Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam a jak u was pracuje gwc w upały ??ja mam ggwc i mam sterownik który uruchamia pompkę jak temp w czerpni jest 25 C i wyłącza jak temp spadnie po niżej 25 C latem i ostatni jak były upały i jak wieczorem spadła temp na dworze to momentalnie w domu z 23 ,5C zrobiło się 25 C i później tego nie dawało rady schłodzić następnego dnia i chatka sie przegrzała , mam pytanie czy jak będą upały to może włączyć ggwc na stałę żeby chłodziła no stop ale wiem że ggwc też straci swój chłodek po jakimś czasie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam a jak u was pracuje gwc w upały ??ja mam ggwc i mam sterownik który uruchamia pompkę jak temp w czerpni jest 25 C i wyłącza jak temp spadnie po niżej 25 C latem i ostatni jak były upały i jak wieczorem spadła temp na dworze to momentalnie w domu z 23 ,5C zrobiło się 25 C i później tego nie dawało rady schłodzić następnego dnia i chatka sie przegrzała , mam pytanie czy jak będą upały to może włączyć ggwc na stałę żeby chłodziła no stop ale wiem że ggwc też straci swój chłodek po jakimś czasie .
Przy centralach domowych ( tak do 700m3/h) nic "chłodku" nie straci. powinno chodzić te 500m3/h cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak u was pracuje gwc w upały ??ja mam ggwc i mam sterownik który uruchamia pompkę jak temp w czerpni jest 25 C i wyłącza jak temp spadnie po niżej 25 C latem i ostatni jak były upały i jak wieczorem spadła temp na dworze to momentalnie w domu z 23 ,5C zrobiło się 25 C i później tego nie dawało rady schłodzić następnego dnia i chatka sie przegrzała , mam pytanie czy jak będą upały to może włączyć ggwc na stałę żeby chłodziła no stop ale wiem że ggwc też straci swój chłodek po jakimś czasie .

 

U mnie z tego co pamiętam powyżej 19*C z GWC rurowego nigdy nie leciało - nawet przy 35*C na zewnątrz i pracy non stop na 100% wydajności centrali 320 m3/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co pamiętam powyżej 19*C z GWC rurowego nigdy nie leciało - nawet przy 35*C na zewnątrz i pracy non stop na 100% wydajności centrali 320 m3/godz.

Z 30m rury fi 200 można wycisnąć nawet 3 kW mocy chłodniczej - dlatego do gwc lepiej robić centrale 500-600m3/h tak by mogły to przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To kto Panu takie bździdło zamontował ? To bez sensu GWC powinien być akurat. za duży

Widzę,że poglądy zmieniają się wraz z nowym towarem w ofercie ;)

Przypominam sobie teorię o GWC dł.10m,ciekawe,kto ją wygłaszał ;)

W praktyce zgadzam się z tą teorią,ponieważ tylko tyle wystarczy,żeby wymiennik nie zamarzał w rekuperatorach,które nie mają automatycznego zabezpieczenie przed zamarzaniem.

 

Dla mnie GWC,obojętnie jakie one by nie było,przy rekuperatorze jest całkowicie niepotrzebne,jełśi ktoś wydał na nie parę groszy to jeszcze ujdzie ale jeśli ktoś wydał tysiące zł na GWC,GGWC,GWC żiwirowy uważam,ze wyrzucił te tysiące w błoto,za GWC lub za rekuperator bo albo jedno albo drugie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że poglądy zmieniają się wraz z nowym towarem w ofercie ;)

Przypominam sobie teorię o GWC dł.10m,ciekawe,kto ją wygłaszał ;)

W praktyce zgadzam się z tą teorią,ponieważ tylko tyle wystarczy,żeby wymiennik nie zamarzał w rekuperatorach,które nie mają automatycznego zabezpieczenie przed zamarzaniem.

 

Dla mnie GWC,obojętnie jakie one by nie było,przy rekuperatorze jest całkowicie niepotrzebne,jełśi ktoś wydał na nie parę groszy to jeszcze ujdzie ale jeśli ktoś wydał tysiące zł na GWC,GGWC,GWC żiwirowy uważam,ze wyrzucił te tysiące w błoto,za GWC lub za rekuperator.

GWC do ogrzewania nie ma sensu, zimą może służyć tylko antyzamrożeniowo, a więc i 10m do 100-130 m3/h wystarczy. Latem to co innego, do chłodzenia musi być spory strumień.

Nie jestem fanem gwc w dobie inwerterów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Latem to co innego, do chłodzenia musi być spory strumień.

To niech Pan doda,spory strumień przy małej kubaturze bo znowu,ktoś nie opatrznie zrozumie jak adama i będą szopy.

Dmuchanie latem 1kubatury/h czyli tyle na ile większość inwestorów ma zakupione rekuperatory nic nie daje przy temp.z GWC nawet 10st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam jangaz 350 to na ilu procentach powinna chodzić centrala w upały tak jak jest 25C w górę ??
Zawsze na maksa. Zimą mozemy przesuszyć powietrze, latem nie ma obawy. Jeżeli jest głośna wentylacja, zostawiajmy na maksa, w dzień gdy nikogo nie ma.

Z tym, że każde 100m3/h ochłodzone aż o 15 st.C ( w stosunku do temperatury w domu!!) to około 0.5 kW - 0.6kW mocy chłodniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak u was pracuje gwc w upały ??ja mam ggwc i mam sterownik który uruchamia pompkę jak temp w czerpni jest 25 C i wyłącza jak temp spadnie po niżej 25 C latem i ostatni jak były upały i jak wieczorem spadła temp na dworze to momentalnie w domu z 23 ,5C zrobiło się 25 C i później tego nie dawało rady schłodzić następnego dnia i chatka sie przegrzała , mam pytanie czy jak będą upały to może włączyć ggwc na stałę żeby chłodziła no stop ale wiem że ggwc też straci swój chłodek po jakimś czasie .

jak chcesz coś wychłodzić przez GWC czy GGWC to trzeba mierzyć temp. wywiewaną z chałupy ale przed centralą ...

ja u siebie mam przerobiony sterownik od klimakonwektora który na podstawie temperatury wywiewanego powietrza zmienia wydajność wentylatorów a wentylacja jest non stop przez GWC ...

co by było ciekawiej taki sposób sterowania sprawdza sie nawet bez wymiennika gruntowego ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchanie latem 1kubatury/h czyli tyle na ile większość inwestorów ma zakupione rekuperatory nic nie daje przy temp.z GWC nawet 10st.C.

piszesz głupoty ...:yes:

to że u ciebie nie działa to wiemy ...:D

jak chcesz aby działało to powietrze ma cały czas omijać wymiennik a nie jakieś tam sterowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
piszesz głupoty ...:yes:

to że u ciebie nie działa to wiemy ...:D

jak chcesz aby działało to powietrze ma cały czas omijać wymiennik a nie jakieś tam sterowania ...

bypass niczego tu nie zmieni,nawet niska temperatura nawiewu przy "zwykłej" wydajności reku nie ochłodzi nam domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bypass niczego tu nie zmieni,nawet niska temperatura nawiewu przy "zwykłej" wydajności reku nie ochłodzi nam domu.

a co to jest "zwykła wydajność" według ciebie...?

u mnie to jak są niskie temperatury jest zwykła wydajność, wzrost temp. wywiewu powoduje zwiększenie wydajności wentylacji i to działa...

jak ktoś ma problem z czytaniem to zapraszam do mnie do chałupy ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz coś wychłodzić przez GWC czy GGWC to trzeba mierzyć temp. wywiewaną z chałupy ale przed centralą ...

ja u siebie mam przerobiony sterownik od klimakonwektora który na podstawie temperatury wywiewanego powietrza zmienia wydajność wentylatorów a wentylacja jest non stop przez GWC ...

co by było ciekawiej taki sposób sterowania sprawdza sie nawet bez wymiennika gruntowego ...:yes:

Czyli chcesz powiedzieć że masz sterownik który steruje wentylatorami w centrali ??czyli jak rośnie temp wywiewanego powietrza w domu to co Ci robi ten sterownik że daje Ci zimniejsze powietrze do domu ?? ja moge tylko sterować mocą centrali i ręcznie pompką od ggwc mam chyba ustawioną na pierwszy bieg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a co to jest "zwykła wydajność" według ciebie...?

:

Dmuchanie latem 1kubatury/h czyli tyle na ile większość inwestorów ma zakupione rekuperatory nic nie daje przy temp.z GWC nawet 10st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

Dmuchanie latem 1kubatury/h czyli tyle na ile większość inwestorów ma zakupione rekuperatory nic nie daje przy temp.z GWC nawet 10st.C.

Jeżeli w domu jest +27 st,C a z gwc leci +17 st,C To każde 100m3/h ma maksymalnie do 0.4kW mocy chłodniczej, czyli przy 300m3/h 1.2 kW przy 600 2,4

Najmniejszy jaki jest, splity do jednego pokoju mają taką moc chłodniczą, jak 600m3/h powietrza przy temperaturze +17 st.C A jeszcze część tego tracimy na dystrybucji - split chłodzi bezpośrednio w pokoju.

Słońce grzeje 1000W/m2

Nie przesadzajmy, że GWC to klimatyzacja !! Mało tego, wraz ze spadkiem temperatury wewnątrz, delta T maleje i spada też moc chłodnicza GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...