Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

SUSPENSER napisał:

Odpowiedz mu, że bzdury gada, bo daje się np. 6 x 25 mb rur (tzn. 6 równolegle w odpowiednich odstępach).

70mb to chyba bym musiał połowę ogrodu rozkopać

 

A czy jest pewnośc ze powietrze popłynie wszystkimi rurami i czy za pare lat sie tam woda nie dostanie bo sporo łączeń tam widze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiedz mu, że bzdury gada, bo daje się np. 6 x 25 mb rur (tzn. 6 równolegle w odpowiednich odstępach).

70mb to chyba bym musiał połowę ogrodu rozkopać :lol:

Ja bym, osobiście, wolał jedną nitkę 70 metrów niż sześć po 25. :) Szybciej koparkowemu pójdzie...

 

Szczerze wątpię, że szybciej, bo głębokość ta sama, a najeździ się biedny więcej - przy jednej rurze wykopie na 0,5 m szeroko (chyba, że znasz takiego, który węższą łyżką wykopie na 1,5 głęboko), a przy 6 na 1,5 m i ułoży się je równo na dnie wykopu.

 

romano78 - powietrze na pewno popłynie wszystkimi rurami (włóż do ust 6 słomek i dmuchnij, żeby sprawdzić), a gdzie widzisz łączenia nie mam pojęcia - poczytaj wcześniejsze posty - tam napisałem jak taki wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam właśnie dostałem projekt i wycenę rekupuracjii na przewodach spiro i miałbym kilka pytań

Czy warto przepłacać i robić na sztywnych, na fleksach było by około25%taniej

niby sztywne łatwiej wyczyścić nawet decyzje o zakupie zwierzaka domowego podjąłem dzięki rekupuracji żona chciała kota a ja psa ja za kotami zbytnio nie przepadam ale poszedłem jej na ręke pomyślałem sobie ze jak jej nie będzie w domu to od czasu do czasu będzie można go wpuścić przez anemostat żeby sobie tam polatał i przeczyścił troche instalacje mowa oczywiście o persie bo ma długą sierść ależ jakież było moje żdziwienie gdy zerknąłem w projekt a tam aż 11 przepustnic i z mojego planu kicha :evil: no ale chyba tyle ich musi być .

 

Koszt całkowity materiałów13750zł w tej cenie rekupurator brink400hr 7400zł ale jego sobie na razie odpuszczam czyli zostaje6300 z tej kwoty odliczę jeszcze chyba otulinę rur okrągłych 100mb koszt1100zł chyba będzie taniej ocieplić wełną co najmniej o połowę czyli zostaje suma około 6tys za wszystkie materiały chyba nie żle

Natomiast na fleksach było by to około 4tys i fleksy podobno lepiej wygłuszają wszelkie hałasy pochodzące z instalacji czy robić na fleksach?

I jeszcze jedno pytanie ile min.powinny być oddalone anemostaty od ściany nie chciałbym się za bardzo oddalać ponieważ nie chciałbym uszkodzić podłogówki przy przebijaniu się przez strop a zdjęć podłogówki niestety nie mam :cry: Pozdrawiam i proszę o opinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odleglosc ok. 40-50 cm,w tej chwili z glowy pisze,ale zaden brud,z anemo mi nie wypada.Natomiast widze,jaki syf-kurz,jest zaciagany do anemo wywiwnych.Wymienilem w tym roku,zrobilem tez samodzielnie,filtry -wloknine pod wymiar kratek do wkladów filtracyjnych do reku,juz wczesniej krecilem glowa,ile syfu z zew. do domu wlazi i zostaje na filtrach,ale moje najsmielsze oczekiwania,przebil filtr pow. wyrzucanego z domu.Masa kurzu i syfu krazy w chalupce,nie tylko mojej,ale w kazdej.Nie zdajemy sobie sprawy ile,ile tego zostaje w naszych nosach i ukl. oddechowym.Dodam,ze pale w kominku ,wiec kominkarze,miejcie swiadomosc,ile niewidocznej sadzy,pylkow mamy dodatkowo....

Obecnie zalozylem wloknine kupiona w necie,EU7.Jest niby skuteczniejsza od EU 4,ale grubosc materialu wrecz kaze myslec,co innego...Ale potestuje,mam obie,gdyby cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze jeśli ma coś brudzić to chyba tylko wywiewy a ja mam je akurat w takich miejscach że może być problem tylko z jednym w kuchni.

 

Myślałem również aby puścić niektóre piony z piętra na parter w ścianie ściana z maxa 30cm po drugiej stronie muru jest 18cm styro (mostka nie powinno raczej być),trzeba było by wykuć bruzdę w ścianie kolankowej około 15na 15cm w sumie było by ich chyba cztery około 1m dł nastepnie przebić się przez strop i przedłużyć to bruzdę poniżej sufitu jakieś 30 cm plusem takiego rozwiązania jest to ze nie tracę żadnej przestrzeni a minus anemostat na ścianie i dodatkowe kolanko 90 stopni.

I jeszcze jedno pytanie czy w wiatrołapie dawać wywiew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ,to zaden problem,ale komfort duzo wiekszy.U mnie,nie dosc,ze ciagnie slicznie czesciowo pow. z hollu i salonu,pod szpara drzwi do wiatrolapu,nie dosc,ze ciagnie smrodki z bucikow i ubran,to jeszcze,zaciaga pow. z kotlowni,oddzielonej mebloscianka od wiatrolapu.Funkcja calosciowo,wg. mnie i umnie,bardzo przydatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...