Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Zadzwoń do nich: Dystrybutor Brink Renovent

http://www.rekuperatory.krakow.pl/

to Ci dadzą namiary na jakiegoś wykonawce, z którym współpracują w Twojej okolicy.

Bo wykonawca z Poznania Ci za bardzo się nie przyda na Mazowszu :wink:

 

Mi firma z Poznania proponowała do domu 120 m2 (330m3) instalacje na Renovent HR large ( max. - 400m3)z bay pasem na sztywnych kanałach za 12 000. PLN. brutto - obecnie dopinam gdzie indziej zakup tej centrali ze sterowaniem tygodniowym za 7000PLN. brutto kanały już prawie położyłem ( ok. 900 PLN) pozostanie jeszcze instalacje przepustnic ( ok 550 PLN ) regulacja która u specjalisty z miernikiem niedawno kosztowała 250 PLN. Po doliczeniu kosztów złączek i taśm ( 300 - 400 PLN ) razem cała instalacja powinna mnie kosztować ok. 9 000 PLN. Do tego anemostaty pewnie ok 300 - 500 PLN

Połączenie tego z GWC to koszt przy zakupie "gotowca" 1200 PLN a przy zakupie dwóch przepustnic i sterownika ok. 350-400 PLN.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość

 

Zadzwoń do nich: Dystrybutor Brink Renovent

http://www.rekuperatory.krakow.pl/

to Ci dadzą namiary na jakiegoś wykonawce, z którym współpracują w Twojej okolicy.

Bo wykonawca z Poznania Ci za bardzo się nie przyda na Mazowszu :wink:

 

Mi firma z Poznania proponowała do domu 120 m2 (330m3) instalacje na Renovent HR large ( max. - 400m3)z bay pasem na sztywnych kanałach za 12 000. PLN. brutto - obecnie dopinam gdzie indziej zakup tej centrali ze sterowaniem tygodniowym za 7000PLN. brutto kanały już prawie położyłem ( ok. 900 PLN) pozostanie jeszcze instalacje przepustnic ( ok 550 PLN ) regulacja która u specjalisty z miernikiem niedawno kosztowała 250 PLN. Po doliczeniu kosztów złączek i taśm ( 300 - 400 PLN ) razem cała instalacja powinna mnie kosztować ok. 9 000 PLN. Do tego anemostaty pewnie ok 300 - 500 PLN

Połączenie tego z GWC to koszt przy zakupie "gotowca" 1200 PLN a przy zakupie dwóch przepustnic i sterownika ok. 350-400 PLN.

 

pozdrawiam

 

Ja nie mam ( większość nie ma) ani czasu ani zdolności, żeby samemu wentylację sobie zrobić. :roll:

 

Jak chce Ci się "rzeźbę" samemu uprawiać i masz na to czas to chwała Ci za to, zostanie Ci więcej kasy w kieszeni. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce Ci się "rzeźbę" samemu uprawiać i masz na to czas to chwała Ci za to, zostanie Ci więcej kasy w kieszeni. :wink:

 

Kwestia tego, ile kto zarabia. Jeśli Ty w weekend zarabiasz więcej, niż te marne parę tysiów, to faktycznie nie ma co się bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jak chce Ci się "rzeźbę" samemu uprawiać i masz na to czas to chwała Ci za to, zostanie Ci więcej kasy w kieszeni. :wink:

 

Kwestia tego, ile kto zarabia. Jeśli Ty w weekend zarabiasz więcej, niż te marne parę tysiów, to faktycznie nie ma co się bawić...

 

Tia, :roll: ale dzięki, że mi dobrze życzysz :p

Ma się też inne priorytety - np rodzina :D

poza tym mam małe zdolności manualne do tego typu rzeczy, zanim bym się do tego zabrał to by dnia nie starczyło :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na wentylacje mechaniczna z reku i ogrzewanie domu pompą ciepła. I tu zaczęły sie problemy z facetem, który nam adaptuje projekt. Nie miał pojęcia jak zgłosić pc, więc zgłosiliśmy ogrzewanie elektryczne, likwidując kominy dymowe. Gorzej z wentylacją mechaniczną, bo facet uparł się, że kominy wentylacyjne muszą zostać, najwyżej je sobie potem zatkam. Ale łazienka i kuchnia musza być wentylowane! Beton totalny ! W końcu wykreślił te kominy i projekt zlożył w starostwie, twierdząc , że i tak nie uzyskam zgody na budowe domu bez komina. Kontaktowałam się z projektantem instalacji wentylacyjnych, który powiedział, że do pozwolenia na budowę nie jest wymagany projekt instalacji wentylacyjnej, a jedynie likwidacja komina i zgloszenie ,że będzie instalacja wentylacja mech. z reku - projekt w oddzielnym opracowaniu. Mam do Was pytanie - czy składając pozwolenie na budowę do dokumentów dołączaliście projekt wentylacji, czy tylko zgłaszaliście, że będzie wentylacja mechaniczna z reku ( w przypadku likwidacji kominów wentylacyjnych ) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycenę na instalację wentylacji z reku na centrali Brink Renovent HR 400 z bypasem w moim domku 180m2 p.u. - pow całk. 262m2

na kwotę niecałe 14 tys brutto z 7% VAT czyli połowę tego co sobie krzyczy przereklamowane rekuperatory.pl - im się już dawno w głowach poprzewracało. :roll:

 

Możesz podać namiar na firmę?

 

Też mamy wycenę od frmy chyba związanej z rekuperatory.pl (na ofercie pojawia się ten adres) I może ktoś coś podobnego by założył za mniej...Warto sprawdzić, zwłaszcza, ze mamy jeszcze chwilę...

 

Oceńcie proszę:

 

Dom o pow ok 140m2, kubatura ok 400m3 (nie wiem, czy dobrze wyliczyłam) . Nie wiem, jakie dane jeszcze trzeba by dodać, zeby bardziej uściślić :roll:

Zaproponowali nam reku o wydajnosci nominalnej 280 m3/h z odzyskiem ciepła z wykorzystaniem centrali rekuperacyjnej StorkAir Comfoair 350 z systemem sterujacym ComfoControlEasy - za kwotę 19,600brutto. Niby na tyle się nastawialiśmy (max 20tys), ale skoro można za mniej, zakładam że porównywalnej jakości.... :roll:

 

Proszę was o namiary na solidne, sprawdzone firmy.

 

 

Proponuje wysłać zapytanie do Nikola http://www.elmech-nikol.pl, na dodatek oni są z Białegostoku więc pewnie sami Ci to zamontują i będzie pewne że jest to dobrze zrobione.... poza tym ciekawi mnie również jakie mają ceny bo dla mojego znajomego z kubaturą 400m3 wycenili za 18tys. brutto (szczegółów nie znam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na wentylacje mechaniczna z reku i ogrzewanie domu pompą ciepła. I tu zaczęły sie problemy z facetem, który nam adaptuje projekt. Nie miał pojęcia jak zgłosić pc, więc zgłosiliśmy ogrzewanie elektryczne, likwidując kominy dymowe. Gorzej z wentylacją mechaniczną, bo facet uparł się, że kominy wentylacyjne muszą zostać, najwyżej je sobie potem zatkam. Ale łazienka i kuchnia musza być wentylowane! Beton totalny ! W końcu wykreślił te kominy i projekt zlożył w starostwie, twierdząc , że i tak nie uzyskam zgody na budowe domu bez komina. Kontaktowałam się z projektantem instalacji wentylacyjnych, który powiedział, że do pozwolenia na budowę nie jest wymagany projekt instalacji wentylacyjnej, a jedynie likwidacja komina i zgloszenie ,że będzie instalacja wentylacja mech. z reku - projekt w oddzielnym opracowaniu. Mam do Was pytanie - czy składając pozwolenie na budowę do dokumentów dołączaliście projekt wentylacji, czy tylko zgłaszaliście, że będzie wentylacja mechaniczna z reku ( w przypadku likwidacji kominów wentylacyjnych ) ?

W projekcie nie musi być kominów. Ja zostawiłem tylko komin w salonie do ewentualnego kominka. Przy odbiorze trzeba mieć koniecznie went. grawitacyjną w garażu no i ewentualnie w kotłowni i kuchni w zależności od sposobu ogrzewania i gotowania :). No ale tu w zupełności wystarczą kominki dachówkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie nie musi być kominów. Ja zostawiłem tylko komin w salonie do ewentualnego kominka. Przy odbiorze trzeba mieć koniecznie went. grawitacyjną w garażu no i ewentualnie w kotłowni i kuchni w zależności od sposobu ogrzewania i gotowania :). No ale tu w zupełności wystarczą kominki dachówkowe.

 

Dzięki za odpowiedź. Ja też zostawiłam komin do kominka i okapu, w kotłowni będzie pompa ciepła, więc jakieś szczególne wymagania co do wentylacji nie istnieją. Jak rozumiem od Ciebie przy pozwoleniu na budowę nikt nie wymagał projektu instalacji wentylacyjnej przy braku kominów ? Czy zmiany dokonałeś wpisem w dzienniku budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam w projekcie uwzględnionej rezygnacji z komina. O ile dobrze pamiętam, to mój kierownik budowy wspomniał o uwzględnieniu tego powykonawczo. Wentylacji mechanicznej nie uwzględniałem w projekcie (wprawdzie w moim projekcie był osobny projekt tej wentylacji, ale nie dawałem go do adaptacji i zgoda na budowe jej nie obejmuje).

Odnośnie wentylacji najważniejsze, aby kominiarz wpisał, że jest OK (ważny będzie garaż i ewentualnie kuchnia. No i warto puścić odpowietrzenie dla kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam w projekcie uwzględnionej rezygnacji z komina. O ile dobrze pamiętam, to mój kierownik budowy wspomniał o uwzględnieniu tego powykonawczo.
Narażasz się na samowolę budowlaną. Odstępstwa od zatwierdzonego projektu powinny być przed ich dokonaniem zaakceptowane przez projektanta, np. wpisem do dziennika budowy i adnotacją w projekcie. Inne podejście (powykonawczo) jest samowolą budowlaną. W razie kontroli odpowiadać za nią będzie solidarnie kierownik wraz z inwestorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie przygotowywania papierów do PNB podczas rozmowy z gościem od planu zagospodarowania wiedziałem że będzie wentylacja mechaniczna i powiedziałem że nie będzie kominów, ten odparł że na tym etapie tego się nie robi tylko później wzmianka w dzienniku budowy :roll:

 

Gość z uprawnieniami namawia do samowoli !!! Normalka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z uprawnieniami namawia do samowoli !!! Normalka :evil:
Przeczytaj Art. 36a ustawy Prawo budowlane i będzie dla Ciebie wszystko jasne.

Tak jak wcześniej napisałem, to projektant dokonuje kwalifikacji tego czy zmiana jest istotna czy nieistotna (od tego zależy dalsze postępowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie przygotowywania papierów do PNB podczas rozmowy z gościem od planu zagospodarowania wiedziałem że będzie wentylacja mechaniczna i powiedziałem że nie będzie kominów, ten odparł że na tym etapie tego się nie robi tylko później wzmianka w dzienniku budowy :roll:

 

Gość z uprawnieniami namawia do samowoli !!! Normalka :evil:

 

Ale jak sie okazuje tak jest najprościej i najtaniej. Ja sie wyrwałam przed szereg i chciałam to załatwic na etapie Pnb, ale w starostwie mają prawo żądać projektu wentylacji, który kosztuje 1200-1500 zł netto i to niekoniecznie oznacza , że o te kwotę pomniejszony będzie koszt późniejszej instalacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...