kwotę trzeba wydać na montaż dobrej klasy klimatyzacji w pomieszczeniach narażonych na przegrzewanie (jeden split na dom wiele komfortu nie podniesie).

Natomiast zużycie prądu przez klimatyzację sięga kwoty >1000zł rocznie (bardzo zależy od wszystkiego, więc podaję średnie koszty uzyskane od osób użytkujących klimę). Chłodzenie wodne pobierze nie więcej niż 10% tej kwoty (często pracuje pompa cyrkulacyjna - tutaj tylko 20W trzeba liczyć, a od czasu do czasu mocniejsza 500-750W pompa ładująca. Dodatkowym plusem jest nieporównywalnie wyższy komfort cieplny - zupełny brak przeciągów, sam często śpiąc w południowych krajach przez godzinę spieram się z żoną jak ustawić klimę - ja nienawidzę chłodnych podmuchów i najchętniej bym ją wyłączył, a żona żeby nie wiało okrywa się kołdrą i daje 18'C. Chłodzenie sufitowe pod tym względem jest nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ironizujesz,ale 20kPLN za niższe temp. przez 15-20dni w roku to dużo chyba

ja tam się nie znam ale wystarczy założyć żagiel przeciwsłoneczny na najbardziej nasłonecznione okna i puścić wentylację na wyższych obrotach...

ale jak kogoś stać na takie wydatki co by było przez te dwa tygodnie kilka stopni mniej to nikt nie broni ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zużycie prądu przez klimatyzację sięga kwoty >1000zł rocznie (bardzo zależy od wszystkiego, więc podaję średnie koszty uzyskane od osób użytkujących klimę).

 

Nie wiem w jakich domach mieszkaja Ci, co im klima na chlodzenie zuzyla pradu za 1000 zl, moze to bylo za 30 lat chlodzenia? Albo rachunek za caly prad za caly rok?

 

U mnie za 15 dni chlodzenia poszlo okolo 40 kWh, ile jeszcze bedzie dni upalow:10/15/30? Dobije moze do 100 kWh, czyli 60 zl, troche daleko do 1000 a mam dom totalnie bezbronny wobec zyskow slonecznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Teraz to już pewne

 

Ten to ma dopiero nawalone we łbie :bash:

 

a tu jeszcze lepiej

CWU ....to ... 4 osoby rodzina ,około 1500 kWh na miesiąc .

...

 

Naprawdę chłopaku musisz się ogarnąć, bo jesteś już drugim na tym forum, który zaczyna takie kity pociskać, że aż mi ziemniaki w piwnicy gniją :bash:

 

jakich to się musisz chłopaku manipulacji i kłamstw łapać, żeby aby cokolwiek wyszło z głupot pisanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał WW to może?.Ale masz WM tradycyjną,to jakim cudem jednym klimatyzatorem ochładzasz cały dom ? Przecież w każdym pomieszczeniu dmucha z anemostatu nawiewnego.Nie bilansuje mi się.

 

jednym klimatyzatorem się nie da. Chyba ze z rozprowadzeniem ale koszty będą +20tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolektor membranowy może polepszyć parametry działania każdej pompy ciepła ,chillera i GWC oraz sprawić że te urządzenia będą tańsze i mniejsze.
Jakim cudem? Współczesne pompy trzymają stałe parametry obniżając ciśnienie, parowanie jest wtedy przy niższych temperaturach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ironizujesz,ale 20kPLN za niższe temp. przez 15-20dni w roku to dużo chyba

Nie ma Pan racji ! 20 000 zł to podłogówka i pompa ciepła zasilająca kanałówkę.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe + chłodzenie i grzanie powietrza z ppc działa pięknie cały rok a nie 20 dni! Wysoki komfort i na grubej izolacji od gruntu, najwyższa efektywność energetyczna.

jednym klimatyzatorem się nie da. Chyba ze z rozprowadzeniem ale koszty będą +20tys.
Da sięNawiew kanałowy mitsubishi.jpgPompa mitsubishi.jpg Tu dom 1000m2 na jednej jednostce Mitsubishi i ogrzewaniu podłogowym Elektra. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał WW to może?.Ale masz WM tradycyjną,to jakim cudem jednym klimatyzatorem ochładzasz cały dom ? Przecież w każdym pomieszczeniu dmucha z anemostatu nawiewnego.Nie bilansuje mi się.

 

Mam 1 centralny nawiew na klatke schodowa i reszte wywiewy, ale bez GWC, tak wiec jesli to cos moze pomoc to pod wieczor, i jak juz to efekt jest jakis w okolicy klatki schodowej, w sypialniach czy salonie to nic nie da, za malo energii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...