Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Remont domku poniemieckiego


escad

Recommended Posts

Witam,

Posiadam domek jednorodzinny w granicach 120m kwadratowych. Domek jest poniemiecki, nie mam pojęcia ile dokładnie ma lat. Od samego początku po wojnie mieszkała tam moja rodzina, a więc cały czas był w użytku. Od 5 lat stoi pusty, ale cały czas jest wietrzony i ogrzewany zimą.

- dach był wymieniany 10 lat temu

- piec i ogrzewanie nowiuteńkie

- elektryka zrobiona

- połowa domu zrobiona :

na dole - łazienka, pokój, kotłownia

u góry - dwa pokoje

- połowa okien wymienionych

 

 

Druga/ nie zrobiona część domu

NA DOLE:

trzeba zrobić cały przedpokój plus wymiana schodów,

podnieść strop w kuchni,

wymienić podłogę która jest drewniana

całą kuchnię ogólnie

NA GÓRZE

właściwie jeden pokój i oczywiście przedpokój

 

 

 

Dodatkowo rzecz jasna dom na zewnątrz

 

Budynek jest z cegły, nie ma wilgoci..

 

Mam pytanie ile wyniósłby mnie remont tej połowy ? Czy lepiej jest zburzyć dom czy zainwestować w ten ? I jeśli tak o jakich kosztach mowa ? Dodam, że domek ten mam wykupiony na własność więc koszta utrzymania są niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z tym burzeniem, to przegięcie- nie to forum...;)

Koszty jest bardzo trudno obliczyć nie znając stanu rzeczywistego i założeń stanu docelowego. To samo pomieszczenie można wykończyć na tysiące sposobów, a ceny za zastosowane materiały i zakres prac mogą kilkukrotnie wzrosnąć.

Tylko na Boga nie burz tego domu...

Edytowane przez carver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o remont tych pomieszczeń o których napisałam oczywiście bez mebli itp. Tylko tak żeby były regipsy, podniesiony sufit (wymienione stare belki na suficie) całkowity koszt wymiany podłogi, zalanie betonem, nowe schody, przedpokój na dole i górze i ewentualnie zburzenie tej niezrobionej części domu. Także wszystko bez wykończenia bo te koszta jestem w stanie sama obliczyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę choćby sprawę wymiany schodów. Czy jakąś część ich konstrukcji można wykorzystać i wymienić tylko stopnie i podstopnice? Z jakiego materiału? Drewno, beton, stal, marmur, granit?

To tylko przykład jak trudno jest obliczyć takie koszty. Obawiam się, że nikt "w ciemno" nie będzie mógł tego zrobić. Równie dobrze można powiedzieć, że 20 tysięcy będzie w sam raz.

Wymierz pomieszczenia, podlicz jakie ilości materiałów będą potrzebne, dodaj robociznę, ewentualnie to, co da się zrobić samodzielnie obniży te koszty. Wrzuć fotki, bo tak to fusy z kawy i kabała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już go nie zburzysz, bo Cię tu zlinczują... ;)

Fajny domek, wart czasu i pieniędzy, ma w sobie to "coś".

 

Najlepszy kosztorys wykonasz sobie sama. Zmierz każde pomieszczenie- ile metrów płyt GK będzie potrzebne na ściany (na co będą kładzione- ruszt, klej). Jaka jest powierzchnia podłóg do wymiany, z jakiego drewna będą te nowe, w jaki sposób montowane.

Rozbij sobie wszystko na małe etapy, jeśli zależy ci na ograniczeniu kosztów, to i tak nie musisz wszystkiego robić jednocześnie. Wiadomo, że trzeba zaplanować kolejność robót, bo trudno będzie zrobić betonowy strop pod nową podłogą :)

Jak już będziesz miała konkretne wymiary i materiały, to łatwiej będzie podliczyć koszty nawet tu na forum. To troszkę jak szycie na miarę, krawiec też musi wykonać obmiar klienta, żeby nogawki nie sięgały kolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki PAN???

Ani majątku, ani tytułu szlacheckiego... Tu się po nicku wali per TY!

 

Ten ganek na fotce to skarb. Trzeba pewnie będzie pobawić się w PKZ, ale efekt całości może być lepszy niż w latach jego młodości. Takie domy są tylko dla wybranych. Zwykły, od fundamentów postawi każdy, ale takiego z duszą się nie da. Ciesz się niepowtarzalnością swojego domku, bo jest czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń cię panie boże burzyć. Bo to jest piękne. Poza tym: ściany zdrowe, dach zdrowy, podłogi suche. Czyli rozwalasz to co już jest, zdrowe i dobre. Rozbiórka - koszty, wywóz gruzu - koszty, postawienie nowego wraz z materiałami - koszty. Przelicz sama co się bardziej opłaca. Następnie robisz remont, inne koszty projektowe i zgłoszenie budowlane. Budujesz- architekt, konstruktor, geodeta, nie daj boże konserwator zabytków itd. koszty, koszty, koszty... Życzę powodzenia w remoncie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...