Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką temperaturę utrzymujecie w domu w dzień?


Redakcja

Jaką temperaturę utrzymujecie w dzień w domu? Można wybrać kilka odpowiedzi  

317 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką temperaturę utrzymujecie w dzień w domu? Można wybrać kilka odpowiedzi

    • 16 stopni i mniej
      9
    • 17 stopni
      8
    • 18 stopni
      10
    • 19 stopni
      30
    • 20 stopni
      58
    • 21 stopni
      80
    • 22 stopnie
      65
    • 23 stopnie
      35
    • 24 stopnie
      16
    • 25 stopni
      6
    • 26 stopni
      0
    • 27 stopni i więcej
      0


Recommended Posts

23-24 w sypialni, bo tam spi tez dziecko i musi być cieplutko, 21 w salonie, w ciągach komunikacyjnych między 17 a 20: zalezy od tego, czy mocno jest napalone.

 

to ciekawe, bo lekarz naszych dzieci (uznawany za jednego z lepszych w okolicy) twierdzi, że wyrządzamy naszym dzieciom wielka krzywdę (a mamy dwa maluchy) utrzymując w sypialni temperaturę powyżej 20C. Twierdził, że 19 stopni to idealna temperatura w sypialni dla kilkumiesięcznego dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ludzie,a jakie są wasze rachunki za ogrzewanie przy tych 24-25-26 stopniach,bom bardzo ciekawa?

 

U mnie jak jest 19,to super ciepło-po całym dniu gdrzania kominkiem mam taką temperaturę w salonie (w weekend). Dom ocieplony 10 cm styropianu,dach 30 cm wełny,okna 0,5 (wymieniane we wrześniu ub.r.). Parterówka na gruncie-i tu jest problem - bardzo kiepsko ocieplona podłoga i nic już z tym nie zrobię:(

 

za to na antresoli +30:) (kiedy palimy w kominku)

 

gaz płynny:( + brykiet drzewny w kominku

zazdroszczę tym farciarzom,co mają powyżej 20 st.

my cała zimę chodzimy w polarach,nie da się inaczej:(

 

(w pokoju zamkniętym w dzień,kiedy piec nie chodzi, mam 14 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie na samych kaloryferach wyciagam max. 20 stopni. Dom z bali 25 cm, niestety porozchodzilo sie na rogach (laczeniach) i wiejje. Poza tym drzwi wejsciowe nieszczelne. Przy grzaniu kominkiem - 22 stopnie. Jeszcze te zime przebieduje i uszczelniam rogi na wiosne, bo rachunek za gaz przyprawi mnie o zawrot glowy (chodzi non stop)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie ociepliło mi się w domku po zlikwidowaniu nieszczelności:

1. bezbarwnym silikonem wypełniłam malutkie szczelinki między ramami okien a parapetami wewnętrznymi

2. na noc zaklejam wyciąg kuchenny

3. gdy nie palę w kominku to zaklejam kratkę przewietrzajacą komina ( sysytemowy LEIER ma tuż nad podłogą sporą kratkę, zimą przy grawitacyjnej wentylacji i zimnym kominie gdy się nie pali powietrze wpada zamiast być wyciąganym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie,a jakie są wasze rachunki za ogrzewanie przy tych 24-25-26 stopniach,bom bardzo ciekawa?

 

U mnie jak jest 19,to super ciepło-po całym dniu gdrzania kominkiem mam taką temperaturę w salonie (w weekend). Dom ocieplony 10 cm styropianu,dach 30 cm wełny,okna 0,5 (wymieniane we wrześniu ub.r.). Parterówka na gruncie-i tu jest problem - bardzo kiepsko ocieplona podłoga i nic już z tym nie zrobię:(

 

za to na antresoli +30:) (kiedy palimy w kominku)

 

gaz płynny:( + brykiet drzewny w kominku

zazdroszczę tym farciarzom,co mają powyżej 20 st.

my cała zimę chodzimy w polarach,nie da się inaczej:(

 

(w pokoju zamkniętym w dzień,kiedy piec nie chodzi, mam 14 stopni

 

Wiedziałam,że w końcu padnie pytane o portfel :):) Ja nie znoszę chodzić w polarach. W weekend wolę wyjść z łóżka i w koszulce pójść do kuchni na kawę.

A rachunki ? Cóż - coś za coś :):) Gdybym musiała mieszkać w 18 stopniach to po prostu bym się wyprowadziła do bloku :)

 

NIe wiem czy możliwe jest mieszkać w 16 stopniach. Chyba taka temperatura jest możliwa tylko w niezamieszkałym domu.

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam,że w końcu padnie pytane o portfel :):) Ja nie znoszę chodzić w polarach. W weekend wolę wyjść z łóżka i w koszulce pójść do kuchni na kawę.

A rachunki ? Cóż - coś za coś :):) Gdybym musiała mieszkać w 18 stopniach to po prostu bym się wyprowadziła do bloku :)

 

NIe wiem czy możliwe jest mieszkać w 16 stopniach. Chyba taka temperatura jest możliwa tylko w niezamieszkałym domu.

Wiedziałam,że "najpożyteczniejszy i wszechwiedzący itp itd +20 dodatkowych tytułów" forumowicz odpowiednio skomentuje mojego posta,inaczej nie miałby aż tylu przydomków...

owszem,jest możliwe mieszkanie w 16 stopniach,bo mieszkam. I nie jest to blok. (ciekawa droga dedukcji swoją drogą- zimno =blok, ciepło= swój domek)Gdyby "najpożyteczniejszy forumowicz" (????) czytał ze zrozumieniem, to pewnie by zauwazyl, że taka temperature mam w JEDNYM pokoju, a nie wszędzie. na górze mam w porywach do +30.:D

przynajmniej nogi mi nie puchną, jak pewnie niektórym przy temp. +24.

 

Pytanie odnosnie rachunków było z gatunku retorycznych,ale i do tego można się przyczepić, licznik bije, może jakiś dodatkowy tytuł forumowy wpadnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie ociepliło mi się w domku po zlikwidowaniu nieszczelności:

1. bezbarwnym silikonem wypełniłam malutkie szczelinki między ramami okien a parapetami wewnętrznymi

 

Amelia, dzięki za podpowiedź, bo cały czas się zastanawiałam, czym te szczelinki zakleić, żeby z nich nie ciągnęło zimnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam,że "najpożyteczniejszy i wszechwiedzący itp itd +20 dodatkowych tytułów" forumowicz odpowiednio skomentuje mojego posta,inaczej nie miałby aż tylu przydomków...

owszem,jest możliwe mieszkanie w 16 stopniach,bo mieszkam. I nie jest to blok. (ciekawa droga dedukcji swoją drogą- zimno =blok, ciepło= swój domek)Gdyby "najpożyteczniejszy forumowicz" (????) czytał ze zrozumieniem, to pewnie by zauwazyl, że taka temperature mam w JEDNYM pokoju, a nie wszędzie. na górze mam w porywach do +30.:D

przynajmniej nogi mi nie puchną, jak pewnie niektórym przy temp. +24.

 

Pytanie odnosnie rachunków było z gatunku retorycznych,ale i do tego można się przyczepić, licznik bije, może jakiś dodatkowy tytuł forumowy wpadnie?

 

Widzę, że zabolało ? Ała ? I nie umiemy już w żaden sposób powstrzymać się od osobistych jazd ? Tak to jest jak się nie umie wyrwać z "maglowej" mentalności. Pytanie retoryczne o cudzy portfel jest po prostu bardzo niskich lotów. Nie płacisz nikomu rachunków za ogrzewanie, więc nie musisz się tak mocno retorycznie dopytywać o rachunki. Więc mocno nieretorycznie zapytam : a co Cię to obchodzi ?

 

A komentarz o 16 stopniach dotyczył ankiety (i zaznaczonych w niej wypowiedziach) , a nie Twojej wypowiedzi - widać, trzeba było napisać otwartym tekstem, bo niektórym się wydaje, że są pępkiem świata :):)

A gdybyś wiedziała skąd się biorą tytułu na tym forum to Twoje życie byłoby o wiele prostsze :) Pozdrawiam cieplutko - uśmiechnij się - kiedyś też będziesz dużą Dziewczynką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam +25 czasem +26 stopni przy kaloryferach i podłogówce a jeśli zapalę dodatkowo w kominku to mam 28stopni. Tu muszę wyjaśnić, że mam c.o. na "wszystko" tzn, węgiel, drewno itp. przy obecnych mrozach palę w piecu kilkanaście godzin na dobę, czasem udaje mi się utrzymać ogień całą dobę ale i tak trzeba wygasić po 2 dniach, bo popiół trzeba wybrać. Temperatura na zegarze na kotle jest ok. 55stopni, na podłogówce 38stopni. Kocioł sterowany komputerowo. Ściany 30cm potherm i 12 styropian - pojutrze będzie jak 3 lata mieszkam:)) Opłaty? Tona węgla(ok.800zł) na jakieś 1,5 miesiąca przy silnych mrozach, trochę drewna na rozpałkę, a jeśli temp. jest w okolicy 0 stopni to wystarczy grzać podłogówką i też jest cieplutko i węgla starczy na dłużej. Do tego mam zawsze cieplutką wodę:) ciepło w stopy gdy przychodzę zamrznięta do domu:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w dzień mamy ok. 21 st. i jest wszystkim ciepło. W poprzednim mieszkaniu przy 23 st. było zimniej.

Więc może jednak wyższa temperatura nie oznacza wcale, że ktoś ma cieplej ? Chodzi chyba o szczelność domu i tzw.mostki termiczne.

 

Płacę max. 500 miesięcznie w zimie, piec gazowy (ogrzewanie i woda).

Edytowane przez Aniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzień 21 stopni, nocą to tak ok 19. W sumie to latem mam podobne temperatury ...

 

Ooo. to tak samo, jak u mnie. Nie lubię zbyt wysokich temperatur, ale i w polarach chodzić*w domu nie muszę. Myślę, że optymalna temperatura to sprawa bardzo indywidualna. Dla jednego 26 stopni to norma, dla mnie taka wartość to iście piekielna temperatura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , staram się żeby temperatura nie spadala poniżej 20 i nie przeciagać powyżej 22*C czyli najodpowiedniejsza będzie 21*C.

Zauważyłem że obniżenie temperatury w domu bardziej wpływa na zdrowie niż na portwel tj, oszczędności na opale wydajemy pózniej w aptekach , przynajmniej tak ostatio było u mnie. Jako że byłem w domu sam przepalałem tylko i po dwóch dniach w temperaturze 13-18 efekty oszczędzaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy oszczędzać na ogrzewaniu . W domu mam stale ok 22/23 stopni C .Nie patrzę na to że węgla ubywa , poprostu takie życie i za ciepło trzeba płacić. W ,,blokach" płacimy co miesiąc stałą opłatę , którą musimy uregulować mając czyste konto , w domkach jednorodzinnych tą opłatę wielu z nas przejada zamiast odkładać na opał a później zimą narzekania na niskie temperatury. Ale za to latem siedząc na tarasie i przyjmując gości z ,,bloków" chwalimy się jakie to życie w ,,domkach" jest tanie. Nie stać nas na opał to wracajmy do ,,bloków".:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zabolało ? Ała ? I nie umiemy już w żaden sposób powstrzymać się od osobistych jazd ? Tak to jest jak się nie umie wyrwać z "maglowej" mentalności. Pytanie retoryczne o cudzy portfel jest po prostu bardzo niskich lotów. Nie płacisz nikomu rachunków za ogrzewanie, więc nie musisz się tak mocno retorycznie dopytywać o rachunki. Więc mocno nieretorycznie zapytam : a co Cię to obchodzi ?

 

A komentarz o 16 stopniach dotyczył ankiety (i zaznaczonych w niej wypowiedziach) , a nie Twojej wypowiedzi - widać, trzeba było napisać otwartym tekstem, bo niektórym się wydaje, że są pępkiem świata :):)

A gdybyś wiedziała skąd się biorą tytułu na tym forum to Twoje życie byłoby o wiele prostsze :) Pozdrawiam cieplutko - uśmiechnij się - kiedyś też będziesz dużą Dziewczynką :)[/quote

 

droga "pożyteczna" koleżanko, własnie udowodniłaś, jak bardzo pożyteczne są Twoje wypowiedzi

BTW - NIE CIEBIE pytałam (choćby retorycznie) o rachunki, a forum jest od tego,żeby każdy pisał, co uważa (bez ciśnienia na nabijanie licznika).

Ciebie już chyba nie pierwszy raz drażnią cudze posty i skomentować je MUSISZ, może jakąś prowizję za to dostajesz?

niektórym się wydaje,że mogą innych traktowac z góry,bo zdobyli x tytułów na Muratorze,

 

korelacja pomiędzy geneza tytułów na tym forum,a mojego życia poziomem skomplikowania - wybitna uwaga, jak na to wpadłaś o Pani wielka Sercem (czy jakos tak?

 

bez odbioru i bez pozdrowien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...