Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieszczelne okno dachowe


Recommended Posts

Mam problem z oknem dachowych firmy Velux - otóż od początku mi wieje od tego okna. A teraz, przy tych dużych mrozach na dole szyby pojawił się lód i jest od niego bardzo zimno. Zauważyłam że samo okno tak jakby nie przylegało do ościeżnicy , kupiłam zwykłe uszczelki i dałam je między ramę okna a ościeżnicą i mniej już wieje i mniej jest tego lodu. Ale jednak tak nie powinno być, aby do tego stopnia wiało. Czy jest może w tych oknach jakaś funkcja ich regulacji? Ile lat jest gwarancji na te okna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

MIAŁEM TAKI SAM PROBLEM .FAKRO JAK I VELUX PRODUKUJĄ OKNA W STANDARDZIE BEZ USZCZELKI OBWODOWEJ .TAK USZCZELKA KOSZTUJE OKOŁO 35 ZŁ ALE PO JEJ ZAŁOŻENIU JEST NAPRAWDĘ SZCZELNIE .LECZ NIE WIEM JAKI JEST PROBLEM Z WASZYMI OKNAMI PONIEWAŻ MOŻE TEŻ BYĆ PROBLEM ZE ZŁYM DOCIEPLENIEM OKNA W ŁATACH I KONTR ŁATACH CZY TAM JEST ZASTOSOWANY KOŁNIERZ PAROIZOLACYJNY .NIE KAŻDY DEKARZ TO WYKONUJE DLACZEGO BO PO PROSTU O TYM NIE WIEDZĄ .

 

PODAJE MEILA NA KTÓREGO MOŻECIE NAPISAĆ DO FAKRO I ZAPYTAĆ O TE USZCZELKI [email protected]

Podaję dane kontaktowe 18 444 0 471 lub 18 444 0 472

 

DO VELUXA NIEMA TRZEBA POSZUKAĆ NA STRONIE http://WWW.VELUX.PL

 

POZDRAWIAM KAMIL KURYŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem moje okna dachowe Velux były ok przez ok.7lat a tej zimy w ogóle nie można siedzieć na poddaszu bo jest bardzo zimno zastanawiam się czy przyklejenie usczelki nie popsuje np. zawiasów tego okna, szron i lud na dolnych framugach mnie przeraża brrrr .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wieje przy Veluxie i namarzł mi lód w dolnych rogach tak na 3-4 cm. W łazience to nawet szyba pękała od tego i teraz mam "piękną" dyktę, bo przy tych mrozach nie pojadę do szklarza, ani do nie zawołam zeby mi wierzył górę, bo byśmy zamarzli chyba....czekam z tym do wiosny.

Użytkuje Veluxy od jakichś 10 lat i o ile na początku nie było z nimi problemu to teraz:

 

1. zabrałam łóżko spod okien bo mi "wiatr" po głowie hulał, a przy większych mrozach było poprostu zimno

2. przy większym zimnie ciągle się na nich skrapla woda, a jak jest duży mróz to namarza

3. marzę o ICH LIKWIDACJI !!!

 

Być może to zły montaż okien (mam ich 6 szt!!), ale to by było dziwne, że przez pierwsze lata się w sumie nic nie działo, dopiero po jakichś 5-6 się zaczęło.

 

No ja osobiście w każdym bądź razie nie poleacm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Masz racie bułeczka77 największe straty ciepła są prze okna dachowe .lecz dobrze zamontowane i docieplone okna służą na lata ale jak ktoś chciał zaoszczędzić na dekarzach to teraz ponosi dodatkowe koszta. Nie zawsze tani znaczy dobry .Ale tera bardzo ciężko o uczciwych i dobrych fachowców znających się na robocie .ja na budowlance zjadłem już wszystkie nerwy i co nieco wiem.Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zareklamowałam swoje okna dachowe w firmie Vellux. Jestem pod wrażeniem firmy Vellux - w ciagu 14 dni przyjechał serwisant, dodał mi jeszcze jedną dośc dużą uszczelke wokół szyby i już nie wieje. Serwisant był jeszcze na tyle uprzejmy, że od zewnątrz sprawdził czy dobrze okna są obrobione i stwierdził że nie do końca fachowcy od obróbki okien się popisali. Będę jeszcze musiała troche docieplić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...