Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomijając dwukrotnie większy koszt materiałów izolacyjnych oraz dwukrotnie droższą robociznę wynika, że dom bez kotłowni na ekogroszek jest tańszy niż z kotłownią na ekogroszek.

Nic nie pisałem o izolowaniu!

Inwestycja w izolację taka sama! Inwestycja w instalację mniejsza, opłaty mniejsze i komfort większy.

Spytałem tylko o powód! Czy palenie jest dla Pana SUSPENSERA aż taką przyjemnością, że warto dołożyć na wstępie i później więcej płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Z góry przepraszam że się wcinam w wątek ale jestem przed decyzją podpisania umowy na wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem Vallox 110 E i szukając o nim informacji nie wiele znalazłem. Proszę więc wszystkich o przekazanie posiadanych informacji na temat tego urządzenia: wady , zalety, ogólnie czy polecacie...

Instalator sugeruje montaż na rurach bluesky. Co WY na to?

Z góry dzięki za wszystkie pomocne wpisy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Z góry przepraszam że się wcinam w wątek ale jestem przed decyzją podpisania umowy na wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem Vallox 110 E i szukając o nim informacji nie wiele znalazłem. Proszę więc wszystkich o przekazanie posiadanych informacji na temat tego urządzenia: wady , zalety, ogólnie czy polecacie...

Instalator sugeruje montaż na rurach bluesky. Co WY na to?

Z góry dzięki za wszystkie pomocne wpisy.

Pozdrawiam.

 

To kwestia za ile. Dom 150m2 - materiał 7000-8000zł montaż 3000-4000 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o cenę pytam! Co Pan podkusiło wydać więcej, by więcej płacić i jeszcze obsługiwać!

 

Kalkulacje, już chyba się znudziły. Ale ok.

1 - Ile ma Pan izolacji

2- Jaką wentylację i za ile

3- Ile kosztowała kotłownia - komplet z odbiorami pomieszczeniem i instalacją wewnętrzną

4 -cwu

5 - zużycie roczne ( może niekoniecznie ostatni rok, bo było 14 dni ogrzewania. )

 

Może przenieśmy naszą psychologiczną dyskusję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś z innej beczki:

 

 

Jeśli zastosuję w domu reku, wyciąg z WC, łazienki i kuchnia, nawiew salon pokoje, to jak odbije się to na temperaturze w tych pomieszczeniach przy ogrzewaniu podłogowym?

Czy w łazience nie będzie problemu z ciągle za niską temperaturą a w pokojach problemu z jej krótkotrwałym obniżeniem zimą ? (brak regulacji w poszczególnych pomieszczeniach przez ciągle mieszające się powietrze)

 

Druga sprawa-jak rozwiązać kwestię wyciągu przez okap kuchenny? Podłączyć go pod wywiew czy zrezygnować wogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś z innej beczki:

 

 

Jeśli zastosuję w domu reku, wyciąg z WC, łazienki i kuchnia, nawiew salon pokoje, to jak odbije się to na temperaturze w tych pomieszczeniach przy ogrzewaniu podłogowym?

Czy w łazience nie będzie problemu z ciągle za niską temperaturą a w pokojach problemu z jej krótkotrwałym obniżeniem zimą ? (brak regulacji w poszczególnych pomieszczeniach przez ciągle mieszające się powietrze)

 

Druga sprawa-jak rozwiązać kwestię wyciągu przez okap kuchenny? Podłączyć go pod wywiew czy zrezygnować wogóle?

 

Wentylacja to 130m3/h nawiewanego powietrza. Chyba lepiej jak wejdzie +20 niż -10!

 

Co do okapu, nie rezygnować i nie podłączać. Tylko kanał na zewnątrz z zastawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kanał na zewnątrz z zastawką.

Po to montujemy szczelne i szczelnie okna, reku i kombinujemy aby nam nic lewego do domu nie wchodziło aby potem zrobić dziurę w ścianie i podłączyć okap. Już widzę tą ścianę jak nie poprowadzisz rury dalej nad dach po roku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to montujemy szczelne i szczelnie okna, reku i kombinujemy aby nam nic lewego do domu nie wchodziło aby potem zrobić dziurę w ścianie i podłączyć okap. Już widzę tą ścianę jak nie poprowadzisz rury dalej nad dach po roku użytkowania.

 

Mogę wstawić zdjęcia po 15 latach. Mogę też Pana zapewnić, że widziałem wiele błędów w wentylacji, ale zamontowany odwrotnie okap jeszcze się nie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...