Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Ani i Marcina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hesperius dębowe to na razie będą jeszcze parapety, za jakieś 2-3 tygodnie, bo czekać trzeba. No a potem pomalowac i zamontować. Czyli realnie jakiś miesiąc :)

 

Kasia TAM TADAM TARASY DWA MAM :wiggle:

 

No nie całkiem jeszcze , jutro ciąg dalszy i koniec a w weekend pierwsza kawka na tarasie, choćby się waliło i paliło :D

 

Próg zamontowany, zostało jeszcze wypiankowanie i obrobienie szczelin po bokach. Oczywiście nie obyło się bez kombinacji, bo gazobeton którym był podmurowany, okazał się nierówny i z jednej strony wyższy o jakieś 7 mm :) Szlifierki nie posiadam więc musiałam zeskrobać tę nadwyżkę szpachelką :bash:

Jakoś się udało, chociaż ręce mam pociachane.

Przyklejałam go jednak na klej montażowy, bo coś mi za łatwo deska z pianki odeszła, oczywiście podcięłam piankę piłą, ale i tak za łatwo mi poszło. A że klej był kupiony, więc wykorzystałam. Postałam na nim (tzn. progu :) ) chwilę, bo kazali przydusić czymś ciężkim :D Sprawdziłam rano, oderwać się nie daje, więc jak skończą podłoge tarasu to wypiankuję szczeliny, nakleję uszczelkę i finito :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię tarasów, która była niezależna od nas (jutro mają być skończone), to miał być weekend z pędzlem i pianką montażową w ręku.

Zrobiliśmy listę rzeczy zaległych, denerwujących ale możliwych do zrobienia. Czyli nie było na niej garażu, ogrodu, cokołu i opaski wokół domu itd.

Co było nie będę tu pisać, bo szkoda oczu, ale co nieco udało się z niej wykreślić.

Nareszcie zakończyliśmy batalię z tv. Niestety wersja ściągnięta żywcem od Jarka u nas nie zdała egzaminu, potrzebny był i wzmacniacz i mocniejsza antena. A i tak czasami przycina. No ale przynajmniej nie wystawiamy już "za balkon" pokojowej anteny, co w obliczu zbliżającej się zimy cieszy :)

Pomalowałam do końca barierki schodowe, mała rzeczy a cieszy, bo zbierałam się chyba 2 miesiące do tego.

DSCF6736.JPG

M zamontował zaległe gniazdka na tarasie ogrodowym i lampę. Gniazdka działają , lampa nie. Nie wiadomo dlaczego, stawiam na zwyczajową złośliwość rzeczy martwych, jest ostatnia więc musi nam napsuć krwi.

Parapety wersja samorobna. Na piętrze, w kuchni i kotłowni mają być zwykłe sosnowe klejonki, pomalowane na biało. Udało nam się pomalować i zamontować (tylko na piankę, nikt po nich skakać nie będzie, kwiatków też nie przewiduję, poza kuchnią) w gabinecie, kotłowni i kuchni. Zostały jeszcze pokoje nasz i dzieciaków.

DSCF6743.JPGDSCF6747.JPGDSCF6748.JPGDSCF6749.JPG

Kuchenny cieszy mnie najbardziej, bo pętało mi się tam 8-nogie paskudztwo, a teraz zostało zapiankowane i zutylizowane :) Oczywiście muszę jeszcze pomalować wnęki okienne no i poakrylować. Ale to już hurtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz próg w drzwiach wejściowych, dostał piankę po bokach. Do szczęścia brakuje mu zaakrylowania.

DSCF6738.jpg

I rzecz , która najbardziej nas chyba raziła. Murek na piętrze przy schodach. Wyglądał tak.

DSCF6729.JPGDSCF6730.jpg

Nie miałam za bardzo pomysłu co z nim zrobić, żeby wyszło tanio i bez dużych nakładów pracy. W końcu i tak to wszystko będzie zrywane, przy robieniu docelowych schodów. I wymyśliłam, żeby wykorzystać panele. Akurat została nam niepełna paczka, a szerokością pasowały idealnie. Przykleiłam na piankę i voila :) Brakuje jeszcze kątowniczków drewnianych po bokach (będą pomalowane na biało), i dociętego panela przy barierce schodowej, ale już wygląda o niebo lepiej niż poprzednio :) A paneli starczyło co do jednego :D

DSCF6745.JPGDSCF6746.JPG

Ciąg dalszy nastąpi za tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Brawo, sprawna z Was ekipa. Co prawda na pierwszą kawę na tarasie się nie załapałam, ale teraz przyszłam nadrobić zaległości. Każda dokończona rzecz cieszy. Sama boję się robić listę zaległości, bo pewnie do nowego roku bym nie skończyła. Próg jest super, bardzo zazdroszczę. Chwale też parapety, ten w kuchni naprawdę ciekawie wyszedł. Schody i murek rewelacja, zawsze masz super pomysły. Pozdrawiam ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie,mam takie techniczne pytanko:)a mianowicie mam skrzynke pradowa w koncu po 2 latach, no wiec sie pytam jak to jest dalej jakis odbior tej skrzynki musi byc itd???kiedy poplynie tam prad bo nie mamy w srodku w domku jeszcze instalacji, jak to u was wygladalo??bo juz nie pamietam za bardzo:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...