Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyle ze rotor ma czesci mechaniczne jak sama nazwa wskazuje. Panie Tomaszu ma Pan u siebie jakikolwiek rotor zeby go zobaczyc i posluchać ?

Co prawda odrzucilem tą opcje ale wiadomo ze dopóki reku nie zawiśnie na ścianie to wiele sie może jeszcze zmienić.

Nie polecam rotorów w naszym klimacie ( tak dla jasności) . Mam rotory flexita tyle, że w Ursusie, zapakowane. Dajemy je do "zadań specjalnych" tam gdzie wymienniki RS 160 nie zdadzą egzaminu a RE 400 są za drogie.

Na dziś najlepsze są najnowsze "zabawki" Airpack Onyx Passiv czy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i czy warto wydać te ok 3tys więcej?
Po wieloletnich próbach, wyszło, za jako zabezpieczenie dla skrajnych mrozów, nagrzewnica jest najlepsza.

- prąd już od dawna jest najtańszym ogrzewaniem w domach z reku.

-część ciepła i tak idzie do domu

-w dobrych centralach zamarzanie może nastąpić przy naprawdę dużych mrozach

-nie obniża ciśnienia

 

Co oznacza tajemnicze 3000zł ? Dołożyć? Do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wieloletnich próbach, wyszło, za jako zabezpieczenie dla skrajnych mrozów, nagrzewnica jest najlepsza.

- prąd już od dawna jest najtańszym ogrzewaniem w domach z reku.

-część ciepła i tak idzie do domu

-w dobrych centralach zamarzanie może nastąpić przy naprawdę dużych mrozach

-nie obniża ciśnienia

 

Co oznacza tajemnicze 3000zł ? Dołożyć? Do czego?

 

to różnica w cenie zakupu - przynajmniej mnie się taką udało zauważyć

venta-axia Kinetic Plus za 5500 a Thessla Green AirPack 400 za 8044

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to różnica w cenie zakupu - przynajmniej mnie się taką udało zauważyć

venta-axia Kinetic Plus za 5500 a Thessla Green AirPack 400 za 8044

Jeżeli robiłby Pan wentylację na wyspach, zdecydowanie poleciłbym Kinetic. U nas się nie bardzo nadaje . Druga sprawa... Jak Pan porównuje ceny, to należy to robić solidnie, a nie jedną katalogową brutto 23 % z drugą z allegro bez VAT.

Poza centralą są jeszcze skrzynki, kanały anemostaty. Najlepiej jest przymierzać się do całości systemu. Kupowanie elementów jest drogie i może być głośne.

Ile Pan raczył przeznaczyć na wentylację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robiłby Pan wentylację na wyspach, zdecydowanie poleciłbym Kinetic. U nas się nie bardzo nadaje . Druga sprawa... Jak Pan porównuje ceny, to należy to robić solidnie, a nie jedną katalogową brutto 23 % z drugą z allegro bez VAT.

Poza centralą są jeszcze skrzynki, kanały anemostaty. Najlepiej jest przymierzać się do całości systemu. Kupowanie elementów jest drogie i może być głośne.

Ile Pan raczył przeznaczyć na wentylację?

 

zacznę od końca

chciałbym na samo urządzenie wydać +/- 5 tys - resztę już mam

co do "drugiej" sprawy - rozróżniam ceny netto/brutto i podane przeze mnie ceny są brutto z 23% vat

kinetic w cenie 5,5 jest tutaj http://domwent.pl/pl/c/kinetic/285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu, na warunki klimatyczne ( duże mrozy) i przepisy wykluczające GWC flexit robi dziś wyłącznie rotory. cena koło 10000zł

Na pewno mrozy i przepisy?

99% ludności norweskiej mieszka nad morzem, w klimacie ciepłym morskim. Zimy średnio do -7 stC.

 

Przyczyny takiego stanu rzeczy szukał bym w innej technologi budownictwa. Lekkie domy szkieletowe, ogrzewane prądem z podłogi.

Wymienniki przeponowe nie są pożądane z powodu braku odzysku wilgoci.

Stąd najczęściej montuje się Swegon CASA i Flexit.

 

Cóż takiego jest niedobrego w wymienniku obrotowym, że nie zaleca go Pan w naszym klimacie? Poza tym, że swoje kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od końca

chciałbym na samo urządzenie wydać +/- 5 tys - resztę już mam

co do "drugiej" sprawy - rozróżniam ceny netto/brutto i podane przeze mnie ceny są brutto z 23% vat

kinetic w cenie 5,5 jest tutaj http://domwent.pl/pl/c/kinetic/285

To nie lepiej optimala 400 za 4200? Przecież u nas są mrozy, na Wyspach nie za bardzo. Ja Vent- axie wyprzedawałem po 2000 kilka lat temu . Zatrzyma się Panu przy mrozach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mrozy i przepisy?

99% ludności norweskiej mieszka nad morzem, w klimacie ciepłym morskim. Zimy średnio do -7 stC.

 

Przyczyny takiego stanu rzeczy szukał bym w innej technologi budownictwa. Lekkie domy szkieletowe, ogrzewane prądem z podłogi.

Wymienniki przeponowe nie są pożądane z powodu braku odzysku wilgoci.

Stąd najczęściej montuje się Swegon CASA i Flexit.

 

Cóż takiego jest niedobrego w wymienniku obrotowym, że nie zaleca go Pan w naszym klimacie? Poza tym, że swoje kosztuje.

To, że są lepsze centrale a tańsze, nie jest równoznaczne z tym, że nie zalecam. A wady - droższy, głośniejszy, mniej trwały, część smrodów wraca, więcej prądu pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej optimala 400 za 4200? Przecież u nas są mrozy, na Wyspach nie za bardzo. Ja Vent- axie wyprzedawałem po 2000 kilka lat temu . Zatrzyma się Panu przy mrozach.

 

Nagrzewnica kosztuje trzysta złotych, sterowanie pewnie jakąs stówkę.

Na te kilkanaście dni z temperatuą poniżej -10C wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica kosztuje trzysta złotych, sterowanie pewnie jakąs stówkę.

Na te kilkanaście dni z temperatuą poniżej -10C wystarczy

Pan jest poważny? Elektryczną nagrzewnicę (tanią) z tanią automatyką w wentylacji? Jeszcze do plastikowo styropianowej centrali? Życie rodziny powierzać termostatowi za stówkę? Ludzie myślcie trochę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej ...

 

Gdybym chciał zakupić reku w dobrej konfiguracji cena/jakość, do domu ok 200m2 powierzchni użytkowej na nieocieplone poddasze/stryszek to co byście polecili?

Przy 11000 -12000 brutto 23% to Thessle z opcją rozmrażania wężyka z kondensatem, przy 15000-16000 Flexit .

( Przy kanałach PE 75/63mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...