Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Ani i Marcina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak zwykle z rana nie mogłam się wyrobić, więc pojechaliśmy o 15 (dzieciaki jechały do koleżanki), M robił porządki, ja malowałam kuchnię. Wyszło .... biało :)

Jest 18 stp. w środku , temperatura wciąż rośnie (nie obniżamy temp. na piecu, bo jest tania taryfa weekendowa, niech się nagrzewa). Trzeba będzie zamontować sterownik.

Jutro Orkiestra, Gabi występuje, więc może dopiero po południu uda mi się coś porobić (umyć podłogę przed montażem). Ale generalnie to M ma jutro robotę, musi skończyć gniazdka w kuchni (połowa nie działa, bo zapomniał połączyć w jednym miejscu kable), pozakładać ramki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a tak wpadłam zobaczyc czy juz mieszkacie, ale widze ze to juz lada dzien:)

Buziaki:)

 

A'propos: marzę o pistolecie, z którego przestaje lecieć w momencie kiedy się przestaje naciskać na cyngiel. Póki co wszystkie, które miałem, wymagały po puszczeniu cyngla natychmiastowego naciskania dźwigienki odblokowującej tłoczysko, inaczej zawartość kartusza była jeszcze przez chwilę wyciskana i niekoniecznie trafiała tam, gdzie trzeba.

 

Jezuuu, Jarek mamy takie same marzenia :rolleyes: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka na razie po prostu rozgrzewamy, w tygodniu zejdziemy niżej, bo piec będziemy włączać na noce (zobaczymy jaka wtedy będzie temperatura). 15 stp. jak się nie mieszka jest ok, wystarczająco dla farb i płytek ;)

Skrapla nam się tylko woda na rurze od reku (tej od nawiewu), na nieocieplonym kawałku, ale to kwestia styku zimne -ciepłe. Gdzie indziej wilgoci nie widzę. Zresztą dom już się odstał, to nie świeżynka ;)

 

MSU jak miło Cię widzieć Mamuśka :D

Nie , jeszcze nie mieszkamy, ciężki mieliśmy rok, za dużo poślizgów, plany wzięły w łeb, dopiero wychodzimy na prostą (mam nadzieję).

Do akrylu jeszcze nie podchodzę, za dużo ważniejszych rzeczy mam do zrobienia, na pierdółki przyjdzie czas, pędzelek wypróbuję oczywiście :)

 

Ps. super heniutek tak porobił łączenia płyt na suficie, że mi już w jednym miejscu gips odleciał. Fachura :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za wilgotno (chociaż nie wiem skąd to wie jak nie zmierzył wilgotności ani nie powiedział jaka powinna być)

Ale że za wilgotno przez to ze za słabo grzejemy.

A Boski mówi żeby teraz nie robić dużych skoków temperatury (do 25 stopni) bo panele szlag trafi. Ze jak chcemy podnieść temp to stopniowo, delikatnie.

I bądź tu mądra.

 

Nita czego mi życzyć? może żeby się nic nie sp........ ;)

O, taka optymistka jak ja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za wilgotno (chociaż nie wiem skąd to wie jak nie zmierzył wilgotności ani nie powiedział jaka powinna być)

Ale że za wilgotno przez to ze za słabo grzejemy.

A Boski mówi żeby teraz nie robić dużych skoków temperatury (do 25 stopni) bo panele szlag trafi. Ze jak chcemy podnieść temp to stopniowo, delikatnie.

I bądź tu mądra.

 

 

O, taka optymistka jak ja;)

 

To samo u nas, ze względu na boazerię 15 stopni to za mało. A podgrzewać kazano też płynnie, podnosząc codziennie o dwa trzy stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie twierdzili, że 18-20 jest optymalne. U nas problem oprócz drewna stanowią płyty k-g, które podobno były składowane pod zadaszeniem, ale na zewnątrz, więc zdażyły pochłonąć sporo wilgoci. Kładzione były na sufity w grudniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, świetnie że wreszcie macie prąd i możecie wrócić na właściwe tory prac. U nas jutro kończą szpachlarze. Wilgotność utrzymujemy na poziomie około 50-60%. Na dole mamy ustawioną temp. 17,6, na górze około 19-20 stopni. Malowanie i panele planowane są od 17 stycznia, bo wtedy K. ma urlop, więc z moim tatą będą działać, ja zwalniam tempo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...