Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"mój sąsiad to ma i bardzo ale to bardzo narzeka" :o :o

łuff dobrze że mój sąsiad nie ma :roll: (z naciskiem na bardzo bardzo :) :))

 

no i rodzynki:

"lujdzie" "milijardy""wentyulacją" "pisłąem"

 

no dobra może czepiam się a kolega chciał bardzo szybko napisać przestrogę w takim przypadku - I'm Sorry!

 

a ile ma kanałów komunikacji - widać bardzo komunikatytatywny człowiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze niestety że Was forumowiczów nie przekonam. No nic każdy ma swoje poglądy i uwagi. Pozdrawiam wszystkich co mają reku:) Ja mam solary i wiem że napewno dobrze zainwestowałem pieniądze.

 

Normalnie już mnie przekonałeś ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie kupiełś reku??? i ciesz się bo większego gu..wna nikt nigdy nie wymyśił!!! za takie pieniądze powyżej 10 tys. złotych to można lepiej solary kupic. Po pierwsze ma to byc ekologiczne źródło powietrza, nie wiem czy wiesz że w reku 24 h 7 dni w tygodniu 365 dni w roku chodzą dwa silniki wiesz ile pożerają prądu?? po drugie trzeba robic wyższe sufity i brak kominów przez co dom wygląda jak kurnik:) po trzecie mój sąsiad to ma i bardzo ale to bardzo narzeka bo one żadnych korzyści nie dają. nie dajcie się lujdzie przekonać przez takie gazety i ich "fachowców

" jak murator itp. bo producneci tego gu...wna im za to płącą i tylek milony a nawet milirady domów stoi z wentyulacją grawitacyjną i grzybów w domach brak. a ilośc traconego ciepłą??? bez przesady. tyle ciepła co traci się przez wentyalcję grafitacyjną do jego ogrzania nigdy nie zwórci kosztów rekuperatora!!! nawet przez dwa pokolenia a jak wcześniej pisłąem silniki teź się psują. pozdrawiam wszystkich co tego nigdy nie kupili

 

:o

 

Jeszcze przed chwilą myślałem, że mam rekuperator.

Okazało się, że go nie mam:

 

1. Moje reku nie pracuje 24 h 7 dni w tygodniu 365 dni w roku

2. Nie zrobiłem wyższych sufitów - o rrrany :o

3. Nie mieszkam w kurniku - mam komin

4. Przez całą zimę mocno wentylowałem dom grzejąc jednocześnie od czasu do czasu kominkiem (wieczorami) i temp. nie spadła poniżej oczekiwanej. Coś działa, jeśli nie rekuperator to co

:-?

 

 

Pozdrawiam,

i zdrowia życzę.

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak kominów przez co dom wygląda jak kurnik:)

Chyba będę u siebie przynajmniej atrapę komina postawić.

W końcu, kto chciałby mieszkać w kurniku :(.

http://republika.pl/hanko2005/foto/zima2.JPG

http://republika.pl/hanko2005/foto/zima1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co najśmieszniejsze jest to że wypowiadają się tylko tzw. pseudofachowcy którzy o budowaniu za wiele nie wiedzą bo... siedzą tylko na forach, czytają mnóstwo gazet porad itp a praktyki mają zero ( no może nie wszyscy) ale więkoszość tych " najlepszych doradców na tym forum" itp. co Ty jednen z drugim może powiedziec o reku i ogólnie o budowie domu jak twoim jedynym zadaniem na budowie było... wydawanie kasy. Ja z ojcem postawiłem swój dom sam od podstaw, jedyne za co zapłaciłem na budowie to ... przywieźienie piachu żwiru itp. Jeśli ktoś mi pisze że ma reku z kwadratowymi lub protstokątnymi kanałami nawiewno-wywienymi to życzę mu powodzenia bo producent nieźle was wykiwał. poczytajcie trochę o przepływie powietrza wtedy może coś w głowach zaświta:) ( tylko kanały okrągłe w pełni spełniają swoje normy ale niestety wtedy trzeba rury gdzieś schować czyli obniżyć sufity i budować trrochę wyższy dom. NIech pseudofachowcy z tego forum napiszą ile ich cały domek kosztował ba i przez ile lat będą spłącać ukochany kredyt? Jak już mówiłem sam wszytko zrobiłem w domu przez co budowa domu kosztowała mnie ...135 tys złotych dlatego kredyt będę spłącać tylko..10 lat:). Z reku zrezygnowałem i teraz wogóle nie żałuję wystarczy czasem zrobić okna na mikro i jest w porządku wentylacja grawitacyjna działa ok. Dom ściany styro 15 cm, podłoga na gruncie 15 cm, dach wełna 30 cm. solary i piec na pelet. nie chwale się że mam dom dobrze ocieplony tylko piszę na zaś do pseudofachowców na tym forum by nie pisali głupot że dom mam źle zrobiony itp. Nikogo nie namawiam na zakup lub rezygnację z reku piszę tylko swoje dośiwadczenia bo muszę powiedzieć że również robiłem to reku u jednego gościa i wiem na czym rzecz polega. Jeśłi ktoś wydaje 10 tys na to "cos" a potem spłaca kredyt 30 lat i żyłuje się że mu nie starczy do pierwszego to radzę się po prostu zastanowić. jeden z was napisał że reku jest lepsze od solarów. Powiem tak " ciesz się bracie swoim świeżym powietrzem a ja będę się cieszył ciepłą wodą". Ba przeczytajcie najnowszy murator majowy artykuł jak to firma rockhwool modernizowała ludziom dom. W końcu w tym artykule po raz pierwszy dziennikarze muratora przyznali się że wentylacja mechaniczna nie daje wcale "tak wielkiego" zysku jak by się wydawało. NIech tylko wam dadzą chodziaż 20 lat gwarancji na te reku. Czy znajdzie się tak firma. Pozdrawiam Wszystkich pseudo jak i normalnych forumowiczów. jeśli przyycznie się że choć jedna osoba zrezygnuje z tego "czegoś" to wartyo było tyle pisać. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sprzedajesz?

Czemu usiłujesz odwodzić ludzi od zbytku, wygody i luksusu? :o

 

Jak zrobiłeś sobie dom "tymi ręcami" to powinieneś więcej na jego temat wiedzieć, jak mi się wydaje...

No, chyba, że Twój dom to kupa ładnie ułożonych bloczków i zero instalacji wszelakich.

Bo widzisz...

Ja od lat różniste instalacje buduję i wydawało mi się, że wiem, co robię...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Z reku zrezygnowałem i teraz wogóle nie żałuję wystarczy czasem zrobić okna na mikro i jest w porządku wentylacja grawitacyjna działa ok.

2. Powiem tak " ciesz się bracie swoim świeżym powietrzem a ja będę się cieszył ciepłą wodą".

3. Ba przeczytajcie najnowszy murator majowy artykuł jak to firma rockhwool modernizowała ludziom dom. W końcu w tym artykule po raz pierwszy dziennikarze muratora przyznali się że wentylacja mechaniczna nie daje wcale "tak wielkiego" zysku jak by się wydawało.

4.NIech tylko wam dadzą chodziaż 20 lat gwarancji na te reku. Czy znajdzie się tak firma.

1. Zwłaszcza jak się siedzi przy tym oknie w foteliku i czyta książkę ...a tu nam nawiewa -15 st. z dworu !!! Sytuacja bardzo komfortowa :o :o :o :o. A po co robić okna na mikro? Czyżby powietrza brakowało? A skąd dostarczasz to świeże powietrze. Jak projketowałem dom to poprosiłem o wycenę wentylacjo grawitacyjnej - ale działającej 8) . Koszt 5.000 zł. Wtedy. Podziękowałem,

2. Za darmo? Ile wydałeś. A pompa pracuje za darmo, czy na prąd - policz.

Według obliczeń firm zajmujących się solarami oszczedność roczna dla 4-osobowej rodziny to ok. 400 zł (nie tymi rencami robionych). Jak na wydatek ok. 10.000 parę latek. Mam wszystko gotowe do takiej instalacji tylko czekam aż pańsftwo zmądrzeje i zacznie dofinanosowywać, tak z 50% (jak w Niemczech) wtedy zaistaluję.

3. A kto pisał, że to się opłaca bardzo? To jest swego rodzaju luksus. Tak jak klima w samochodzie. Masz? Czy też Ci się nie opłaca?

Mi nawiewa zimą podczas największych mrozów coś ok. 15 st. i nie zamraża od razu karku w miejscu nawiewu :D :wink: 8)

4. Rozumiem, że Ty na swoje solary dostałeś te 20 lat więc śpisz spokojnie? Nie straszne Ci gradobicie, uszkodzenie sterownika po 5 latach lub zasobnika (mam nadzieję, że tego ynteligentnego, lekko nie taniego) np. po 10 latkach???

 

Tak jak Twoje "solary" nasze "reku" są formą luksusu, który "może kiedyś", za wiele lat się zwróci. Ani Tobie, ani mi - tylko naszym dzieciom. Dlatego wybrałem urządzenie, które jak mi się za 10 lat popsuje, to je wyrzucę i wezmę nowe. O podonej sprawności - ale nie za walizkę piniedzorów i nie będzie mnie bolało. Kurcze mam taki luksus a już kredyt spłacę za 10 lat.

 

Aha...i za nim zaczniesz coś krytykować to, proszę, zgłąb (zgłąbij :wink: ) wiedzę na ten tamat i pisz.

No i to, że kanały okrągłe mają lepszy przepływ powietrza niż prostokątne to wie każde dziecko gdzieś koło 8-9 klasy i średniej oceny z fizyki. Choć nie do końca, bo przekroje tu grają dość istotną rolę.

Tyle - reszta w opcji szukaj forum i google - jakieś 2 miesiące czytania ...i z 6 z przespanymi lekcjami fizyki. 8) :o :-? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mi pisze że ma reku z kwadratowymi lub protstokątnymi kanałami nawiewno-wywienymi to życzę mu powodzenia bo producent nieźle was wykiwał. poczytajcie trochę o przepływie powietrza wtedy może coś w głowach zaświta:) ( tylko kanały okrągłe w pełni spełniają swoje normy ale niestety wtedy trzeba rury gdzieś schować czyli obniżyć sufity i budować trrochę wyższy dom.
Pochwal się zatem swoimi okrągłymi kanałami wentylacji grawitacyjnej ;). Czy może wentylacji grawitacyjnej ta zasada nie dotyczy :lol: :lol: :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co najśmieszniejsze jest to że wypowiadają się tylko tzw. pseudofachowcy którzy o budowaniu za wiele nie wiedzą bo... siedzą tylko na forach, czytają mnóstwo gazet porad itp a praktyki mają zero ( no może nie wszyscy) ale więkoszość tych " najlepszych doradców na tym forum" itp. co Ty jednen z drugim może powiedziec o reku i ogólnie o budowie domu jak twoim jedynym zadaniem na budowie było... wydawanie kasy. Ja z ojcem postawiłem swój dom sam od podstaw, jedyne za co zapłaciłem na budowie to ... przywieźienie piachu żwiru itp. Jeśli ktoś mi pisze że ma reku z kwadratowymi lub protstokątnymi kanałami nawiewno-wywienymi to życzę mu powodzenia bo producent nieźle was wykiwał. poczytajcie trochę o przepływie powietrza wtedy może coś w głowach zaświta:) ( tylko kanały okrągłe w pełni spełniają swoje normy ale niestety wtedy trzeba rury gdzieś schować czyli obniżyć sufity i budować trrochę wyższy dom. NIech pseudofachowcy z tego forum napiszą ile ich cały domek kosztował ba i przez ile lat będą spłącać ukochany kredyt? Jak już mówiłem sam wszytko zrobiłem w domu przez co budowa domu kosztowała mnie ...135 tys złotych dlatego kredyt będę spłącać tylko..10 lat:). Z reku zrezygnowałem i teraz wogóle nie żałuję wystarczy czasem zrobić okna na mikro i jest w porządku wentylacja grawitacyjna działa ok. Dom ściany styro 15 cm, podłoga na gruncie 15 cm, dach wełna 30 cm. solary i piec na pelet. nie chwale się że mam dom dobrze ocieplony tylko piszę na zaś do pseudofachowców na tym forum by nie pisali głupot że dom mam źle zrobiony itp. Nikogo nie namawiam na zakup lub rezygnację z reku piszę tylko swoje dośiwadczenia bo muszę powiedzieć że również robiłem to reku u jednego gościa i wiem na czym rzecz polega. Jeśłi ktoś wydaje 10 tys na to "cos" a potem spłaca kredyt 30 lat i żyłuje się że mu nie starczy do pierwszego to radzę się po prostu zastanowić. jeden z was napisał że reku jest lepsze od solarów. Powiem tak " ciesz się bracie swoim świeżym powietrzem a ja będę się cieszył ciepłą wodą". Ba przeczytajcie najnowszy murator majowy artykuł jak to firma rockhwool modernizowała ludziom dom. W końcu w tym artykule po raz pierwszy dziennikarze muratora przyznali się że wentylacja mechaniczna nie daje wcale "tak wielkiego" zysku jak by się wydawało. NIech tylko wam dadzą chodziaż 20 lat gwarancji na te reku. Czy znajdzie się tak firma. Pozdrawiam Wszystkich pseudo jak i normalnych forumowiczów. jeśli przyycznie się że choć jedna osoba zrezygnuje z tego "czegoś" to wartyo było tyle pisać. Pozdro.

 

buhgahaha :lol:

Ślę ukłony przed fachowcem który sam dom postawił, bo jam tylko inwestor który kasę wydaje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie bardzo ważne więc proszę o odpowiedzi osoby, które mają coś "konkretnego" do napisania. Zamierzam kupić i zainstalować rekuperator StrorkAir CA 550 (być może również z jednostką chłodzącą Artic 950). Ma już ktoś taki i użytkuje ? Warto zainwestować ? Lub co konkurencyjnego o podobnym wydatku ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetton... na początku myśłałem, że to jakaś prowokacja na łamach tego wątku. Czytam i czytam i Ty chyba naprawdę wierzysz w co piszesz.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się gdzie popełniasz błąd i w których aspektach się mylisz daj znać, napiszę Ci. Błąd na błędzie i pomyłka na pomyłce począwszy od (1) sposobu wypowiedzi, (2) podejścia do budowy domu, przez (3) rozumienie podstawowych zasad ekonomi i (4) zasad rządzących tym światem, aż do (5) zasad pisowni i ortografi oraz (6) generalnie rozumienia innych ludzi.

 

Pozdrowienia, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...