Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie też :lol:

Piszę wyraźnie - mnie się zwróci w jakie 2 lata.

Wiem, że nie wszyscy tak mają.

Generalnie:

Koszt tego ewidentnego komfortu jest dla Ciebie nieakceptowalny przy posiadanych możliwościach.

Oczywiście, świadomie godzisz się na standart niższy...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym wypadku nie specjalnie chodzi o możliwości,raczej o to żeby ktoś nie wcisnął mi drogiego kitu.Tak już mam.Może za dużo we mnie wyznania spiskowej teorii dziejów ,że uważam różne nowinki jako marketingową odpowiedz na daną modę sprzedawaną z 400procentowym narzutem.Podobne wątpliwości mam co do Legalettu i PRAEFY nad którymi się zastanawiam i pewnie paru wkurzam na tamtejszym wątku (chyba nawet Henoka ,którego szanuję za posiadaną wiedzę)ale nie znoszę marketingu, szczególnie na takich dobrych i pomocnych forach jak to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tylko ja sobie to sam policzyłem i robię, bo w pełni rozumiem, CO policzyłem.

To tylko fizyka. Proste przemiany jednej postaci energii w inną.

To nie moda czy marketing. To naprawdę jest, działa i da się zrobić DOBRZE.

 

Słoneczko realnie podsyła nam na 1m2 od kilku (nocą) do 1000W energii w postaci promieniowania (widzialne i podczerwień, nadfioletu tyle, co nic).

Takie roślinki, na ten przykład...

Zobacz jak sobie radzą! A do marketu nie latają po byle co...

Bywa, że po 100 lat sobie radzą albo i blisko 100 meterków sobie wyrastaja (sekwoje).

Policz sobie powierzchnię swojego dachu.

Masz darmowe X kW przez sporo godzin!

Zima tu nie ma nic do gadania! Liczy się tylko długość dnia.

 

JAK z tym bogactwem potrafisz sobie radzić? :lol: :lol: :lol:

 

Ja mam sporą budę i w takim stopnia, w jakim mi się uda podepnę ją pod to słoneczko...

Od byle zielonego badyla lepszy nie będę, ale najgorszy też nie! :lol:

 

Rozumiem, że nie chcesz brać drogo od szarlatana jakiegoś...

Zrób się "znajacym"! Wejdź w to!

Nie trudne to.

Spokojnie ocenisz CO usiłują Ci sprzedać i za ile.

TO Twoja potencjalna moc na tym rynku.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Adamie niestety ani czasu ani zdolności takich nie posiadam,tak więc musiałbym się zdać na kompletną instalację i rozumiem ,że wtedy rekuperacja się nie zwróci.Interesuje mnie aspekt wyłącznie ekonomiczny.

 

Policz jeszcze dokładnie to wszytko. Tradycyjna wentylacja też nie jest za darmo. Nawet za dziury w oknach trzeba przecież zapłacić. Może da się z jakiegoś komina/kominka zrezygnować. Możesz zmniejszyć moc swojego ogrzewania, prawdopodobnie o jakieś 2kW.

 

Pewne rzeczy są całkowicie zbyteczne - programatory, GWC, automatyczne coś tam .... wtedy cena bedzie bliższa 15 tyś a nie 20 tyś

 

Jak to wszystko uwzględnisz, a wentylatory bedą zjadać mało prądu to może Ci się to nawet po 10-ciu latach zwrócić.

 

No i te komary w lecie ...

 

Pozdr

AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o wentylacji ,że firma od a do z , ale w sumie daleki od prawdy nie jesteś bo od domu jako całości podobnie.Natomiast chce przygotować gotową koncepcję, wybrać wykonawce, przygotować kasę i niech się dzieje

 

Akurat w tym wypadku nie specjalnie chodzi o możliwości,raczej o to żeby ktoś nie wcisnął mi drogiego kitu.Tak już mam.Może za dużo we mnie wyznania spiskowej teorii dziejów ,że uważam różne nowinki jako marketingową odpowiedz na daną modę sprzedawaną z 400procentowym narzutem.Podobne wątpliwości mam co do Legalettu i PRAEFY nad którymi się zastanawiam i pewnie paru wkurzam na tamtejszym wątku (chyba nawet Henoka ,którego szanuję za posiadaną wiedzę)ale nie znoszę marketingu, szczególnie na takich dobrych i pomocnych forach jak to

 

 

W dzisiejszych czasach kapitalizmu ( eurosocjalistycznego ) wartość pracy wycenia rynek.

Dziwisz się, że chcą cię oskubać, m.in. marketingowcy.

Albo wiesz jak coś zrobić i robisz to sam, albo płacisz za czyjś wkład w Twoje przyszłe dobro.

Możesz ugotować kompot z jabłek z własnego sadu, albo kupić redbulla.

 

 

A Ty skąd bierzesz pieniądze, bo chyba ich nie drukujesz ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie sposób samemu robić.Wszystko musi się kręcić niech więc każdy robi to co potrafi , ja tylko staram się zabezpieczyć,żeby nie zrobił mi ktoś czegoś czego zrobić nie potrafi bądż ktoś nie wcisnął mi czegoś z 400procentowym narzutem tylko dlatego ,że taka obecnie zrobiła się moda.I tyle.Nie każdy musi być murarzem ,żeby dobrze i za rozsądną cenę wybudować sobie dom i nie dać się nabrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o poradę:

 

mam rekuperator BRINK RENOVENT HR400.

Rozpoczynam dopiero uzytkowanie, jednak zanim włączyłem go zauważyłem ,że wokół anemostatu -wyciągu -widać jakiś przeciek.Okazało się , że kanał w środku jest wilgotny.Samo urządzenie ma suche filtry.Kanały są dobrze zaizolowane.

 

skąd może być ta wilgoć?

 

napisałem to w osobnym temacie ale tu więcej fachowców zagląda:)[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o poradę:

 

mam rekuperator BRINK RENOVENT HR400.

Rozpoczynam dopiero uzytkowanie, jednak zanim włączyłem go zauważyłem ,że wokół anemostatu -wyciągu -widać jakiś przeciek.Okazało się , że kanał w środku jest wilgotny.Samo urządzenie ma suche filtry.Kanały są dobrze zaizolowane.

 

skąd może być ta wilgoć?

 

napisałem to w osobnym temacie ale tu więcej fachowców zagląda:)[/i]

Skrapla się wilgoć. Na czymś zimnym. Widocznie izolacja niezbyt dobra albo gdzieś niepełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kontaktowałam się z nimi i dostałam od razu pełną ofertę + co jakiś czas maile z kolejnymi propozycjami i promocjami, w momencie kiedy się nie odzywałam - może to kwestia handlowca (ja kontaktuję się z p.Sylwestrem)... A z tego co się dowiadywałam ich urządzenia są mimo wyższej ceny najbardziej energooszczędne w eksploatacji i mają największa rzeczywistą sprawność, więc chyba zdecyduję się na nich.

 

Planuję właśnie u siebie zainstalowani reku, pisałem do rekuperatory.pl, ale albo mają za dużo pracy, albo im się nie chce, bo odpowiadają na jednego maila - kilka dni. Żenada. Możecie polecić jakąś solidną i uczciwą firmę, która zaprojektuje, sprzeda i zainstaluje cały system?

 

A gdzie budujesz? W jakim regionie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz koniecznie GWC glikolowy, a nie rurowy czy żwirowy (mniej awaryjne i dodatkowego prundu nie żrą) ?

 

Też zastanawiam się nad glikolowym i handlowiec twierdzi, że przy rurowym czy żwirowym też potrzebna będzie pompa do zassania powietrza, co przy np. 70mb rury nie będzie zadaniem łatwym. Koszty poboru prądu przy glikolu:

 

Zużycie prądu przy pracy GWC ComfoFound 300 = 40 W

 

Średni koszt 1 kW = 0,34 zł

 

Okres pracy urządzenia to ok. 5 miesięcy w roku(150 dni czynnej pracy)

 

Daje to nam koszt ….niecałe 49 złotych rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie sposób samemu robić.Wszystko musi się kręcić niech więc każdy robi to co potrafi , ja tylko staram się zabezpieczyć,żeby nie zrobił mi ktoś czegoś czego zrobić nie potrafi bądż ktoś nie wcisnął mi czegoś z 400procentowym narzutem tylko dlatego ,że taka obecnie zrobiła się moda.I tyle.Nie każdy musi być murarzem ,żeby dobrze i za rozsądną cenę wybudować sobie dom i nie dać się nabrać

 

Tomku, złote słowa, ja też tak próbuję tylko ręce mi opadają ile rzeczy trzeba się dowiedzieć w temacie budowy i wszystkich instalacji i rozwiązań, żeby podjąć właściwą decyzję - im więcej czytam na forach tym mniej wiem, bo każdy inaczej ocenia wykonawców/producentów sprzętu. No ale mam nadzieję,ze się uda - też chcę dom energooszczędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co się dowiadywałam ich urządzenia są mimo wyższej ceny najbardziej energooszczędne w eksploatacji i mają największa rzeczywistą sprawność, więc chyba zdecyduję się na nich.

 

Podaj proszę szczegóły, bo jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że jesteś ich handlowcem :wink:

 

Przy jakiej wydajności ile pobiera prądu i jaka ma wtedy sprawność (najlepiej wklej jakąś charakterystykę) ?

 

Też zastanawiam się nad glikolowym i handlowiec twierdzi, że przy rurowym czy żwirowym też potrzebna będzie pompa do zassania powietrza, co przy np. 70mb rury nie będzie zadaniem łatwym.

 

Odpowiedz mu, że bzdury gada, bo daje się np. 6 x 25 mb rur (tzn. 6 równolegle w odpowiednich odstępach).

70mb to chyba bym musiał połowę ogrodu rozkopać :lol:

 

Zużycie prądu przy pracy GWC ComfoFound 300 = 40 W

Średni koszt 1 kW = 0,34 zł

 

Qrcze u mnie licząc wszystkie składowe prąd jest po 0,48 zł za 1kWh - gdzie masz tak tanio ???

 

Okres pracy urządzenia to ok. 5 miesięcy w roku(150 dni czynnej pracy)

Daje to nam koszt ….niecałe 49 złotych rocznie...

 

Dlaczego tylko 5 miesięcy - u mnie pracuje na stałe, a praktycznie potrzebny jest przez co najmniej 10 miesięcy (a u mnie to już 140 zł - może niewiele, ale za co warto tu dodatkowo płacić ?).

 

Niech handlowiec poda Ci które to miesiące wg niego :wink:

 

Co masz na myśli pisząc, że bardziej awaryjny?

 

Jest w nim więcej części, które się zużywają i psują (np. pompa, wymiennik ciepła).

Może się też zdarzyć wyciek glikolu, trzeba go co jakiś czas wymieniać itp.

 

Napisz nam też ile kosztuje ten glikolowy z montażem i bez.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mu, że bzdury gada, bo daje się np. 6 x 25 mb rur (tzn. 6 równolegle w odpowiednich odstępach).

70mb to chyba bym musiał połowę ogrodu rozkopać :lol:

Ja bym, osobiście, wolał jedną nitkę 70 metrów niż sześć po 25. :) Szybciej koparkowemu pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...