Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Jeśli chodzi o rekuperatory Brink - zapraszam na strony http://www.rekuperatory.krakow.pl lub telefonicznie 012-2668510 - to jest telefon do firmy która jest dystrybtorem tych urządzeń na polskę.

 

Na dzień dzisiejszy mają promocje - 5-7% rabatu + szkic projektowy z wyceną instalacji gratis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli chodzi o rekuperatory Brink - zapraszam na strony http://www.rekuperatory.krakow.pl lub telefonicznie 012-2668510 - to jest telefon do firmy która jest dystrybtorem tych urządzeń na polskę.

 

Na dzień dzisiejszy mają promocje - 5-7% rabatu + szkic projektowy z wyceną instalacji gratis...

 

wygląda nieźle, ale 300 m3 na najwyższym biegu to trochę mało na średni-duży dom. Może do takiego 100-120 m2 ...

 

Napisane jest że z dodatkowym modułem grzewczym nawet do 2200 m3 ...

Czy w takim razie bez modułu grzewczego można uzyskać wydajnosć np. 600 m3. Z mniejsza sprawnością oczywiścia. I jaką ?

 

A sprawność to temperaturowa ,czy całego układu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i nie. To BRINK robi rekuperatory dla veissmana na zamówienie :)

 

propo wydatku - mają 300 i 400m3/h co w zupełności zdaje egzamin na dom nawet do 200m2 i więcej, pod warunkiem ze nie mieszka tam cała ekipa piłkarska - nie zapominajmy że to jest urządzenie wentylacyjne a nie grzewcze prawda?

 

ceny? wcale a wcale -jakość najwyższa a ceny identyntyczne co konkurencja... mają promocje na allegro -8% -tylko trzeba poszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 m3/h to wydatek jaki jest zaprogramowany na 3 bieg urządzenia ale urządzenie może pracować na 300m3/h maksymalnie jeśli ktoś tak zaprogramuje (takie dane dopuszcza program w sterowniku ze względów na margines bezpieczeństwa dla silnika który może jeszcze wiecej ale tak jest bezpiecznie)

 

RENOVENT LARGE ma 400m3/h a podaje sie też standardowo że wydatek najwyższy (znów zaprogramowany w standzardzie i zaniżony) to 300 a można zaprogramować sobie do 400 i znów , więcej nie pozwala automatyka jak wyżej(bezpieczeństwo)

 

dla zaintersowanych firma wysyła wykresy też - ja dostałem wykres przepływów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to tak do konca

 

viesio vitovent 300 kosztuje 7kzł

niestety u mnie zamontowali i zabrali , pomimo przelaczenia z wydjanosci 225 na 300

 

przy domu 700m^3 za słaby miał zaciąg. ;(

 

a cichy był jak trzeba, szkoda ze nie robia wiekszych jednostek i musze kupic Mistrala Duo

 

jedyne co mi sie w nim nie podobało to sterownik ktory miał analogowy cykający zegar w sobie głośniejszy od silników pracujacych na 3biegu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jeżeli ten wątek się już pojawił... :oops:

Chcę wybudować b. ciepłą parterówkę 150m2 i planuję rekuperator z GWC. Mam dostęp do darmowych trocin i chcę zastosować piec z automatyką podgrzewający wodę użytkową.

Czy da się zaprzęgnąć reku. do rozprowadzenia ciepła produkowanego w piecu? Myślałem o jakiejś wodnej nagrzewnicy zaraz za reku. w kanale nawiewnym.

Wydaje mi się, że gra jest warta świeczki, bo nie potrzebuję dużo ciepła i nie mam ochoty na grzejniki.

Może ktoś spotkał sie z tym tematem, lub potrafi to jakoś ugryźć, a może plotę jakieś androny :o

 

P.S. Adamie_mk, jak tam Twoje solarki, bo bardzo jestem ciekaw???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o jakiejś wodnej nagrzewnicy zaraz za reku. w kanale nawiewnym.

.....

Jestem po rozmowach odnosnie projektu instalacji reku... jednym rozwiazaniem jakie bede instalowal jest wlasnie wodna nagrzewnica powietrza za reku w kanale nawiewnym ktora bedzie dogrzewala powietrze nawiewane do temperatury okolo 40C - bedzie to nagrzewnica o mocy okolo 3Kw(dokladnie nie pamietam mam to w mailu) dostosowana do wielkosci wyiany powietrza 400m3/h + zawor mieszajacy + silownik sterowany elektronicznie (inne rozwiazanie nie daje mozliwosci dokladnej regulacji temp nawiewanego powietrza)

 

Tylko ja to traktuje jako system dodatkowego szybkiego podniesienia temp w domu - nie jest to glowny system, glownym systemem bedzie podlogowka wodna.

 

W kazdym razie ma byc to uwzglednione w projekcie wykonawczym a czy to zamontuje to juz inna sprawa - fachowcy od wentylacji powiedzieli mi ze takie rozwiazania stosuje sie w praktyce i ze dzialaja b. dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur11

Z nieba mi spadłeś, bo już przestałem wierzyć w możliwość wykorzystania instalacji reku, którą i tak robię, do ogrzania domu tanim kosztem. :lol:

Czy mam rozumieć, że Twoja nagrzewnica będzie pobierała gorącą wodę z pieca, który ogrzewa ci wodę użytkową? Proszę o szczegóły.

Widzę, że Twoja budowa ruszyła z kopyta. Ja zamierzam startować za rok. W środę kupiliśmy kwadratową działkę 2000m2 z dojazdem od południa i na spokojnie (nie znaczy to, że opieszale) załatwiamy papierki. Generalnie etap planowania i dopracowywania - stąd nocne studiowanie forum. Nasz projekcik to już prawie na pewno http://www.dom-parterowy.pl/rzuty.php?kategoria=dm&id=dm27

odbicie lustrzane, elewacja z salonem i kuchnią do drogi + drobne modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że Twoja nagrzewnica będzie pobierała gorącą wodę z pieca, który ogrzewa ci wodę użytkową? Proszę o szczegóły
Nagrzewnica bedzie pobierac ciepla wode ze ziornika buforowego - nie bedzie bezposrednio zasilana z pieca. Natomiast zbiornik buforowy bedzie zasilany z pieca, kominka i paneli slonecznych. Z tego tez zbiornika bedzie realizowana cala ciepla woda na wszystkie cele po przez wezownice "wymiennik"

Czyli na podlogowe i cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktos moze konstrukcje firmy Brink ? Rekuperator Renovent HR.

Prosilbym o opinie.

 

Jakis czas temu tu i tam chwalone byly rekuperatory firmy Bartosz - jak teraz ksztaltuja sie opinie uzytkownikow ?

 

Witam serdecznie

Jeżeli chodzi o opinie użytkowników to są one nadal pozytywne.Jestem instalatorem, montuję wszelakie centrale, ale najwięcej Bartosza i jeszcze żaden z klientów się nie skarżył ( jeżeli chodzi o inne to bywa różnie )Sam mam też zamontowanego u siebie w domu Bartosza i działa wyśmienicie. Przepracował już trzy sezony grzewcze przy ciągłej pracy bez żadnej grzałki. Uważam iż stosowanie nagrzewnic powietrza przy rekuperacji to totalna bzdura, a przy zastosowaniu innych centralek tego się nie uniknie Parametry, które podaje producent ( Bartosz) to nie fikcja.Urządzenie mam opomiarowane i czasem pokazuję klientom jakie osiąga temperatury

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...