Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście, że gwc nic nie chłodzi. Chłodzi powietrze schłodzone przez gwc. 100m3/h powietrza chłodniejszego od tego w domu o 10st.C to niecałe 0.4kW mocy chłodniczej. Ta moc jest częściowo ( trudno napisać ile, bo to kwestia wykonania instalacji ) jest tracona na dystrybucji. Dlatego nie ma sensu dawać do gwc central 300m3/h . 1.2kW rozbite na wszystkie pokoje, nie jest w stanie schłodzić .

"Tomuś" zapakuj swoje szanowne cztery litery do auta i przyjedź, pomacaj a nie pierdololo jakiś farmazony ...

jeżeli cała instalacja jest prowadzona wewnątrz strefy ogrzewanej czy chłodzonej to gdzie są te straty ...?

moja wentylacja pracuje automatycznie w zakresie 100-650m3/h i rzadko kiedy pracuje na maksymalnej wydajności bo nie ma takiej potrzeby, średnia temperatura pomiędzy powietrzem nawiewanym a wywiewanym to ok 7* więc jak sobie policzysz mam moc chłodniczą w zakresie od 231w do 1500w czyli od 5,5kwh do 36kwh na DOBĘ

taki przedział mocy chłodniczej w zupełności wystarcza dla utrzymania przyzwoitego komfortu w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
układ ma spowalniać rozgrzewanie chałupy a nie walczyć z rozgrzaną jak piec ...

I nawet tego nie jest w stanie zrobić,nie przy tych wydajnosciach rekuperatorow.

To nie jest dwuchawa jak w aucie co dmucha zimnym powietrzem w jedno pomieszczenie ani nie klima,która podobnie cisnie.

Nawiew do pomieszczenia 15m2 nawet 80m3/h jest kompletnie nie wyczuwalnym ruchem powietrza i nawet jak będzie wiało temp.10st.C to pomieszczenie tego nie odczuje.

Wentylacja ma za zadanie wentylowac a nie chlodzic czy bronić przed nagrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że centrala jest za mała żeby rozprowadzić zimne powietrze z gwc ??czy musi być jakieś dużej pojemności gwc żeby wogóle coś działało ??

Najlepiej jest akurat. W czasach gdy stosowaliśmy gwc robiliśmy test gruntu. - kable grzewczy o mocy 50W/mb i czujnik NTC od termometru 10 cm i 50 cm od kabla . Po łączeniu, sprawdzenie czy temperatura na obu jest taka sama po dobie czy dwóch. Jeżeli tak, to dawaliśmy 8-10mb rury na każde 100m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tomuś" zapakuj swoje szanowne cztery litery do auta i przyjedź, pomacaj a nie pierdololo jakiś farmazony ...
Sądząc po formie, to Pan się na tym nie zna i formą próbuje Pan udowodnić, że posiada jakąś wiedzę. To może działa na prymitywne a nie inteligentne jednostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po formie, to Pan się na tym nie zna i formą próbuje Pan udowodnić, że posiada jakąś wiedzę. To może działa na prymitywne a nie inteligentne jednostki.

różnica jest w tym że ty masz jakąś "wiedzę" a ja mam działającą instalację ...;)

tyle że ta instalacja nie pasuje do tej twojej "wiedzy"...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 20 lat robiłem gwc.....

 

Chyba je izolowałeś pianką i piaskiem zasypywałeś.

 

20 lat robienia ludzi w ..... ?

 

Moje GWC rurowe również nie podaje wyższej temperatury niż 20 stopni latem i niższej niż 5 stopni zimą. Upałów przez ostatnie 3 lata wewnątrz domu nie zaobserwowałem. Maks to 24 stopnie gdy jeden jedyny raz zagotowałem GWC w pierwszym roku. Ale ja centrali nie mam, tylko wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie włączanie czy wyłączanie...?

jeżeli temperatura powietrza wywiewanego ma więcej niż np. 23* to pompka ( GWC ) ma pracować cały czas a obejście wymiennika ma być otwarte , całą ta automatykę JAN - GAZ-a mozna sobie w "d..." wsadzić...,układ ma spowalniać rozgrzewanie chałupy a nie walczyć z rozgrzaną jak piec ...

 

Czy można założyć jakiś drugi czujnik na wyrzutnie? lub na lato wywalić ten mój bo on działa jak jest temp zasysana 25C a zimą jak jest 0C przez czerpnie , a gdzie tam mieszkasz jak gdzieś nie daleko może ja przyjadę po wiedzę :-) możesz dac w pw numer do siebie jak nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można konkretnie, ile tych niedziałających GWC przez 20 lat wykonano pod logiem T.B.?

U mnie rura fi 200, ponad 40m pod domem, reszta poza, układ Tichelmanna.

Pytałem o parametry... Wyjaśnię Panu, bo widzę, ze nie orientuje się Pan w temacie.

Chodzi o głębokość ( temperaturę gwc i centralę, czyli ile m3 będzie di tej temperatury schłodzone. Układ w poziomie ma znikome znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o parametry... Wyjaśnię Panu, bo widzę, ze nie orientuje się Pan w temacie.

Chodzi o głębokość ( temperaturę gwc i centralę, czyli ile m3 będzie di tej temperatury schłodzone. Układ w poziomie ma znikome znaczenie.

Pan się nie orientuje co kto uzyskał u siebie w domu, tylko gdyba. Parametry mam wystarczające by różnica temperatur była odpowiednia dla komfortu. Jaki układ ma znaczenie? W pionie? Systemu u siebie nie wymyśliłem śpiąc w nocy, tylko czytając co inni osiągnęli stosując taki, a nie inny układ. 20 lat..... to się nakłamałeś chłopie przez ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan się nie orientuje co kto uzyskał u siebie w domu, tylko gdyba. Parametry mam wystarczające by różnica temperatur była odpowiednia dla komfortu. Jaki układ ma znaczenie? W pionie? Systemu u siebie nie wymyśliłem śpiąc w nocy, tylko czytając co inni osiągnęli stosując taki, a nie inny układ. 20 lat..... to się nakłamałeś chłopie przez ten czas.
Tak jak sądziłem, nic Pan nie poda, tylko beletrystyka. Może na forum literackim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można założyć jakiś drugi czujnik na wyrzutnie? lub na lato wywalić ten mój bo on działa jak jest temp zasysana 25C a zimą jak jest 0C przez czerpnie , a gdzie tam mieszkasz jak gdzieś nie daleko może ja przyjadę po wiedzę :-) możesz dac w pw numer do siebie jak nie problem

można coś kombinować z czujnikami ale co z tego wyjdzie to nie wiem, swego czasu trochę "walczyłem" z taką centralą sterowaną przez E5 i nigdy więcej nie mam zamiaru...:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks to 24 stopnie gdy jeden jedyny raz zagotowałem GWC w pierwszym roku. Ale ja centrali nie mam, tylko wentylatory.

z tego co zaobserwowałem GWC w pierwszym sezonie zawsze "szaleje" , potrzebuje 1-2 sezonów działania ( nie mylić z bezczynnym leżakowaniem...;) )aby się "ułożyć"...

akurat przy wymienniku gruntowym brak centrali jest zaletą ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mi tą dobrą centralę najlepiej z funkcją chłodzenia ...;)

tak wiem sprawności TEMPERATUROWE ponad 90% na papierze ...:D

Szanowny Panie ! Uważam za niedopuszczalne łączenie wentylacji z grzaniem czy chłodzeniem. Nie dam wiec Panu czegoś takiego. Wentylacja nie jest do chłodzenia czy grzania.

Chłodzenie realizuję pompą ciepła - w podobnej cenie i skuteczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...