Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tam się nic nie zmienia.

To trwała w czasie i działaniu konstrukcja.

Można dać gwarancję na jakie pięć wieków :lol:

Adam M.

No tak sobie żartujem :)

Co sądzisz Adamie o tej wodzie w GWC rurowym? Tanio i łatwo byłoby zrobić to z pełnych rur do dowodnienia tylko sam pisałeś kiedyś że tej wody jest sporo. To co zostanie w falach tych rur to nie będzie rozsadnik jakiegoś paskudztwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciemno, zimno i ciągle wieje...

JA bym tam mieszkać nie chciał! :lol:

Poza tym...

Co tam można zjeść?

Tam nic nie ma poza jakimś, może, piaskiem czy pyłem...

Adam M.

 

Dzięki za głos rozsądku :)

 

U mnie dodatkowo jest filtr wstępny z kilku warstw geowłókniny - zastanawiam się czy nie dać pasa włókniny filtracyjnej EU3 (takiej z jakiej robi się filtry do central wentylacyjnych).

 

Poszedłem poszukać tam wody i ... nic, suchutko.

 

Wrzuciłem do środka metalowy obciążnik na sznurku - wpadł na samo dno i nie było "plum" ani nawet śladu wody.

 

perm - jak chcesz to zapraszam na wizję lokalną w celu poszukiwania wody w GWC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo jest filtr wstępny z kilku warstw geowłókniny - zastanawiam się czy nie dać pasa włókniny filtracyjnej EU3 (takiej z jakiej robi się filtry do central wentylacyjnych).

 

Poszedłem poszukać tam wody i ... nic, suchutko.

 

Wrzuciłem do środka metalowy obciążnik na sznurku - wpadł na samo dno i nie było "plum" ani nawet śladu wody.

 

perm - jak chcesz to zapraszam na wizję lokalną w celu poszukiwania wody w GWC :wink:

A to nie masz tych rur bardziej w poziomie niż w pionie :o ? Wszystko u Ciebie zatrzymuje się w żebrach rury. O ile nie mieszkają w nich złośliwe bakterie zgrzytające w nocy zębami :) to rozwiązanie równie dobre chyba jak odpływ wody. Jakies małe nieporozumienie z tymi rurkami od GWC. Miały być gładkie z odpływem na skropliny. Okazuje się że wcale nie. To lepiej bo te rurki od odwodnienia sa i tańsze i łatwiejsze w montażu. Chyba że ktoś zaraz napisze że jest inaczej :).

Wody pewnie byśmy nie znależli ale wódę na bank :). Dzięki za zaproszenie jak niedaleko to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

Jakoś nie jestem przekonana do GWC mojemu przyszedł jeszcze jeden pomysł do głowy, tylko nie śmiejcie sie, może chłop ma rację. Mówił żeby przebić sie przez otwór w ścianie. Rurę podłączyć do DGP, ogrzane powietrze idzie rurą do reku no i później do ..... .

System ma swoje wady, reku bedzie podgrzewane, tylko wtedy kiedy bedzie nagrzane w kominku, ale my raczej planujemy zrobić system tak, aby kominek wystarczył nam na ogrzewanie chałupy (DGP, płaszcz wodny i reku). Piec gazowy raczej bedzie tylko w ramach pomocy.

co myślicie da sie tak?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Wody pewnie byśmy nie znależli ale wódę na bank :). Dzięki za zaproszenie jak niedaleko to czemu nie.

 

Hehe od razu widać, że wiesz o co chodzi :lol:

 

Czy daleko - to zależy jak na to spojrzeć, bo to okolice Wrocławia :wink:

 

flatronka - powietrze do domu chcecie pobierać z DGP czy tylko przepuścić tam niezaizolowany odcinek rury doprowadzającej powietrze do centrali wentylacyjnej ?

 

Zwróć uwagę, że podgrzanie powietrza przez GWC jest praktycznie darmowe, a przez DGP raczej nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flatronka - powietrze do domu chcecie pobierać z DGP czy tylko przepuścić tam niezaizolowany odcinek rury doprowadzającej powietrze do centrali wentylacyjnej ?

 

 

Świerze zimne powietrze bedziemy pobierali z dworu i przepuszczali w DGP w celu podgrzania, a później do reku. Wyglądało by to tak, że DGP zastąpiło by GWC. gwc daje darmowe pogrzanie, ale jakoś nie jesteśmy do tego przekonani. kominkiem mamy w planach palić cały czas jako źródło ogrzewania domu, czyli podgrzewanie powietrza kominkiem też bedzie za darmo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flatronka - powietrze do domu chcecie pobierać z DGP czy tylko przepuścić tam niezaizolowany odcinek rury doprowadzającej powietrze do centrali wentylacyjnej ?

 

 

Świerze zimne powietrze bedziemy pobierali z dworu i przepuszczali w DGP w celu podgrzania, a później do reku. Wyglądało by to tak, że DGP zastąpiło by GWC. gwc daje darmowe pogrzanie, ale jakoś nie jesteśmy do tego przekonani. kominkiem mamy w planach palić cały czas jako źródło ogrzewania domu, czyli podgrzewanie powietrza kominkiem też bedzie za darmo :lol:

Ale w lecie już sobie kominkiem nie ochłodzisz. Darmowa klima odpada :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie mam pytanie do bardziej mądrzejszych ode mnie oraz bardziej rozgarniętych w temacie.

Mam dom 215m2 piętrowy i chciałbym założyć rekuperator. Firma wraz z Rekuperatorem CA 550 projektem chce za całą inwestycje 30tys. Czy może ktoś się orientuje ja kto się ma do cen rynkowych czy jest ok czy bardzo zawyżone. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku z gwc wraz z cena projektu,wykonania?Jaki reku i gwc?MNie te ceny by nie zdziwiliy,bo sam nie robilem,nie umialem,wiec na tym nie zaoszczedzilem.....z uplywem czasu,komfort mam bardzo duzy,cenie sobie go bardziej niz wydatek,mam spokoj Zony,Jej zadowolenie z ww. instalacji....:-)A pewnych rzeczy,nie da sie ocenic,wycenic.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie wiem, czy wybrałem dobry wątek, ale co tam... ;-)

Zastanawiam się nad instalacją rekuperatora w nowym domu (na razie faza - 'mam działkę'). Ponieważ mieszkam teraz w dość głośnym miejscu, zależy mi przede wszystkim na aspekcie hałasu - czy mając w nocy zamknięte okna (cholerne sroki) jest cicho - chodzi o wentylatory ? Chciałbym mieć taki komfort spania jak przy otwartym oknie jeśli chodzi o powietrze, a jeśli chodzi o hałas - ja przy zamkniętym :-)

Przy okazji - nawet nie chodzi mi o zwrot takiej inwestycji, ale czy oszczędności na ogrzewaniu przeważają nad kosztami eksploatacji (prąd, filtry, oczyszczanie) ?

Co z zapachami z zewnątrz (np. jak jakiś traktor mi stanie przed domem, albo sąsiad oborę będzie sprzątał :) ) ?

Czy jakiś alergik ma taki sprzęt - jak odczucia ? Podobno jeśli chodzi o kurz to dobre rozwiązanie, natomiast pyłki z zewnątrz (alergolodzy zalecają nie wietrzyć przesadnie w okresach pylenia), ewentualne pleśni, grzyby w rurach - co z nimi ?

Pozdrawiam

owp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie mam pytanie do bardziej mądrzejszych ode mnie oraz bardziej rozgarniętych w temacie.

Mam dom 215m2 piętrowy i chciałbym założyć rekuperator. Firma wraz z Rekuperatorem CA 550 projektem chce za całą inwestycje 30tys. Czy może ktoś się orientuje ja kto się ma do cen rynkowych czy jest ok czy bardzo zawyżone. :wink:

 

u mnie wycena materiałów bez rekuperatora to 4500zł

na razie jeszcze ją sprawdzam

reku - ok. 5500zł (też sprawdzam)

liczę że na powierzchnię na jakiej ma działać reku (185m2) wystarczy 10000zł

piwnica (110m2) będzie miała went. grawitacyjną

 

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flatronka - powietrze do domu chcecie pobierać z DGP czy tylko przepuścić tam niezaizolowany odcinek rury doprowadzającej powietrze do centrali wentylacyjnej ?

 

 

Świerze zimne powietrze bedziemy pobierali z dworu i przepuszczali w DGP w celu podgrzania, a później do reku. Wyglądało by to tak, że DGP zastąpiło by GWC. gwc daje darmowe pogrzanie, ale jakoś nie jesteśmy do tego przekonani. kominkiem mamy w planach palić cały czas jako źródło ogrzewania domu, czyli podgrzewanie powietrza kominkiem też bedzie za darmo :lol:

 

widzę że nie tylko ja taki szalony ;)

 

pomysł ma kilka wad, pytanie czy powietrze nie będzie za ciepłe, a w czasie kiedy nie będziesz palić w kominku to kominek będzie Ci schładzał (lekko) powietrze, bo kominek przez ciągłą cyrkulację powietrza jest w zimie bardzo chłodny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam do Was pytanie - zdecydowalismy na wentylacje mechaniczna z rekuperatorem i wzwiazku z tym chcemy zrezygnowac z komina w ktorym mialyby byc kanaly wentylacji grawitacyjnej i wywiewek dachowych, czy ktos z Was juz cos takiego robil i wie jak wyglada sprawa odbioru w urzedzie? Przepisy nie mowia o tym jednoznacznie wiec podejrzewam ze kazdy urzad moze to zinterpretowac po swojemu.

Ma ktos juz jakie doswiadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominkiem mamy w planach palić cały czas jako źródło ogrzewania domu, czyli podgrzewanie powietrza kominkiem też bedzie za darmo :lol:

 

Dawno się tak nie uśmiałem :)

 

Pójdź o krok dalej i skoro codziennie masz w domu obiad to dawaj go wszystkim sąsiadom, oni będą mieli go za darmo, a Ty i tak przecież gotujesz :D

 

Tak jakoś podzielam zdanie P. Adama, że nie ma nic za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem na etapie szukania wykonawcy Rekuperacji w moim domku. Dom 175m2 użytkowej. Mój wykonawca murarki i wszelkich konstrukcji polecił mi firmę Pana Tomasza Brzęczkowskiego ze stolicy. Nazwisko dość znane z różnych for budowlanych.

Czy ktoś zamawiał w tej firmie wykonanie rekuperacji?

A jeśli tak to jaką ma na jej temat opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

widzę że nie tylko ja taki szalony ;)

 

pomysł ma kilka wad, pytanie czy powietrze nie będzie za ciepłe, a w czasie kiedy nie będziesz palić w kominku to kominek będzie Ci schładzał (lekko) powietrze, bo kominek przez ciągłą cyrkulację powietrza jest w zimie bardzo chłodny :(

 

ja chyba zrobię tak że rurę od dgp wpuszczę do rury od went.mech. która pobiera powietrze z zewnątrz ale za rekuperatorem czyli powietrze z dgp od razu będzie wpadać do pokoi

 

dobrze by było zrobić też jakiś trójnik aby w lato powietrze z dgp puścić np do kanału wentylacyjnego (kominy mam, a kanały went. będą zaślepione). W końcu w lato też chciałoby się odpalić kominek bez robienia z domu piekarnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...