Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna - jak to jest


Recommended Posts

Przecież jest wełna z klejem i folią aluminiową zewnętrzną za jakieś 240zł. brutto za 10m2

Wszystko jest. Napisz jeszcze jaka jest gruba, bo zwykła 10cm jest po 80zł/10m2. Oprócz ceny zaletą jest to, że jest miękka i łatwo oraz szczelnie owija się wokół kolanek i innych bardziej skomplikowanych odcinków instalacji. Stretch folia oczywiście do owinięcia wełny. Reku mam na zimnym strychu, więc izolacja rur ma spore znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystko jest. Napisz jeszcze jaka jest gruba, bo zwykła 10cm jest po 80zł/10m2. Oprócz ceny zaletą jest to, że jest miękka i łatwo oraz szczelnie owija się wokół kolanek i innych bardziej skomplikowanych odcinków instalacji. Stretch folia oczywiście do owinięcia wełny. Reku mam na zimnym strychu, więc izolacja rur ma spore znaczenie.

 

Twój pomysł, Twoja decyzja :)

Ja wolę się nie wypowiadać :)

Ja nie chciał bym takiej roboty mieć u siebie...

Ale robisz jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ale czy tej paplaniny marketingowej uczą na jakiś specjalnych szkoleniach.Bo wszyscy instalujący bądz sprzedający używają tych samych argumentów.Przypomina mi to trochę pewnych ludzi chodzących od domu do domu i udowadniających swoje racje w kwestiach wiary.

Co do tego ,że nie zarośnie syfem - zarośnie mimo filtrów,zarasta w instalacjach przemysłowych (zapytaj jak masz jakiegokolwiek znajomego w jakimś markecie,powiedzą ile z tym problemu)i zarasta w domach.Na zachodzie już wiedzą.My narazie patrzymy z rozdziawionymi ustami i mamy za guru takich co to niby cudo mają.Pamiętaj zawsze ,ważna rzecz-stworzyć potrzebę ,znależśc produkt i sprzedawać.Świat musi się kręcić ,więc trzeba wymyślać nowe potrzeby by zarabiać ,bo wszystko już jest.Proste to nie jest.Może dlatego ten marketing taki specyficzny...

 

nie uczą, wystarczy rozumieć do czego służy wm z rekuperacją, jeśli kto rozumie to zawsze padną takie argumenty bo tu jest sedno sprawy, ty nie rozumiesz, dlatego żaden rzeczowy argument do ciebie nie trafia i szukasz wiatru w polu,

do zamontowania wm nie potrzeba guru bo nie jest to cudo tylko normalna rzecz, rozmijasz się z pojęciem, na zachodzie wm jest obowiązkowa a północna europa w ogóle nie buduje bez wm z reku i tam o dziwo też nic się nie syfi, przekonanego nie przekona, ty wiesz lepiej chociaż nie ujmując ci w innych, to w tym zakresie nic nie wiesz

 

mam wgląd do wentylacji obiektów przemysłowych, nie ma tam nic oprócz kurzu, bo kurzu w takim np leclercu jest sporo, ale poziom tego kurzu jest stały, rośnie tylko na filtrach, zanim coś palniesz pomyśl, zamiast powtarzać za kimś zielonym albo co gorsza sam wymyślasz te bzdury, gdzie ten syf widziałeś, mieszkasz w wyciągu trocin ze stolarni?

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uczą, wystarczy rozumieć do czego służy wm z rekuperacją, jeśli kto rozumie to zawsze padną takie argumenty bo tu jest sedno sprawy, ty nie rozumiesz, dlatego żaden rzeczowy argument do ciebie nie trafia i szukasz wiatru w polu, do zamontowania wm nie potrzeba guru bo nie jest to cudo tylko normalna rzecz, rozmijasz się z pojęciem, na zachodzie wm jest obowiązkowa a półnicna europa w ogóle nie buduje bez wm z reku i tam o dziwo też nic się nie syfi, przekonanego nie przekona, ty wiesz lepiej chociaż w tym zakresie nic nie wiesz

 

W kanadzie jest standard który mówi jasno że w każdym nowym domu musi być reku :)

A wszystkie instalacje robione są na sztywnych kanałach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komplikować życie kolejną rzeczą którą trzeba serwisować ,ustawiać,pamiętać itp itd.Do tego trza zapłacić więcej.Chyba ,że masz ambicję na pasywniaka.To tak.Inaczej będziesz żył w zdrowym klimacie i będziesz szczęsliwy ze zwyczajną wentylacją,jak miliardy ludzi na świecie.Przynajmniej jest pewność zawsze świeżego powietrza ,a nie biegnącego przez jakieś kanały , w których za 10lat nie wiadomo co zamieszka.Oczywiście są filtry bla bla bla marketingowe.To trza będzie czyścić, tak jak robi się to na zachodzie w instalacjach domowych i przemysłowych.Trzeba będzie i nie ma wyjścia

Bzdury piszesz.

 

Wentylacja naturalna, grawitacyjna, wcale nie daje gwarancji świeżego powietrza i zdrowego klimatu. Wręcz przeciwnie. Jest bardzo trudna do sterowania, przez co łatwo przesusza powietrze, jednocześnie wychładzając pomieszczenia. Dodam, że działa tylko w sezonie grzewczym i odrobinkę w okresie przejściowym. Latem nie działa. Latem trzeba otwierać okna.

 

Latem za to powietrze przez kominy wentylacyjne płynie sobie w lewo i w prawo, zależnie od wiatru. I wtedy wydmuchuje z tych kanałów to, co się tam nazbierało zimą. W przypadku WM przynajmniej masz stały kierunek przepływu powietrza i jak się coś osadzi, to w kanale pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangaxx napisał:

 

na zachodzie wm jest obowiązkowa

 

Gdzie??Konkretnie

 

KrzysztofLis2 napisał:

przypadku WM przynajmniej masz stały kierunek przepływu powietrza i jak się coś osadzi, to w kanale pozostaje.

 

Wtedy świeże powietrze miesza się z tym syfem tam osadzonym.W grawitacji jest gwarancja zawsze świeżego ,żadnymi kanałami nie biegnie.WM i miski z wodą bo deski strzelają.NIe bardzo chce się już słuchać - ależ skąd ,poprawnie wykonana nie wysusza.

Więc GWC do tego i 20tys jak się znajdzie dobrą ofertę.(oprócz kilku procent zapaleńców większość sama tego nie robi,podobnie jak nie buduje kominów)Po co ? Dla komplikacji ,ustawiania ,dbania,serwisowania,przeglądania , napraw ? Dobrze wiecie,że są miliony domów z grawitacją i nic nie śmierdzi ,nie ma grzybów i nic się nie leje po ścianach.Taka pisanina to bełkot marketingowy powtarzany przez sprzedawców ,bo takie lub inne objawy mogą wystąpić i przy WM jak będzie zle zrobiona ,podobnie jak mogą przy grawitacji jak będzie zle zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że wentylacja mechaniczna powinna pracować bez przerwy, wymaga więc stałego dostarczania do niej energii elektrycznej. Co w sytuacji gdy w domu zabraknie przez kilka dni energii elektrycznej?

 

Nic się niestanie :)

Troszeczkę zmieni się komfort i trzeba będzie otworzyć od czasu do czasu okno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie??Konkretnie

szwajcaria, finlandia, szwecja norwegia(obowiązek), niemcy, francja (silne parcie ze strony urzędu), południowe rejony europy lekko podchodzą do zagadnienia aczkolwiek i tam zakładają ludziska jeśli cenią sobie komfort, w tamtym roku w kwietniu zakładałem wm na albarelli i wynalazek ten nikogo nie dziwił ale zgadzam się z tobą, ty wiesz lepiej

 

Wtedy świeże powietrze miesza się z tym syfem tam osadzonym.W grawitacji jest gwarancja zawsze świeżego ,żadnymi kanałami nie biegnie.WM i miski z wodą bo deski strzelają.NIe bardzo chce się już słuchać - ależ skąd ,poprawnie wykonana nie wysusza.

 

ale pieprzysz chłopie, pojęcia nie masz o czym mówisz, tobie się miesza a nie powietrze z czymś gdzieś, poza tym jak to wm wysusza, no wyjaśnij w którym miejscu to wysuszanie następuje i dlaczego nie występuje przy grawitacyjnej o ile faktycznie nie występuje?

no oswieć forumowiczów boś łebski wentylarz :) jesli wysusza nadmiernie to jest to wada

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem i tak będzie Ci szkoda na prąd do tej wentylacji i ją wyłączysz i otworzysz okna.I dalej nie będziesz miał wentylacji .Ale i tak co innego oddychać przy otwartym oknie a co innego kanałami :) Chyba ,że lubisz jak w seksmisji

 

Nie wiem jak było w Seksmisji tam grał Stuhr i Łukaszewicz;) ale poważnie to nie mam pojęcia jakich będę miał sąsiadów i nie wiem czy w zimę będą palić śmieci w piecu a w lato nie odpalą wędzarni albo grilla czy fajek. Poza tym skoro chcę PC to chyba bez sensu wentylacja grawitacyjna nad którą nie zapanuje gdy będzie niekorzystna aura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest wiele wątków i jak widać nic z nich nie wyciągnąłeś

norwegia to e półnicna ale nie zmienia to faktu, mam kontakt z dwiema firmami, które tam operują, jedna stawia domki pod klucz druga budownictwo przemysłowe, każdy (norweg) który usłyszy o oszołomie chcącym stawiać dom z went grawitacyjną puka się w głowę

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnym trudem przeczytałem te cztery strony, w większości, bzdur...

Na ten temat jest tu sporo dobrze podanej wiedzy.

Nikomu jakoś się do niej sięgnąć nie chciało i woleli sadzić mniemanologię stosowaną zamiast konkretów.

 

Argumentację typu :musi się, pisze się, uważa się, że... - to można sobie w .. buty wsadzić!

Jak zwykle - najwięcej wiedzą ci, którzy się z problemem bliżej nie zetknęli!

 

Prawdziwe jest jedno!

Zrobicie tak, jak sobie zażyczycie.

To Wasze! WOLNO Wam!

Jeżeli stawiając jakiś badziew czujecie się z nim szczęśliwi - to tylko dobrze!

WOLNO WAM mieć syf i chlew w chałupie.

WOLNO nie czyścić i nie wymieniać filtrów...

WOLNO czyścić kanały (wtedy nawet należy!).

Wolno wszystko, co prawem nie zakazane.

 

Jest jednak też coś, czego ZWYCZAJOWO nie wolno robić ludziom, którzy uważają się za myślących - nie wolno bredzić na temat praw fizyki!

Albo je się zna, albo nie.

Jak się je zna i rozumie to się nie bredzi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też wrażenie, że niektórzy nie dość, że mają problem z fizyką, to jeszcze niezbyt dokładnie uważali na języku polskim... Kolega zakładający topic wyraźnie napisał, że prosi o wpisy UŻYTKOWNIKÓW rekuperatorów i WM a nie teoretyków, frustratów itd...

Prosił też o KONKRETY a po raz kolejny jest bicie piany.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem i tak będzie Ci szkoda na prąd do tej wentylacji i ją wyłączysz i otworzysz okna.I dalej nie będziesz miał wentylacji .Ale i tak co innego oddychać przy otwartym oknie a co innego kanałami :) Chyba ,że lubisz jak w seksmisji

 

Nieotwieranie okien latem to jedna z podstawowych zalet WM. Rozumiem ze mieszkałeś w domu z WM i Ci się starsznie nie podobało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...