Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sielanko-mania nasze miejsce na ziemi


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

W ciągu tego miesiąca sporo się zmieniło, a ja nawet nie miałam czasu wejść na forum :)

Domek ma już nową elewację - wyszła super, zupełnie zmieniając oblicze domu. W ogrodzie zagęściło się nieco, obsadziliśmy już całą działkę tujami- teraz tylko trzeba je jeszcze wyłożyć włókniną i obsypać kamyczkiem i będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Eli2013

Okna kupowaliśmy w Rzeszowie w Firmie Salamandra - są dystrybutorem firmy HEKAPLAST. Oni również je montowali. Zdecydowaliśmy się na montaż poza licem ściany z zastosowaniem foli paro szczelnych i paro przepuszczalnych. Do montażu nie mam najmniejszych zastrzeżeń, na miejscu zawsze był właściciel firmy, z nim wszystko ustalaliśmy, mąż starał się być również obecny, ale uważam, że nie było konieczności patrzenia na ręce. Firma Pana Jacka jest godna zaufania. Co do profili Schuco, zasadniczo też nie mam zastrzeżeń. Na tych profilach można kupić okna min. od Jezierskiego czy z Hekaplastu. Z całą pewnością są to drogie rozwiązania. W Mielcu będzie trudno znaleźć sprzedawcę oferującego okna na tym profilu najłatwiej profil VEKA, Brugmann. Temat trudny i nie zazdroszczę tego etapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Budowa skończyła się i nastąpiło słodkie rozleniwienie. Mieszkamy już prawie rok i wszystko co mogę powiedzieć w tym zakresie to - JEST SUPER!

Pewnie, że jeszcze brakuje pewnych elementów, jeszcze nie wszystko kończone w 100%, ale te braki nie powodują dyskomfortu w mieszkaniu i życiu. Działka też została już w większości zagospodarowana, trawa rośnie jak szalona, roślinki, krzewy, drzewka zasadniczo przezimowały i cieszą oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcia po dłuższej przerwie :)

 

Zakwitł pierwszy różany krzew, kolejne niebawem

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=261538&d=1400764818

 

widok domku od frontu, może nie w całej okazałości ale coś niecoś widać

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=261539&d=1400764819

 

na deser lawenda...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=261540&d=1400764822

Edytowane przez mgk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 3 weeks później...

Witaj szyszszunia

Tynki mieliśmy tradycyjne cementowo-wapienne - ekipy niestety nie mogę polecić - partacze. Oczywiście ściany musieliśmy szpachlować, później gruntowanie i malowanie. Malowaliśmy farbami sikkensa. Z czystym sercem mogę je polecić - bardzo , bardzo wydajne, świetnie kryją i co najważniejsze super w utrzymaniu - wszystkie zabrudzenia świetnie schodzą, przy użyciu mokrej ściereczki. A, że to istotne wie każdy posiadacz szalonego potomstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

I druga zima we własnym domku spokojnie nam mija. Zimno na szczęście omija nas szerokim łukiem, okres grzewczy - bajka. Ze śniegu cieszą się dziewczynki, właśnie przed domem powstały okazałe bałwany - sztuk 4, dla każdego po jednym. Mąż zakończył malowanie garażu i zainstalował docelowe oświetlenie - trochę to wszystko trwa ale zmęczenie materiału tłumaczy wszystko. Powolutku pojawiają się brakujące elementy, w przyszłym tygodniu rolety, a później może brama i bramka zakończą temat ogrodzenia.

Parcia nie ma. Wszystko toczy się leniwie. I jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Wiosenny przegląd roślin - jeden lilak do wymiany, lawenda też słabo przezimowała. Więcej strat na razie nie ma. Nowości - kolejne rododendrony, wrzośce, Araukaria chilijska. Posadziliśmy także jukę ogrodową oraz róże niskopienne. W części ogrodowo-działkowej przybyły wiśnia niskopienna, porzeczka czarna i szparagi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...