Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sielanko-mania nasze miejsce na ziemi


Recommended Posts

Witam wszystkich budujących swoje domki.

My właśnie rozpoczynamy przygodę z budową naszego domku. Właściwie to przygotowania do tego rozpoczęliśmy nieco wcześniej , bo działeczkę kupiliśmy w grudniu 2010 roku, a cały 2011 to przepychanki z urzędami i uzyskiwanie niezbędnych dokumentów. Te nasze doświadczenia do odnalezienia na stronie: http://forum.muratordom.pl/blog.php?138977-Sielanko-Mania-historia-pewnej-budowy

Dzisiaj wpadłam na pomysł przeniesienia się ze struktury blogu do dziennika budowy, mam nadzieję, że będzie co zapisywać.:)

Edytowane przez mgk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kilka informacji o tym co udało się zrobić. Przede wszystkim mamy "namalowany" nasz domek - projekt indywidualny, jak wskazuje tytuł dziennika bazowaliśmy na dwóch projektach "Mani" i "sielance", dostosowaliśmy je do naszych potrzeb i śmiem twierdzić, że będzie to idealny dom, skrojony na miarę naszych oczekiwań. Okres jego powstawania należał do najdłuższego i najbardziej burzliwych. Kolega, który rysował domek, miał pewne obsuwy czasowe a i nam co jakiś czas zmieniały się upodobania i domek rozrastał się i rozrastał i rozrastał. Gdyby nie granice działki to pewnie urósł by jeszcze bardziej. Początkowo miał mieć 120 m powierzchni użytkowej teraz ma coś koło 190. Boże dzięki za wąską działkę, bo nie wiadomo co byśmy jeszcze wymyślili. Ostatecznie parterówka będzie miała 21.5 m długości(front) i 11,5 m szerokości, do granicy działek zostało po 3 m ustawowej odległości. Na okoliczność nieodległej budowy zakupiliśmy pustaki - maxy całe i połówki z Hadykówki, akremany na strop, stal potrzebną do fundamentów, nadproży i stropu. Teraz wybieramy dachówkę - prawdopodobnie holenderka angobowa z Tondachu, więżba z zaprzyjaźnionego tartaku. Ekipa do SSO właściwie już wybrana, umowa jeszcze nie podpisana więc wszystko może się zdarzyć, nie zapeszamy. Firma lokalna z dobrymi opiniami, generalnie polecana. Budowę chcielibyśmy rozpocząć jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą i jak już będziemy mieć prawomocne PnB, wcześniej nie zamierzamy wbijać nawet łopaty!!!

Poza tym szukam już okien, wybór jaki jest wszyscy wiemy, a rozpiętości cenowe zabijają. Wymarzone okna muszą mieścić się w założonych granicach: profil min 82 mm (VEKA, SCHUKO), pakiet 3-szybowy, ciepła ramka, okucia (winkhausa), kolor obustronny - złoty dąb, winchester. ciepły montaż. Mamy wyceny z MS, Hekaplastu, Jezierskiego, oknoplast milczy (oczywiście wyceny z różnych salonów firmowych w/w firm). Wiem, że trochę te wyceny przedwczesne, ale chcę wiedzieć jakie rozwiązania proponuje dana firma i na jakie koszty musimy się przygotować. Najdroższa będzie nasza suwanka, okno-drzwi na 360 cm, poza tym luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wreszcie jakaś dobra informacja. Mąż był w starostwie i okazało się, że w poniedziałek będzie decyzja:) Jest więc szansa , że zanim zacznie się wiosna będziemy mieć prawomocną decyzję i będziemy mogli rozpocząć budowę. Nareszcie. Na papierologię straciliśmy 13 miesięcy od stycznia 2011 do lutego/marca 2012. A ja sądziłam, że uporamy się z tymw przeciągu 3-4 miesięcy, święta naiwności. Nauczka na przyszłość - nie planuj niczego bo i tak nie wyjdzie zgodnie z założeniami, a już zwłaszcza czasowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiada :)

Zapraszam do zaglądania, komentowania i pomagania.

Okienka obejrzymy w realu i podyskutujemy odnośnie terminów realizacji - o ile się nie mylę był z tym poślizg. Teoretycznie jeszcze jest czas, ale jak to w życiu bywa trzeba być na wszystko przygotowanym. Co do próby to dotyczyła stopki, wklejać zdjęć nadal nie umiem:sad: - na forum było łatwiej, ale wszystko przede mną :p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wklejać zdjęć nadal nie umiem:sad: - na forum było łatwiej, ale wszystko przede mną :p.

 

fotki wrzucasz na jakiś serwis ze zdjęciami lub do swojego profila na FM do albumu i aby wkleić fotkę piszesz w poście

 

adres fotki <!--url{0}--> strony .pl / nazwa zdjecia .jpg

 

na FM w albumie pod każda fotka taki string jest już podany - robisz ctrl +c ----> ctrl + v

i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się tak rozpędziłam to dorzucam jeszcze front i tył mojej sielanko-mani, boki nieciekawe, właściwie bez okien - w garażu luksfery - do granicy 3 m i nic więcej nie można zrobić.

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=102582&d=1329980452/front.jpg

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=102584&d=1329980475/ tył .jpg [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na projekcie ten domek wydaje się być taki malutki, tymczasem ma 21 m szerokości, 11,5 długości i ledwie wpisał się w działkę. Sam domek bez garażu 15 x 11,5 m a w nim 3 sypialnie (16; 18,5 ; 18 m2) salon 33 m2, kuchnia 14,7 m2, łazienki (10 ; 3,25m2) spiżarka + pralnia 8,7, wiatrołap 4,66m2.

Układ pomieszczeń - dla nas idealny, czy faktycznie okaże się w praktyce. No i masteroom będzie:lol:

Chciałabym, już wiosnę!!! PnB już mamy, czekamy na uprawomocnienie. A później projekt trafi do Boba i jak tylko warunki pozwolą STARTUJEMY.

Od wczoraj mąż zwozi piasek do zasypywania fundamentów. Cały czas coś się dzieje. super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie dachowe właściwie wybrane - padło na holenderkę - angoba czerwona (mężowi się podoba)z Tondachu. O wycenę poprosiliśmy 3 firmy. Myślę, że będzie fajnie wyglądał taki kolor na dachu, ściany śmietankowe/waniliowe i okna złoty dąb albo orzech (jeszcze się waham).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj desperadomn dzięki za odwiedziny, zapraszam częściej.

 

Wczoraj byliśmy na budowie u Konrada - chcieliśmy zobaczyć WM w realu (dziękujemy za zaproszenie) i porozmawiać z Piczmenem. Do WM jesteśmy przekonani na 100% - dodatkowo okazało się, że mając WM nie potrzebujemy w kuchni okapu nad kuchenką indukcyjną !!!! Fajnie można ciąć koszty.

Domek Konrada suuuuuuuuuuuuuuuper zaizolowany - ocieplony, a prace prowadzone na wielu polach równocześnie gwarantują powodzenie przyjętych założeń. Życzyłabym sobie takiej organizacji prac na naszej budowie - wszystko przed nami. Szkoda, że mieliśmy tak mało czasu na spotkanie, bo można byłoby gadać i gadać i gadać. Na razie tematów budowlanych nigdy za mało, wszystko jest ważne, ciekawe i może okazać się bezcenne. Liczę na kolejne spotkanie z Konradem, za wczoraj dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka - to co nam źle kojarzy się to efekt spalania się gazu w połączeniu z oparami kuchennymi + wentylacja grawitacyjna która kiepsko wyciąga to wszystko

przy gotowaniu na płycie elektrycznej / indukcyjnej nie zauważa się takiego zjawiska nawet przy WG, a WM poprawia jeszcze bardziej komfort gotowania i przebywania w kuchni - ja z założenia nie chciałem dziurawić domu - a po przeanalizowaniu kilkunastu przypadków z FM utwierdziłem się ze brak okapu/wyciągu nad płytą jest dobrym słusznym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...