Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, wlasnie skonczylem robic u siebie w domu wentylacje mechaniczna z reku Onyx classic 550. uruchomilem reku, sprawdzilem czy dziala i wylaczylem system. jednak w dokumentacji reku pisze ze jezeli planowany jest postoj dluzszy niz 2h w pracy rekuperatora nalezy zabezpieczyc kanaly przed wentylacja grawitacyjna ze wzgl. na kondesacje pary wodnej . moje pytanie czy rzeczywiscie moze sie cos stac z centrala ?? dom oczywiscie jeszcze niezamieszkaly i nawet bez okapu wiec mam ciagly przewiew wiec bezsensu zeby reku caly czas chodzilo. moge go po prostu wylaczyc czy trzeba jakos kanaly zabezpieczac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie skonczylem robic u siebie w domu wentylacje mechaniczna z reku Onyx classic 550. uruchomilem reku, sprawdzilem czy dziala i wylaczylem system. jednak w dokumentacji reku pisze ze jezeli planowany jest postoj dluzszy niz 2h w pracy rekuperatora nalezy zabezpieczyc kanaly przed wentylacja grawitacyjna ze wzgl. na kondesacje pary wodnej . moje pytanie czy rzeczywiscie moze sie cos stac z centrala ?? dom oczywiscie jeszcze niezamieszkaly i nawet bez okapu wiec mam ciagly przewiew wiec bezsensu zeby reku caly czas chodzilo. moge go po prostu wylaczyc czy trzeba jakos kanaly zabezpieczac ?

Latem nic się nie stanie, ale dlaczego reku ma nie chodzić? To na 30% pobiera 18W!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze pobiera 18W ale pytanie po co ma chodzic, nawet te 18W jak dom otwarty i jest ciagly przewiew ?

By się coś nie zalęgło w kanałach nawiewnych. Wieczorem się okna zamyka, by zapalić światło (komary), wyjmowanie i wkładanie zatyczek jest dość kłopotliwe, 30 zł ka kilka miesięcy lata to niewiele. Chce się Panu bawić, nie ma najmniejszego problemu.

Pozdrawiam! I gratuluję centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam

 

ach te przyzwyczajenia :)

czasy się zmieniają - telefon nie służy już tylko do telefonowania

 

pozdrawiam

Co ma jedno do drugiego ? W dobrych centralach, konfiguracja wszelakich parametrów jest na wyświetlaczu centrali nie sterowniku. Tak jest mniej awaryjnie i prościej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no - to norweskie cudo. Oni to produkują, czy markują tylko? jaki tam wymiennik? ile to kosztuje?
W Polsce sprzedają od 1997. Jako ciekawostka... jednym z pierwszych który to założył u siebie był ówczesny redaktor naczelny Muratora.

Ze względu, na warunki klimatyczne ( duże mrozy) i przepisy wykluczające GWC flexit robi dziś wyłącznie rotory. cena koło 10000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...