Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mała dziecięca łazienka co zmienić?


dmomot

Recommended Posts

Jak widzisz wkleiłam wszystkie wizualki z łazienką rodzicó. Spróbuj przeedytować swoje pierwsze posty i wkleić projekty łazienek dla dzieciaków :)

Linki wykorzystywane przez Ciebie są dobre skoro mnie się łądnie przetworzyły na obrazki, więc kwestia samego procesu wstawiania do postu musiała zaszwankować.

 

Co do łazienki dziewczynek to nie wiem czemu Wam nie pasują kółka na poziomych płytkach.

Tutaj się kółeczka z poziomem łądnie komponują

http://forumbiznesu.pl/obrazki/Image/Ceramika%20Paradyz%20tenderAranz1600.JPG

 

A szukaliście w necie zdjęć łazienke z tej kolekcji ale wstawianych przez użytkowników? Na tym forum lub na leroy merlin i w innych portalach z galeraimi? Też można porównać, jakich pomysłów w realu uzyli inni.

 

Co do Waszej łazienki czyli łazienki rodziców - macie IMHO naprawdę fajne projekty!

Wszystkie spełniają wymóg estetyczny (ten męski szyk), funkcjonalie ok (oczywiście zakładam, że to co na projekcie, to Wasze decyzje, np. prysznic bez brodzika, bo to już kwestia dyskusyjna. Pamiętajcie, żeby rozwiązania od projektanta dwa razy przewrócić na lewą stronę czy naprawdę to jest to co u was się sprawdzi w odniesieniu do funkcjonalności, ośiwetlenia i kolorów itd). I nawet na miejsce do przechowywania nie mogę ponarzekać ;)

 

U mnie wygrywa projekt nr 1. Spokojny, uporządkowany ale ładnie docieplony przez drewno.

 

Projekt nr 2 też jest fajny, inaczej rozłożone akcenty kolorystyczne, więcej kontrastu ale nie razi. Tylko nie znam płytek, nie wiem, jaki mają odcień.

 

Najmniej podoba mi się nr 3 czyli Braid, zwłaszcza z tym czymś czerwonym z boku - podświetlany led? Ponadto znam te płytki i dla mnie ten szary na tak dużą powierzchni jest za bury i ponury. W toalecie owszem, zwłaszcza z tymi paseczkami, ale w łazience to bym chyba dostała depresji.... :D

 

Tak więc w zależności od tego jakie płytki Ci się bardziej podobają na żywo, to moim zdaniem 1 lub 2.

A Tobie co w tych projektach nie odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukaliście w necie zdjęć łazienke z tej kolekcji ale wstawianych przez użytkowników? Na tym forum lub na leroy merlin i w innych portalach z galeraimi? Też można porównać, jakich pomysłów w realu uzyli inni.

 

Ha jak na życzenie dziewczyny w "lazienki nasze" powklejały kolekce z tych płytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Aantenka

 

to było tak najpierw zobaczyłam na forum signum z drewnem i pomyslałam tak chce potem poszłam do sklepu i jak zobaczyłam signum w naturze to przestraszyłam się ze za bardzo betonowo będzie a łazienka wąska z małym okienkiem, pani pokazała mi opoczno opirus i znowu łał to jest to płytka o fakturze naturalnego kamienia taka szorstka poziome wyżłobienia nardziej bezowa niż szara ale na wizualizacji to jakaś babcina wyszła takie ciepłe bezyki czego tu wszyscy na forach unikamy na i znowu poszukiwania natrafiłam na tego braida myślałam ze do trzech razy sztuka a to najgorzej wyszło i juz sama nie wiem- a może znasz jakieś płytki które niekoniecznie byłyby szare - generalnie mąż powiedział ze nowocześnie i jasno i z np chromowanymi listwami jako dekor - ja siedze z dzieckiem w domu te 2 sklepy co sa w mieście już znam na wylot i nna nic ciekawego tam nei natrafiłam a do Poznania nie bardzo mam sie jak wybrac zreszta latanie po sklepach z 2 szkrabów parę razy sończył sie bólem głowy zamiast wybraniem płytek....

acha tel led pod prysznicem to widziałam w sklepie tylko babka mi wstawiła czerwony a ja albo białe światło albo bardziej zielone mi do tej szarości pasuje i nie po tej stronie tylko na wprost tam gdzie grzejnik miałby być- spróbuję dać ten wątek na wizualizacje ale sądząc po moich umiejętnościach wklejania nic z tego nie wyjdzie

 

co do tych kółek ja takie widziałm w salonie z płytkami i wiem ze w pionowym układzie wyglądają ładnie dlatego może boję sie ich zrobić w poziomym układzie plłytek ale wszystko przemyśle raz jeszcze

Edytowane przez dmomot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może znasz jakieś płytki które niekoniecznie byłyby szare -

 

Mnie niestety trudno jest doradzić coś konkretnego, bo ja raczej od funkcjonalności niż od wyglądu łazienek :(

 

No i tak musisz obejrzeć płytki na własne oczy. Zarówno wizualizacje i jak i zdjęcia komputerowe przekłamują kolory, poza tym warto pojechać gdzieś, gdzie są ekspozycje łazienek, żeby zobaczyć jak płytka wygląda na większej powierzchni.

 

Tak więc jeśli coś podobało Ci się na żywo, a wizu Ci się nie podoba, to przyczyną może być przekłamywanie kolorów.

 

Jedyne co mogę zasugerować na chwilę obecną, to oglądanie wątków o łazienkach ze zdjęciami z domów ludzi (pochwalcie się łazienkami na forum to kopalnia!), szukanie inspiracji, i pewnego dnia zorganizowanie zajęcia dla szkrabów (w końcu jest was dwoje, więc przy odrobinie zaparcia coś tam by dało chyba radę wymyśić :)) i udanie się na oglądanie.

 

generalnie mąż powiedział ze nowocześnie i jasno i z np chromowanymi listwami jako dekor

 

Szarości chyba najlepiej spełniają wymóg nowoczesności w męskim rozumieniu (bo nowoczesna może być też biel z odważnym kolorem, ale chyba tego mąż nie chce :)), zwłaszcza ocieplone drewnem i dobrze doświetlone. Ewentualnie szarość z bielą lub szarość z kolorem (jest wątek z wnętrzami w szarościach").

 

Tak więc styl tej łazienki z Signum ale w jakimś jaśniejszym wydaniu?

 

Tu taka inspiracja dla Ciebie, jak szary z drewnem może fajnie wyglądać - plytki to są jakieś nord ceram graffio -

 

http://1.bp.blogspot.com/-9jDE_M9Mbrc/TjHmocJpIOI/AAAAAAAAAFM/pPqbPgRAb7o/s1600/architektura+wn%25C4%2599trz%252C+aran%25C5%25BCacja+wn%25C4%2599trz%252C+projektowanie+wn%25C4%2599trz%252C+projekt%252C+pozna%25C5%2584%252C+beton%252C+projekt+%25C5%2582azienki_002.jpg

 

http://4.bp.blogspot.com/-wfJTcESu6Zo/TjHm3Ttnn6I/AAAAAAAAAFU/oRFjYEil5Tc/s1600/architektura+wn%25C4%2599trz%252C+aran%25C5%25BCacja+wn%25C4%2599trz%252C+projektowanie+wn%25C4%2599trz%252C+projekt%252C+pozna%25C5%2584%252C+beton%252C+projekt+%25C5%2582azienki_004.jpg

 

spróbuję dać ten wątek na wizualizacje ale sądząc po moich umiejętnościach wklejania nic z tego nie wyjdzie

 

nie wklejaj, po prostu napisz posta z linkiem do tego wątku i kto bedize miał ochtę to zajrzy.

no i zmień tytuł wątku jeśli można, żeby było wiadomo, żę łązienka rodziców też tu jest :) :)

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka pytałaś co mi nie odpowiada w projektaszszarych otóż

są tam takie 3 małe wnęki co to mąż sam wymyslił majstry zrobili i szkoda mi ich teraz zamórowywać ale nie mogę ich nijak wkomponować i okno na tej ścianie i szafka ma być nad geberitem i nie wiem gdzie tu jakąś spójność - jedna linię złapać- problem jest też z prysznicem, chcilibyśmy duuuuży ale i grzejnik i okno ... a posunięcie go w stronę umywalek kosztem blatu brzydko wygląda - czy napewno musi zostać kwadratowy 100x100 może wy widzicie jakieś rozwiązanie

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jak chcesz propozycji funkcjonalnej to koniecznie potrzeba rzutu łazienki z wyraźnie wyrysowanymi wymiarami, zaznaczonymi przyłączami, odległościami okna od ścian i podłogi itd.

coś się wymyśli.

i pod jednym projektem napisałam jeszcze jedną wskazówkę do wrzucania zdjęć :) przeczytaj koniecznie moze jednak pomoże i nauczysz się wrzucać bezpośrednio do postu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć plan tej rodzicielskiej łazienki to pomyslimy :)

Mnie tez się najbardziej podoba wersja pierwsza dorosłej łazienki.

 

A co do płytek w dzieciowej łazience - sa gusta i gusta :) Wam moga sie podobac kółka, mnie niekoniecznie (jesli już to wrzuciłabym je nad wannę w mojej II wersji - tej z mozaiką), ty lubisz dekory - ja staram się ich unikać jak ognia. I to jest fajne :)

Dzieki temu nie mam samych białych i szarych łazienek a również kolorowe z teczową mozaiką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaj nie chciałam Cię urazić te kółka to się wzięły z tego że wydzieliśmy w sklepie i nam się spodobały a dekory ja też nei lubię pstrokacizny - obawiałam się tylko że będzie za blada ta łazienka stąd kazałam powstawiać te szklane paski ale z przyjemnością je wywalę bo jeden kosztuje 60-80 zł - więc zaoszczędzę

a przy okazji kosztów fachowiec chce za ułożenie tej łazienki - do wyceny dałam pionowy układ z kółkami 4 tyś - to dużo co mylsicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przestań - wcale mnie nie uraziłaś. Wogóle, a wogóle tego tak nie odebrałam :)

 

Ja nie watpie ze kołka fajnie wygladają (bo plytki moga byc całkiem fajne - zwłaszcza dla dziewczynek) - bardziej się boję, ze mogą Wam się szybko znudzic.

A kółka sa trudne do ładnego zrobienia - musisz miec dobrego fachowca.

 

Ja wychodzę z założenia, ze łazienke która nie ma dużo intensywnych kolorów łatwo jest zmienic dodatkami. lazienka, w której jest duzo kolorów na ścianach bedzie taka sama przez kolejne 10 lat, bo nie poszalejesz z lampkami, swiecznikami, obrazkami itp

Edytowane przez szocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko ten rzut

http://images40.fotosik.pl/1336/3e82a3fedbddf6a9med.jpg

 

mogę go opisać

szerokość łazienki 170 cm długość 270

te 3 wnęki zaczynają się na 127 cm od podłogi a kończą na 207 cm , okienko zaczyna się na 145 cm

wnęka na grzejnik na jakieś 60-70 cm , szerokość zabudowy geberitowej 120 cm

podejścia na grzejnik prysznic i kibelki raczej nie do ruszenia - umywalkę można jakoś przesunąc - generalnie chyba nie wielki pole manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze koty zdjęciowe za płoty. powklejaj zdjęcia z łazienki do dzieciaków teraz to będzie wygodniej je oglądać - możesz edytować post na pierwszej stronie nawet :)

 

a co do wymiarów łazienki i rzutu - wystarczy narysować wyraźnie na papierze i zeskanować albo zrobić zdjęcie i wrzucić jako obrazek z fotosika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...