Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papa termozgrzewalna na stare pokrycie - czy tak można ?


gonsiorek

Recommended Posts

Muszę przeprowadzić remont dachu deskowanego pokrytego papą z lat 60 polegajacy na położeniu nowej warstwy z papy termozgrzewalnej. Podczas całego okresu użytkowania powłoka dachu był kilkukrotnie kryta/odnawiana metodą ognisko-beczka ze smołą-szczota. Czy można na takim podłożu kłaść papę termozgrzewalną? Pytam, bo natknąłem się na opinię że nie powinno się kłaś papy termozgrzewalnej na powłoce pokytej smołą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku smołowania starego dachu krycie papą termozgrzewalną na stare pokrycie wykluczone. Należy to zrobić tak: po uporządkowaniu starej powierzchni przykleić na lepik tradycyjną papę podkładową i dopiero na nią wgrzać papę papę termozgrzewalną wierzchniego krycia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W przypadku smołowania starego dachu krycie papą termozgrzewalną na stare pokrycie wykluczone.

 

Ostanie "smołowanie" dachu było przeprowadzone ok. 10 lat temu. Czy "nowe" papy wchodzą w jakieś niszczycielskie reakcje ze starymi poszyciami? Przedstawiłem Pańska opinię przyszłemu wykonawcy i był troszkę zdziwiony tym, że chcę kłaść dodatkową warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłem Pańska opinię przyszłemu wykonawcy i był troszkę zdziwiony ...

 

Dobrze, że tylko troszkę. Spytaj go jakiej gwarancji Ci udzieli? Skontaktuj się z doradcą technicznym producenta i spytaj go opinię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...

@Gonsiorek, jaką grubość papy termozgrzewalnej zastosowałeś, chce zrobić to samo tylko na garażu. Na kilkunastu sąsiadujących garażach wykonano właśnie tak tj. termozgrzewalną na starą ( 20 lat ) smołową ale po wcześniejszym usunięciu pęcherzy, pęknięć itd.

Może koledzy biegli w temacie doradzą, czy musi być aż 5,2 mm? i jakiej firmy?, rzekomo te z Castoramy są za bardzo ekonomiczne nie tylko cenowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...