Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Ani i Marcina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mnie to martwi, będą niespodzianki :lol2:

Ivy a jak podłogówka i wylewki, daliście radę?

 

własnie przywieźlismy zamówienie i nie ma połowy ..reszta dopiero w poniedziałek a własciwie wtorek wiec tym bardziej będzie wesoło z dopasowywaniem:D

daliśmy radę , troche przesuneliśy termin ale ogólnie udało sie to zrobic jakoś :cool: jutro regulacja pieca wiec bedzie już chodziło jak nalezy bo teraz tak na poł gwizdka a czas już suszyć sciany :-)

 

A czy ja przegapilam projekt kuchni gdzieś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam do Ciebie, Aniu-jak to nie masz prądu, przecież byli z elektrowni?

U mnie jutro mają przełączać na budynek ze skrzynki budowlanej i też mogę nie mieć prądu?

Ośweć mnie, co jest grane? :mad:

 

 

my jeszcze nie mamy kotłowni ruszonej , dopóki nie ma prądu nie ma co montować :mad:

kuchnia prościzna, była ze 3 strony temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kabel mam pociągnięty ale żeby puścili nim prąd to muszą zainstalować licznik. Przyłącze robi firma (znana nam :mad: ) a licznik instaluje elektrownia.

U Ciebie jest to pewnie tylko kwestia zainstalowania licznika, bo budowlany masz, ale nie wiem, bo to jest tak sztucznie pokomplikowane że :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, to horror!

Przyjechali z firmy wykonawczej, wywrócili do góry nogami co zrobił na zewnątrz budynku mój elektryk, a mnóstwo kabli kupionych i założonych tylko na śmietnik-bo teraz tego ZE nie przyjmie, bo TERAZ ZE WYMAGA INNEJ METODY!!!!!!!!!!!

 

Po 3 godzinach przeróbek i wchodzenia pod dach wymienić NAWET HAK, zrobili podłączenie między budynkiem a słupem... i pojechali.

Teraz minimum 3 tygodnie będzie do wizyty ZE i przeniesienia skrzynki budowlanej do skrzynki na budynku!! Wobec tego jeszcze zostanie mi:słup, skrzynka, wiele metrów kabla budowlanego... O żesz (*&^%$#)

Potem po ZE mam porobić pomiary i złożyć dokumenty?? Już wiem, że nic nie wiem!!

 

 

 

No kabel mam pociągnięty ale żeby puścili nim prąd to muszą zainstalować licznik. Przyłącze robi firma (znana nam :mad: ) a licznik instaluje elektrownia.

U Ciebie jest to pewnie tylko kwestia zainstalowania licznika, bo budowlany masz, ale nie wiem, bo to jest tak sztucznie pokomplikowane że :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary i protokół to są potrzebne do odbioru końcowego budynku zdaje się. U mnie sami podłączali kabel zewnętrzny domowy, my go tylko wyciągnęliśmy z domu. Więc nie marudzili, że coś źle zrobione. A nie przepraszam, coś marudzili przy zakładaniu cud-skrzynki że uziemienie się teraz inaczej robi??? generalnie teraz mają zawieźć dokumenty do zakładu i z zakładu przychodzi facet z licznikiem. Tyle że od poniedziałku mają Legionowo nie po drodze i biedni chyba nie dadzą rady w tym tygodniu. A mnie czas ucieka przez palce. Nic więcej nie wiem. U Ciebie przyłącze napowietrzne więc teoretycznie łatwiej być powinno? chyba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią już dawno napowietrznych, ale posiali moje papiery i musieli się z tej umowy wywiązać-a ja nie oponowałam. Trzeba byłoby znowu nowe papiery, wykopy, skrzynki w płocie/nie mam płota tylko tymczasową siatkę na stemplach/.

Myślałam, że normalna procedura to przełożyć kable i skrzynkę z licznikiem ze słupa budowlanego na budynek.Tymczasem trzeba to tak zorganizować, aby setki biurw miały ciepłe stołki do przekładania i stemplowania papierów, a ja za kW płacę od 6 do 8zł + abonament za przyłącze prawie 60 zł/mies :mad:

 

A ja, wyobraź sobie, zamówiłam elektryka aby mi oprawki, gniazdka i kilka wyłączników dziś pomontował :mad:

 

 

 

Pomiary i protokół to są potrzebne do odbioru końcowego budynku zdaje się. U mnie sami podłączali kabel zewnętrzny domowy, my go tylko wyciągnęliśmy z domu. Więc nie marudzili, że coś źle zrobione. A nie przepraszam, coś marudzili przy zakładaniu cud-skrzynki że uziemienie się teraz inaczej robi??? generalnie teraz mają zawieźć dokumenty do zakładu i z zakładu przychodzi facet z licznikiem. Tyle że od poniedziałku mają Legionowo nie po drodze i biedni chyba nie dadzą rady w tym tygodniu. A mnie czas ucieka przez palce. Nic więcej nie wiem. U Ciebie przyłącze napowietrzne więc teoretycznie łatwiej być powinno? chyba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka wannę mam tylko w dużej łazience a ona za rok, więc nie zamawiałam, ale jakiś typ mam

http://partner.kolo.com.pl/storage/images/produkty/wanny/lito/XWP1550/XWP1550_380x380.jpg

http://kolo.com.pl/produkt/wanna_prostokatna_stalowa_lito_160_x_70_cm_bez_uchwytow/38786 jest idealnie owalna, a ja lubię patrzeć na kwadratowe ale myć owalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...