Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Ani i Marcina


Recommended Posts

Salon masz otwarty i tam będzie widać podłogę, co za drzwiami jest mniej ważne. U mnie poza pokojem, pozostałe podłogi na parterze w tej samej płycie, więc tego problemu nie mam. Ale tak patrząc na te piękne szare płyty - aby ich nie popsuć trzebaby zastosować chyba jakąś mijankę? Co planujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie przedpokój wlezie do salonu. Właśnie wczoraj zdecydowałam.

 

Płytki bardzo ładnie się prezentują. Ładny kolor, przynajmniej na moim ekranie. Ale mistrzostwo drugiego planu czyli sesja z zamyślonym Inwestorem całkowicie przesłania mi płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa Ojciec Dyrektor zabije mnie za takie uwiecznienie :)

Do salonu mam wybrane takie płytki, w rozmiarze 333333x6666666:

stargres 29 (5).jpgstargres 29 (6).jpg

lub takie panele

http://modompodhale.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_173b95f365bd48ada67741da871afd01.jpg

lub takie panele

http://modompodhale.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_e21df580a1298223027dc4ff49000349.jpg

To generalnie te same panele tylko różny odcień.

Żadne wstawki nie wchodzą w rachubę :no:, bo wyjdzie pstrokato (jak dla mnie ;) ), docięcie będzie więc tak jak są ułożone, tylko pytanie właśnie czy je tak zostawić czy położyć tylko w wiatrołapie. Oczywiście są też w kuchni i łazience i ew, spiżarni.

I jeszcze do tych dylematów dołożyłam sobie drzwi wewnętrzne. Mniejsza o wzór, mam kilka na oku, podobają mi się tak samo, cena taka sama, więc to nie problem. Ale jaki KOLOR? A listwy przypodłogowe? A parapety (drewniane) ? Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paneli, to całkiem jak te pierwsze, które pokazałaś, mamy my u siebie.

 

Kosztowały grosze, leżą u nas od maja. Przezyły na oko 10-15 imprez, 2 dzieci, psa, glazurników robiących 3 lazienki i kominek. Za cale 24 pln/metr ;)

 

Na fotce sklepu internetowego wugladają bardziej "intensywnie" ale nie są takie.

 

http://panele-sklepy.pl/user/images/28363-dab%20kingston.JPG.JPG

 

http://panele-sklepy.pl/user/images/28363-dab%20kingston.JPG.JPG

 

http://2.bp.blogspot.com/-IoZQycuy7zY/UZnuLdJjIgI/AAAAAAAAJOg/OsxMhtMCNtg/s320/zdjęcie+1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa Ojciec Dyrektor zabije mnie za takie uwiecznienie....

 

I jeszcze do tych dylematów dołożyłam sobie drzwi wewnętrzne. Mniejsza o wzór, mam kilka na oku, podobają mi się tak samo, cena taka sama, więc to nie problem. Ale jaki KOLOR? A listwy przypodłogowe? A parapety (drewniane) ? Masakra.

Powiem tak: ta śmierć byłaby warta tego co dane nam było oglądać. Mowa ciała - boskie! Kafle fajne, lubię takie duże. I też jestem za koncepcją wychodzenia z salonu.

A jakie sobie drzwi upatrzyłaś, podzielisz się? Bo ja nie mam bladego pojęcia co sobie upatrzeć :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię Cronin duchowo wspieram bo nic innego niestety nie potrafię.

 

Siedzę czytam i chłonę: fuga w fugę, symetryczne docinki... Mam nadzieję że coś z tego przysposobię do siebie.

 

ps. ulżyło mi trochę bo dla mnie tez lepiej jakby salon do korytarza i taka jest opinia większości - więc może jest dla mnie jakas szansa??:)

ps2. pozdrowienia dla zrezygnowanego

ps3. kotłownia mi znajomo wyglada:D

ps4. I ja bym drzwi wzięła takie jasne jak pokazujesz panele, ogladałam na zywo takie jasne - fajne są. A schody jakie będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiam zaległości poweekendowe.

Płytki cokołowe zamiast tynku mozaikowego (to wersja na dzień dzisiejszy, za tydzień może być odwrotnie ;) )

08.09 (2).jpg

Obie to arkesia struktura, grafit albo grys, jednak grafit za bardzo się odznacza, wolimy by cokół nie rzucał się w oczy.

Szare płytki będą tylko w wersji skróconej, wyjdą raptem jakies 3 rzędy, taka jest różnica:

08.09 (3).jpg

08.09 (7).jpg

i tak od strony drzwi:

08.09 (9).jpg

 

Wylany brodzik, odpływ jest w tę stronę, ponieważ w sklepach internetowych nie ma opisów dla blondynek, i nie podają że odpływ 90 cm jest do brodzików 100 cm :mad: innymi słowy nie zmieścił się na krótkiej ściance

08.09 (26).jpg

 

Drzwi na parter raczej będą ciemne (chyba orzech), coś takiego chyba, na górę zaś białe i pewnie skończy się na simplopodobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz 2 słowa o wentylacji. Udało nam się na razie przymocować do wiązarów 2 główne rury (od czerpni i do wyrzutni). Mocowane są na trytytkach, w myśl zasady że trytytka jest dobra na wszystko.

08.09 (15).jpg

08.09 (16).jpg

08.09 (14).jpg

Na ostatnim zdjęciu widać moje bocianie gniazdo, tam mocuję rurę 160 do wyrzutni. Metodą mocno chałupniczą, ponieważ obklejenie jej taśmą nie wchodzi w grę (otwór w ścianie ma 60 cm długości a przekrój 20 x 20, ledwo mi się ręka z rurą mieści), tzn. opianowuję ile się da naokoło, najmniejszą z możliwych pianek (tak żeby się tam zmieściła pod odpowiednim kątem). Trzyma mocno, mam nadzieję że i długo. Te rury będą wchodzić do rekuperatora, dalej instalacja będzie już na cienkich flexach (FLX)

08.09 (22).jpg

Z taką rurą na dachu i wypakowany po dach innymi gadżetami, M wracał kilkadziesiąt km do Warszawy. Jak mu później powiedziała pani z hurtowni, cały dział handlowy stał w oknach i robił zakłady: odjedzie czy nie odjedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieje się u Ciebie, pełną parą! Nie zdążyłam zagłosować, ale popieram zdanie większości :)

A ze zdjęć najbardziej spodobał mi się Ojciec Dyrektor w pozie Myśliciela. Tak dodał dramatyzmu obrazkom z budowy, muszę powiedzieć :)

 

...czy trytytka to jest inna nazwa opaski zaciskowej? :D Całe życie się człowiek uczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki cokołowe zamiast tynku mozaikowego (to wersja na dzień dzisiejszy, za tydzień może być odwrotnie ;) )

Zawsze warto zostawić otwartą furtkę ;)

Oczywiście zakładam, że izolacja przeciwwilgociowa cokołu jest wykonana w Twoim domu zgodnie z zasadami sztuki, czyli nie grozi Ci kapilarne podciąganie wody i odpadnięcie płytek od ściany podczas silnych mrozów, tym niemniej trochę obawiałbym się, że wilgoć może dostać się pod płytki przez nieszczelności/ubytki w fudze.

W związku z tym skłaniałbym się w stronę tynku mozaikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i wyrazy uznania za kupienie porządnej anteny TV, a nie grilla "jak wszyscy" :)

Wzmacniacza do niej nie trzeba dokładać, od nas znakomicie działa bez.

 

J.

 

Jarek, bo swego czasu zaciągnęłam Ojca Dyrektora na Twój wątek i pokazałam palcem co Ty masz :)

 

Zawsze warto zostawić otwartą furtkę ;)

Oczywiście zakładam, że izolacja przeciwwilgociowa cokołu jest wykonana w Twoim domu zgodnie z zasadami sztuki, czyli nie grozi Ci kapilarne podciąganie wody i odpadnięcie płytek od ściany podczas silnych mrozów, tym niemniej trochę obawiałbym się, że wilgoć może dostać się pod płytki przez nieszczelności/ubytki w fudze.

W związku z tym skłaniałbym się w stronę tynku mozaikowego.

 

Hmmm i to jest argument na rzecz mozaikowego kurcze, izolacji w pionie nie mam (bo nie mam piwnicy), u mnie tylko pozioma. Ale u Gosiek takie płytki już trochę leżą i nie odpadają, a powiedziałabym że ma bardziej mokro ode mnie.

 

O, wentylacja własnej roboty! Bardzo jestem zainteresowana bo niebawem też nas to czeka. Będę podglądać. Tytytka.... boskie, też nie wiedziałam. Ponawiam pytanie o drzwi wewnętrzne bo się miotam strasznie :(

 

Trytytkę, z tego co pamiętam, również ściągnęłam od Jarka :) A drzwi wewnętrzne chyba nie będą Ci pasować, na razie wybrane są takie na górę:

http://otta.pl/galerie/p/pol-skone-simple_4920.jpg

i takie na dół:

http://www.dd-company.pl/sklep/galerie/d/drzwi-wewnetrzne-porta-l_8902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieje się u Ciebie, pełną parą! Nie zdążyłam zagłosować, ale popieram zdanie większości :)

A ze zdjęć najbardziej spodobał mi się Ojciec Dyrektor w pozie Myśliciela. Tak dodał dramatyzmu obrazkom z budowy, muszę powiedzieć :)

 

...czy trytytka to jest inna nazwa opaski zaciskowej? :D Całe życie się człowiek uczy...

 

Oprawię to zdjęcie w ramkę :)

Szare płytki zostają w wiatrołapie i nie idą dalej, natomiast raczej nie będą symetrycznie, bo musiałyby to być 10cm docinki, na to jeszcze listwa, więc widoczne by było jakieś 8 cm, pomijając kwestię cięcia takich pasków, to średnio mi się to podoba. Zresztą na stronie docinki 20 cm będzie stała konsola i podłogi nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...