Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Ani i Marcina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie skonsultowałeś się z Lepszą Połową? Oj brzydko, należało Ci się to kucie :p

 

 

Tyyyyy....... :evil::mad:

 

@Gramar - jak Cronin pisze, to nie jest obowiązkowe, sterownik można wmontować w kocioł, ale przynajmniej w przypadku naszego Junkersa to bardzo mocno ogranicza jego funkcjonalność. Sterownik na przewodzie wywleczony poza piec pilnuje bezpośrednio temperatury w domu, poza tym jest "pod ręką", u nas np. stanowi najczęściej wykorzystywany termometr do sprawdzania temperatury zewnętrznej (to oczywiście pod warunkiem, że kocioł ma pomiar temperatury zewnętrznej, popularnie zwany "pogodówką" - do tego jest potrzebny kolejny kabel! Prowadzący od kotła na zewnątrz domu, na północną, stale ocienioną stronę), podczas gdy wmontowany w kocioł jedynie utrzymuje temperaturę w obiegu.

Obrazowo pisząc: mając sterownik poza kotłem nastawiam na nim temperaturę 21 stopni i taką mam (jak się robi zimniej, to grzejniki samodzielnie się robią cieplejsze), podczas gdy przy sterowniku wmontowanym w kocioł mogę najwyżej w razie nadejścia chłodów ręcznie przestawić temperaturę czynnika w obiegu z 45 na 50 stopni. Moim zdaniem warto tego rowka wykuć.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale widzę, że to urządzenie niezbędne przy zamieszkaniu. :bash:

 

Tyyyyy....... :evil::mad:

 

@Gramar - jak Cronin pisze, to nie jest obowiązkowe, sterownik można wmontować w kocioł, ale przynajmniej w przypadku naszego Junkersa to bardzo mocno ogranicza jego funkcjonalność. Sterownik na przewodzie wywleczony poza piec pilnuje bezpośrednio temperatury w domu, poza tym jest "pod ręką", u nas np. stanowi najczęściej wykorzystywany termometr do sprawdzania temperatury zewnętrznej (to oczywiście pod warunkiem, że kocioł ma pomiar temperatury zewnętrznej, popularnie zwany "pogodówką" - do tego jest potrzebny kolejny kabel! Prowadzący od kotła na zewnątrz domu, na północną, stale ocienioną stronę), podczas gdy wmontowany w kocioł jedynie utrzymuje temperaturę w obiegu.

Obrazowo pisząc: mając sterownik poza kotłem nastawiam na nim temperaturę 21 stopni i taką mam (jak się robi zimniej, to grzejniki samodzielnie się robią cieplejsze), podczas gdy przy sterowniku wmontowanym w kocioł mogę najwyżej w razie nadejścia chłodów ręcznie przestawić temperaturę czynnika w obiegu z 45 na 50 stopni. Moim zdaniem warto tego rowka wykuć.

 

J.

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam kabelki snu z powiek nie spędzają. Są to są, nie ma to trudno. Zresztą kabelek bez prądu, to jak uczeń bez dwói albo żołnierz bez karabinu :)

 

Nita chore nadal jesteśmy, chociaż Gabi powolutku wychodzi na prostą. Ja niestety nie.

 

Kasia Pimpek to typowy bezjajeczny facet, spanko-szamanko-głaskanko - i życie jest piękne. Zero głębi :)

A Zuzia jest ciekawa wszystkiego. Z tej ciekawości z 5 piętra mi wyskoczyła z balkonu, bo ptaszka chciała złapać. Potrzaskała tylną łapę i miednicę, ale wyszła z tego. I nadal skacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ania

Nie wiedziałam że teraz na Ciebie choróbsko przeszło:(

 

Jak piszą dziewczyny chyba już dosyć w tym roku się Wam przewinęło chmur i czas na słonko jakieś nie??

 

ps. Ja mam kabelek i od pokojówki ( w korytarzu, nie na salonach oczywiście;) ) i od pogodówki - jak mama kazali na północnej ścianie

Z moją pamięcią krucho jest ale coś mi się kojarzy że to Esiak mi o tym zewnętrznym przypomniał jak u nich byłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...