Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Nie mam projektu mechanicznej, to w takim razie zostawie w projekcie grawitacje i zalatwie to wpisem w dzieniku. A komin w kotlowni tez moge wpisem w dzieniku usunąć ? :)

 

Ja komin dymowy zlikwidowałam na etapie adaptacji projektu przed Pnb. W domu będzie pompa ciepła, więc komin dymowy nie jest potrzebny ( aczkolwiek zglosiłam ogrzewanie elektryczne - bo urzędasy nie wiedziały jak ugryźć problem pc - znowu wymagały jakiś projektów instalacji) :evil: Został tylko komin do kominka i do okapu w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli w tych rurkach temperatura będzie bardzo różna od otoczenia - to wywoła ruch powietrza w tym ociepleniu. Ruch w "niewłaściwą stronę" może spowodować przekraczanie punktu rosy i będzie mokro.

Wcale tak być nie musi, ale tam, gdzie by mogło wystąpić, to uwięziłbym powietrze w wełnie owijając ją folią stretch.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tych rurkach temperatura będzie bardzo różna od otoczenia - to wywoła ruch powietrza w tym ociepleniu. Ruch w "niewłaściwą stronę" może spowodować przekraczanie punktu rosy i będzie mokro.

Wcale tak być nie musi, ale tam, gdzie by mogło wystąpić, to uwięziłbym powietrze w wełnie owijając ją folią stretch.

Adam M.

 

Witam,

czyli cieną wełną owinąć rurkę i na to folia stretch?

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powinienem dodatkowo docieplić sztywne kanały rekuperacji czy wystarczy wełna docieplająca poddasze? Będzie 20 cm między krokiwie + 10 na stelażu?

Panowie od instalacji twierdzą że nie trzeba......

 

 

Pozdrawiam - Daniel

 

Ja nie ocieplałem dodatkowo.

Zakładam że skoro ocieplam strop i w tym ociepleniu będa rury to po to aby ta wełna stanowiła izolator więc jest tam uwięzione powietrze.

Podobnie jest gdy owiniesz wełną rury tez tam jest uwięzione powietrze bo to ono izoluje.

Pytanie tylko czy tak dokladnie udało mi sie ocieplić że między wełnę nie dostanie się świeże powietrze i czy tak uda się Tobie też zrobić.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie i co z tym kominem do okapu w kuchni. My na razie nie planujemy rekuperatora (finanse) może później więc chyba taki komin musi być?

 

Jeżeli jest kuchenka gazowa to jakiś wyciąg być musi... jeżeli elektryczna... to niekonieczne... ja podpiąłem sobie wyciąg z kuchni pod rekuperator...mimo kuchenki gazowej... wiem że to niezgodne z przepisami ale znam niejedną instalację tak zrobioną ...która sie sprawdza... jedynie przy odbiorze budynku mogę mieć kłopoty..... pożyjemy zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia elektryczna. Ale jak to podpiąć? Tzn.nie robić komina wentylacyjnego? Hmm architekt mi mówi jak tak zrobię to przy wylocie będę miała ciągle brudne od powietrza z okapu. A jeżeli zrobię komin wentylacyjny to czy okap może chodzić jednocześnie przy włączonej wentylacji?

 

Moim zdaniem nie robić komina wentylacyjnego a okap podłączyć to wyciągu powietrza który idzie do rekuperatora, reku odzyska energię cieplną i wyrzuci to zuzyte smierdzace powietrze na zewnątrz :)

Niech Ci Adam jeszcze potwierdzi czy na pewno dobrze rozumuję

 

Ja też będę miał elektryczną kuchnię i myślę tak zrobić. Obecnie w domu okap mam nie podłączony do niczego tylko założony filtr węglowy i nie polecam tego rozwiązania. To jest nieskuteczne a dodatkowo w lato można się ugotwać w kuchni razem z potrawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Kuchnia elektryczna. Ale jak to podpiąć? Tzn.nie robić komina wentylacyjnego? Hmm architekt mi mówi jak tak zrobię to przy wylocie będę miała ciągle brudne od powietrza z okapu. A jeżeli zrobię komin wentylacyjny to czy okap może chodzić jednocześnie przy włączonej wentylacji?

 

Ja będę miał w kuchni okap, który będzie pracował w trybie pochłaniacza, a wyciąg wentylacji centralnie w kuchni.

"Grubszy Syf" z gotowania będzie filtrowany przez pochłaniacz a zapachy i zużyte powietrze przez wyciąg wentylacji.

Takie rozwiązanie zaproponował mój architekt, a instalator nie wyraził sprzeciwu, żeby było coś nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał w kuchni okap, który będzie pracował w trybie pochłaniacza, a wyciąg wentylacji centralnie w kuchni.

"Grubszy Syf" z gotowania będzie filtrowany przez pochłaniacz a zapachy i zużyte powietrze przez wyciąg wentylacji.

Takie rozwiązanie zaproponował mój architekt, a instalator nie wyraził sprzeciwu, żeby było coś nie halo.

 

Nie jest to złe rozwiązanie ale będziesz musiał kupować filtry do okapu aby oczyscić powietrze które i tak wyrzucisz, moim zdaniem marnotrastwo.

 

W lato gorące powietrze z gotowania bedzie czyszczone z zapachów przez pochłaniacza ale jego temperatura pozozstanie ta sama - efekt gorąco w kuchni i niestety dużo wilgoci, te pochłaniacze nie działają rewelacyjnie.

 

Moim zdaniem moja propozycja opisana wyżej jest znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Ja będę miał w kuchni okap, który będzie pracował w trybie pochłaniacza, a wyciąg wentylacji centralnie w kuchni.

"Grubszy Syf" z gotowania będzie filtrowany przez pochłaniacz a zapachy i zużyte powietrze przez wyciąg wentylacji.

Takie rozwiązanie zaproponował mój architekt, a instalator nie wyraził sprzeciwu, żeby było coś nie halo.

 

Nie jest to złe rozwiązanie ale będziesz musiał kupować filtry do okapu aby oczyscić powietrze które i tak wyrzucisz, moim zdaniem marnotrastwo.

 

W lato gorące powietrze z gotowania bedzie czyszczone z zapachów przez pochłaniacza ale jego temperatura pozozstanie ta sama - efekt gorąco w kuchni i niestety dużo wilgoci, te pochłaniacze nie działają rewelacyjnie.

 

Moim zdaniem moja propozycja opisana wyżej jest znacznie lepsza.

 

No to do tego pochłaniacza może dać dodatkowy kanał wyciągowy od wentylacji oprócz standardowego wyciągu ze środka kuchni ? :roll:

Wtedy filtr węglowy odfiltruje największy syf a wyciąg wyciągnie ciepłe powietrze na zewnątrz.

Dobrze myślę ? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to do tego pochłaniacza może dać dodatkowy kanał wyciągowy od wentylacji oprócz standardowego wyciągu ze środka kuchni ? :roll:

Wtedy filtr węglowy odfiltruje największy syf a wyciąg wyciągnie ciepłe powietrze na zewnątrz.

Dobrze myślę ? :p

 

To już lepsze rozwiązanie od Twojej poprzedniej propozycji :)

Tylko po co to robić ?? Jesteś jakimś maniakiem pochłaniaczy zapachów ?? :o Przyjdz do mnie posłuchaj jak to badziewie chuczy i nie wiele daje.

 

Po co chcesz oczyszczać z zapachów powietrze które i tak wyrzucasz z domu ??

Żeby rekuperator nie narzekał że mu pachnie schabowym ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

No to do tego pochłaniacza może dać dodatkowy kanał wyciągowy od wentylacji oprócz standardowego wyciągu ze środka kuchni ? :roll:

Wtedy filtr węglowy odfiltruje największy syf a wyciąg wyciągnie ciepłe powietrze na zewnątrz.

Dobrze myślę ? :p

 

To już lepsze rozwiązanie od Twojej poprzedniej propozycji :)

Tylko po co to robić ?? Jesteś jakimś maniakiem pochłaniaczy zapachów ?? :o Przyjdz do mnie posłuchaj jak to badziewie chuczy i nie wiele daje.

 

Po co chcesz oczyszczać z zapachów powietrze które i tak wyrzucasz z domu ??

Żeby rekuperator nie narzekał że mu pachnie schabowym ?? :)

pochłaniacz po to, żeby tłuste opary nie wpuszczać w kanały wentylacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adama zdanie jest święte i wiem, że jak on coś napisze to tak trzeba zrobić :) ale czy wyrzucane powietrze z okapu nie będzie bardzo brudziło ściany na zewnątrz?

No i czy to wszystko będzie działać bez reku bo my na razie myślimy tylko o wentylacji a jak pieniązki pozwolą to kupimy sobie rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pochłaniacz po to, żeby tłuste opary nie wpuszczać w kanały wentylacji"

 

Do tego celu to kowadło byłoby lepsze.... :roll:

 

A filtr przeciwtłuszczowy to nie łaska założyć?

Prostsze. Taka sobie siateczka, ale się sprawdza.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adama zdanie jest święte i wiem, że jak on coś napisze to tak trzeba zrobić :) ale czy wyrzucane powietrze z okapu nie będzie bardzo brudziło ściany na zewnątrz?

No i czy to wszystko będzie działać bez reku bo my na razie myślimy tylko o wentylacji a jak pieniązki pozwolą to kupimy sobie rekuperator.

 

W waszym wypadku jest faktycznie problem... jeżeli jesteście pewni że zrobicie kiedyś rekuperator możecie sprobować pokusić się o jakąś prowizorkę np jakiś kanał (np rura spiro z ocynku) wyrzucająca powietrze z okapu gdzieś na zewnątrz... w momencie założenia reku po prostu przepinacie instalacje i już.... jeżeli jednak nie jesteście na 100% pewni że będziecie mieli w ogóle reku... pozostaje wybudować komin went z prawdziwego zdarzenia.... i zgadzam się z przedmówcami że okap z samymi filtrami a bez wyrzutu powietrza na zewnątrz kompletnie sie nie sprawdza i nic nie daje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za rozjaśnienie. Ja to kobieta jestem i w tych sprawach zupełnie zielona :D

Wyrzut na zewnątrz musi być. Też do mnie te pochłaniacze nie przemawiają. Czy będziemy mieli reku? Hmm tego nikt nie wie :) zalezy na ile nam wycenią takie cudo i czy wystarczy kasy. Choć nie wykluczone, że kiedyś tam może będzie.

Czyli jak nie wiadomo jednak komin będzie lepszy. Zresztą pustaki wentylacyjne już mamy kupione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...