Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka Ani i Marcina


Recommended Posts

To wyszło chyba z tego że te lampy były dokładane później, no i żadne z nas nie patrzyło na ręce. Generalnie, wszystkie te lampy wydają mi się za ciemne (tzn. żarówki za słabe). Ok, nie są zamontowane wszystkie, w łazience świeci 1 zamiast 3 + kinkiet, ale to i tak nie takie światło jak sobie wyobrażałam. A żarówka jest maks 50 W. Coś czuję że to nie dobór lamp jest największą trudnością (z tym idzie mi bezproblemowo), ale dobór żarówek będzie bolesny i długotrwały :sick:

 

Dzisiaj ciąg dalszy akrylu i zagruntowałam sufit w salonie. No i cały czas chodzi zmywarka, chociaż ta jest bezproblemowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosia mam tak w żyrandolach i pokojowych , ale tu chodzi o oczka łazienkowe , tam chyba max jest 50W :( Muszę założyć zimne ledy, może będzie lepiej.

 

a może jakies takie żarówki :

http://www.kwazar-lighting.pl/image.php?c/1/w/200/h/200/woh/1/data/offer/2/00011992/16451/HVjcCFPKbbBEgCWYbJJF.png

 

http://www.kwazar-lighting.pl/image.php?c/1/w/200/h/200/woh/1/data/offer/2/00012041/16702/YfTMNheYWEjBeHWkCSUP.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy tam jest max 50W napisane, więc chyba nie mogę tej 80 :( hmm?

 

Możesz. Ona pobiera 13W, stanowi jedynie (wg producenta) ekwiwalent klasycznej żarówki 80W.

jest jak pisze jarek :-) kwestia tylko znalezienia w dobrej cenie :-) no i zobacz na kąt padania światła bo to tez może poprawić efekt:D

Ale ta 80 to przecież 13W. Ta większa moc podawana określa z grubsza zastępowaną jasność, natomiast dla oprawki ma znaczenie moc faktyczna.

Chociaż zauważyłem, że oprawka 8W ledówki dość mocno mi się grzała - utrzymać w ręku można było, ale ledwo.

wszystko zależy od chłodzenia żarówki, te maja coś jak radiatorki do chłodzenia :-)

 

 

Oczywiście moje jeszcze są w pudełkach, ale mam 5 w i 7,5 ledy w podwojnych oczkach wiec chyba wystarczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki mnie przerastają :) dzięki poszukam 80 :)

a macie może patent na przeciągnięcie kabelka dł. 1,5 m w podwieszanym suficie między 2 dziurkami? inny niż tresowany chomik?

Jarek opisywał wykorzystanie entropii - w jedną dziurkę kabelek zakończony pękiem (drucików, nitek, etc). Kierujesz z grubsza w stronę drugiej dziurki, i jak któraś z nitek/drucików wyjrzy to cap do niej sznureczek, przeciągnąć do pierwszej dziurki ...

Sznurkiem przeciągnąć kabelek to już powinno być proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sufit jest szczelny? W sensie nie ma innych dziur (niemożliwych do chwilowego zatkania) ani wentylacji? Jeśli tak, to do jednej dziury podłącz odkurzacz, a w drugą wpychaj jakąś nitkę z dowiązanym na początku niedużym gałgankiem, dobrze się sprawdza tekstylna wstążka. Powinno się dać toto wyssać.

 

Inny sposób to wspomniana przez blekowcę entropia, ale ja to robiłem tak, że w dziurę wpychałem kabla ile go tylko miałem, po drugiej stronie robił się dziki kłębiący się kłąb, który jakoś w końcu do dziury wyjściowej dochodził. Przez dziurki 1cm może być trudne. Może warto rozpatrzyć wyrżnięcie otwornicą większej dziury i jej późniejsze zaszpachlowanie? To nie jest duża robota, może być prostsza niż inne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - wyciągnięcie pilota z dziurki 1cm też jest możliwe: trzeba tam wprowadzić pętlę z innego drutu , a tą pętlą potem wyciągać to co przez nią przejdzie. O celowaniu niestety nie ma mowy, więc można tylko liczyć na entropię, może za pierdylionowym powtórzeniem akcji "wsadź pętlę, wepchnij kłąb druta, wyciągnij pętlę" coś się złapie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelny jest, tylko te 2 dziurki :yes:

zdecydowanie bardziej podoba mi się wersja z odkurzaczem :lol2: i nawet mam wstążkę którą mogę zassać, jeszcze tylko muszę przekonać męża do przeróbki kabelków, bo temat oświetlenia wywołuje u niego odczucia ambiwalentne :)

 

ps. chomiki lubię, więc raczej bym nie zdecydowała się na głodzenie, ale taka myszka japońska mogłaby gabarytami już pasować. Tylko boję się że po drodze mogłaby urodzić jakieś stadko, takie małe gryzonie to strasznie płodne są. I wtedy tupot małych stópek nad głową o każdym poranku.......

Edytowane przez cronin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, żeby wyciągnąć się z niebytu :)

Wciąż maluję, ale że robię to z doskoku przed pracą, to słabo idzie. Od jutra urlop, powinnam nadgonić. Wrzucam tylko jedno zdjęcie, z klatki schodowej, widać na ścianie dokąd sięgnęłam drążkiem teleskopowym, stojąc na palcach :) Ale sufit tam jest poza moim zasięgiem :sick:

DSCF5978.JPG

Pisałam, że mamy kłopoty z wentylacją. Nie działał wywiew, w perspektywie mieliśmy rozbiórkę sufitów :bash:

Udało nam się ściągnąć fachowca po rodzinie (baaardzo dalekiej ;) ) podłączył nam sterownik (w życiu byśmy tego sami nie zrobili, za dużo kolorowych kabelków), rozebrał rekuperator na części pierwsze, pokazał co, gdzie, jak. Stwierdził że filtry brudne, ale jeszcze powinny działać.

No ale nie działało. Zdechło całkiem. Albo rura doprowadzająca powietrze jest niedrożna lub gdzieś przedziurawiona (heniutek montując sufit w nią przywalił) albo padł wentylator. Obie możliwości przerażające.

Rozebraliśmy reku do zera. Zostawiliśmy tylko wentylatory, włączyliśmy - uff działają oba. Złożyliśmy sprzęt do kupy. Szlag - nie działa wyświetlacz sterownika. Coś źle podłączyliśmy, zdjęcia kabelków mamy, ale nie objęły wszystkich. Ale wentylatory chodzą. Późno było więc zostawiliśmy rozbebeszony sprzęt na dzień następny.

Dzisiaj była powtórka z rozbiórki, trafiliśmy z kabelkiem we właściwe miejsce, założyliśmy NOWE filtry - wszystko działa :D

Zdjęcia dla potomnych :)

DSCF5966.jpgDSCF5967.jpgDSCF5968.jpgDSCF5970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...