Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Śmierć małej Madzi z Sosnowca


compi

Recommended Posts

"(...)To jest hochsztapler, który na ludzkim nieszczęściu buduje swoją pozycję i majątek, bo bierze od ludzi ogromne pieniądze. Przy tej sprawie powiedział, że pracuje za darmo, ale przypominam o 200 tys. nagrody. Jestem ciekaw, czy on zrzeknie się tych pieniędzy." - Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota

:o nie wiedziałam, że on dostanie te pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od wczoraj Gazeta z TVN-em wyciągnęły najcięższe działa przeciwko Rutkowskiemu. A powód podobno jest prozaiczny. To Rutkowski wyznaczył siebie na tego który przekazuje jakiekoliwek info o sprawie i dwa wymienione wczesniej media spadły w jego rankingu na sam koniec. A zrzeczenie się nagrody musiałoby mieć jakieś podstawy to raz, a dwa sami ofiarodawcy powinni wnieść jakieś zastrzeżenia. Na dzisiaj szeryf nie otrzymał ani złotówki za swoją pracę, jakby na nią nie patrzeć. Ocena całego zdarzenia może całkowicie się zmienić w ciągu kilku najbliższych dni, gdy będzie już po sekcji zwłok maleństwa. Możliwe że o samym Rutkowskim będzie się mówiło bardzo mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalam na tubie ten wywiad i jak dla mnie, kompletny brak profesjonalizmu. Naszym dziennikarkom daleko do prawdziwych "zurnalistek".

Poza tym zarzuca Rutkowskiemu że się kreuje na bohatera, dziala nieetycznie, a sama pracuje w TVN 24, które jedynie dzięki nieszczęściu ludzkim zbiło gruby kapitał. Rutkowski jaki jest taki jest, ale gdyby nie on nadal ogladalibysmy spektakl poszukiwan wyimaginowanego porywacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ten etyczny TVN pierwszy podchwycił plotkę o samobójczej próbie matki Madzi. Okazało się, że tak naprawdę przyjęła niewielką dawkę środka czyszczącego, co jak niektórzy twierdzą, było wymuszone przez współlokatorki jako standardowe przywitanie. W każdym bądź razie dziennikarze mocno sie starają, aby być na fali, więc od razu napisali, że wylądowała w szpitalu na płukaniu żołądka, co było kompletną nieprawdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wywiadzie dla telewizji Pan Rutkowski nie szczędził słów krytyki pod kątem policji i tak sobie pomyślałem, że to błąd bo od razu będzie kontratak...no i długo nie trzeba było czekać bo ostatnio słynny rzecznik stołecznej policji coś już zaczął przebąkiwać że Rutkowski złamał prawo nakłaniając Matkę Magdy do przyznania się do winy, moim zdaniem nie odpuszczą mu tego i będzie miał problemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wymieniona nagroda była przeznaczona dla rzekomego porywacza.Wątpię,żeby te pieniądze dostał ktokolwiek.MOim zdaniem powinna być przeznaczona na Domy Małego Dziecka,w których znajdują się porzucone maleńkie dzieci,ewentualnie na jakieś Hospicjum,gdzie przebywają dzieci chore na raka. A to co się stało z maleńką Madzią,to przechodzi ludzkie wyobrażenie,jak matka mogła tak postąpić ze swoim dzieciątkiem,w dodatku okłamując organy ścigania,Polskę,a nawet niektóre państwa,które były w poszukiwania zaangażowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mi nie pasuje, że nie szukała pomocy, tylko tak na zimno wzięła dziecko i wyniosła. Jak reaguje matka w takich sytuacjach, to niedawno było można usłyszeć kiedy strażak przez telefon udzielał instrukcji jak reanimować dziecko.

 

Niekoniecznie, to, w jaki sposob sie reaguje zalezy w duzej mierze od usposobienia i charakteru. Stad nie wszystkie osoby np. nadaja sie do udzielania pierwszej pomocy. Sa przeciez osoby, ktore nie traca zimnej krwi, potrafia zachowac spokoj i wiedza, co trzeba robic. Nie znaczy to przeciez, ze maja problemy emocjonalne.

Nie bronie przez to matki Madzi, bo to zupelnie inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona była tak emocjonalnie przejęta, że nawet nie miała problemu z przesunięciem sporej wielkości kamienia..... Potem też nie chciała pomóc w wytłumaczeniu kilku ważnych nieścisłości. Narobiła wokół tej tragedii mnóstwo kosztownego bałaganu. Wracając do Rutkowskiego, widziałem w ciągu dwóch dni dwa reportaże o nim, jego pracy, starej rodzinie w Austrii i tej głośnej akcji w Norwegii z porwaniem dziewczynki. Jako profesjonalista wypadł na prawdę super, jako zwykły syn, mąż i ojciec bardzo negatywnie. Zawsze jednak ma przy sobie kogoś nim zafascynowanego i jak w przypadku byłej współpracowniczki, bardzo zakochanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa kompletnie zadziwia.

Wypuszczają matkę podejrzaną o zabójstwo i fałszywe zeznania.

Państwo(czyt.My!)sponsoruje bezpłatny pobyt w chronionym mieszkaniu,darmowe kursy radiowozami.

Umożliwiając stworzenie nieprawdziwej wersji wydarzeń.

Rutkowski sponsoruje im wyjazd i ochronę.

Przecież oni narazili na ogromne koszty policję,okłamali masę ludzi zaangażowanych w szukanie małej Madzi.

Zmieniali zeznania, mataczyli kłamali.

Wytłumaczcie mi o co tu chodzi?!

To ich nie obowiązuje kara?!

Nie ma prawa?!

Ludziom zabierają dzieci bo sa za biedni a tu popiera się takie ewidentne przestępstwo i sponsoruje się darmowe wczasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze rodzice Madzi zostaną przeniesieni do apartamentu 150 m, za który nie będą płacić czynszu i jeszcze dostaną nową tożsamość. Dodać do tego już poniesione na poszukiwania koszty spowodowane zeznaniami matki. Aż strach wyciągać wnioski...

 

myślę,ze długo nie trzeba będzie czekać na efekty lanserstwa pana R.

Co on ukrywa ?? Kogo chroni, czyżby tatusia (tfffffu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
myślę,ze długo nie trzeba będzie czekać na efekty lanserstwa pana R.

Co on ukrywa ?? Kogo chroni, czyżby tatusia (tfffffu)

A czy to ważne kogo?

Jak zajdzie potrzeba chwili, wydyma własną matkę, pokaże wacka na wizji.

Jakie "tfffffu" ?

Pecunia nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepeg, ważne.... ja od dłuższego czasu mam wrażenie,że pan Rutkowski nie pojawił się tam,by odnaleźć dziecko, lecz by chronić faktycznego sprawcę.A teraz trzyma ich na krótkiej smyczy....Bo w dobre serce (a nawet (wyłączną) chęć wylansowanie się) nie wierzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dla mnie sytuacja jest niezrozumiała:

- jeśli bada się wątek udziału osób trzecich (tak twierdziła prokuratura), to nie powinno się podejrzanej wypuszczać z aresztu. Istnieje dość spore ryzyko matactwa. A sąd uchylił areszt. Gdyby sprawa nie była tak nagłośniona, pewnie podejrzana dalej siedziałaby w areszcie

- nie ma podstaw prawnych (poza świadkiem koronnym), aby udzielać ochrony podejrzanej na koszt Państwa,

- powiadomienie o przestępstwie, które nie miało miejsca jest karane, czy zostały postawione zarzuty, za zawiadomienie o porwaniu? Czy zostały podjęte kroki w celu obciążenia kosztami całej akcji poszukiwawczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...