Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sielanko-mania nasze miejsce na ziemi


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fotorelacja będzie bo okna już są. I są prześliczne - wypowiedz mega obiektywna ;) A dom zrobił się jakby przytulniejszy i wiatr już po nim nie hula.

Z montażu jesteśmy zadowoleni- poszło bardzo sprawnie 5 panów, którzy wiedzieli co robią uwinęli się ze wszystkim do 17.00. Czy dobrze to zrobili - zobaczycie i ocenicie jak zamieszczę zdjęcia. Okna zamontowano z delikatnym wysunięciem poza lico ściany (2-3 cm), montaż tzw. ciepły z taśmami ilbrucka. Na razie zamontowano taśmy w środku, zewnętrzne będą montowane przed ociepleniem domu pewnie dopiero na wiosnę.

Od razu zamontowano parapety, też cudne, chociaż zakurzone ale jakże cieszą. Od razu z okien pościągaliśmy taśmy, by zobaczyć, czy okna nie dostarczono nam z jakimiś uszkodzeniami - na szczęście żadnych większych uszkodzeń nie ma - przynajmniej nie wyłapaliśmy ich od razu (a każde okno od razu oglądaliśmy z latarką w dłoni - światło jest bezwzględne). Zauważyłam 2 lekkie otarcia około 2-4 mm, do zakorektorowania, myślę, że to nic poważnego, przynajmniej da się z tym żyć - chyba.

Teraz kolejny krok - tynki, mąż musi ustalić wszystko z ekipą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie poprzegrywałam zdjęcia i mogę spokojnie powrzucać, uzupełniając zaległości fotograficzne. Postaram się w miarę chronologicznie. Zacznę od obiektu, który niezmiernie nas ucieszył, tj. od skrzynki elektrycznej. Tym samym dom obok wody, ścieków został "uzbrojony" w energię, która jeszcze nie płynie ale już niebawem bedziemy płacić magiczny abonament, stałe, zmienne i inne opłaty z tym związane :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139921&d=1349243296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewanie schodów

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139915&d=1349243296

 

zalany taras

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139914&d=1349243296

 

Niedługo potem osiągnęliśmy SSO

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139920&d=1349243296

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139919&d=1349243296

 

a tak wygląda taras po założeniu przewodów elektrycznych - kiedyś będzie fajnie oświetlonym miejscem do wieczornych spotkań :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139913&d=1349243296

Edytowane przez mgk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to już chyba wszystkie zdarzenia, które miały miejsce do tej pory na naszej budowie - osiągnęliśmy SSZ - prawie, brama do garażu będzie zaraz po tynkach (jak troszeczkę przeschną) Drzwi wejściowe - jeszcze nie wybrane - na razie będzie prowizorka -no problem. Znowu jestem na bieżąco ;)

 

A od jutra albo od przyszłego tygodnia wchodzą tynkarze.yoopi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa to - wyzwanie, niesamowite emocje, ogromna adrenalina i niewyczerpana studnia potrzeb. No dobra, jestem przeogromnie happy, bo mimo wszystko do tej pory poszło nam w miarę gładko. W przeciągu 6 miesięcy (kwiecień-wrzesień- o.k. 1 października) mamy SSZ. Jak dla mnie/nas to jest sukces.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - rolety jeśli zechcą zmieszczą się w ociepleniu i też będzie ładnie wyglądać

 

czemu rury drenażowe nie są niczym owinięte - będzie trzeba je po jakimś czasie odkopywać i czyścić bo pozapychają się dziurki

 

jak będziecie podpisywać umowę na prąd - można podpisać na docelową taryfą a nie budowlaną - pisze się oświadczenie ze budowa jest zakończona i trwają prace wykończeniowe a przeprowadzka planowana jest np za 3 miesiące

prąd budowlany jest znacznie droższy niż użytkowy

 

okna bardzo ładne - ciekawy kolor

jakie macie parapety ??

 

i na czym u Was stanęło jeśli chodzi o ogrzewanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj te rolety... początkowo były w planach ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że jednak nie są nam potrzebne. Zabezpieczeniem przed nieproszonymi gośćmi nie są- a wręcz przeciwnie zapraszają, gdy zostawi się je zamknięte na dłuższy czas, a ochronę przed zimnem zapewni nam trzyszybowy pakiet szyb i ciepły montaż. No i tym sposobem rolet nie zakładamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu rury drenażowe nie są niczym owinięte - będzie trzeba je po jakimś czasie odkopywać i czyścić bo pozapychają się dziurki

Mąż doszedł do wniosku, że założy bez włókniny, zasypał jedynie grubszym kamykiem, a jak będzie z czyszczeniem - nie wiem, mam nadzieję, że jakoś to opanujemy, może jakąś wodą pod ciśnieniem? Nie wiem. Na razie mogę powiedzieć, że dren działa, ściąga wodę i po deszczu teren odwodniony jest naprawdę odwodniony:)

 

jak będziecie podpisywać umowę na prąd - można podpisać na docelową taryfą a nie budowlaną - pisze się oświadczenie ze budowa jest zakończona i trwają prace wykończeniowe a przeprowadzka planowana jest np za 3 miesiące

prąd budowlany jest znacznie droższy niż użytkowy

dzięki za cenną radę, będziemy o niej pamiętać, przynajmniej drenaż kieszeni będzie mniejszy

 

okna bardzo ładne - ciekawy kolor

jakie macie parapety ??

okna - winchester z hekaplastu a parapety to new merfil (chyba tak się to pisze) aglomarmur

 

i na czym u Was stanęło jeśli chodzi o ogrzewanie ?

Z ogrzewaniem to jest ciekawa sprawa. Mamy swoje drewno, więc będzie kocioł na paliwo stałe (drewno, węgiel, pelet) dodatkowo ogrzewanie gazowe - jak nie będzie nas dłużej w domu, to będzie wykorzystywane, no i kominek - traktowany jako alternatywne źródło, raczej dla stworzenia klimatu - bo nie sądzę, żebyśmy mieli używać go codziennie - z jednej strony z salonu zrobiłaby się kotłownia a z drugie strony przemówi przez nas lenistwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z gazu zupełnie zrezygnowałem - koszt przyłącza etc ..

 

macie już policzone OZC??? bez tego ani rusz !

 

- zastanówcie się nad duzym zbiornikiem - buforem ciepła - jak wyjedziecie kilka dni utrzyma jakaś tam temperaturę ciepła , do samych piecy są też podajniki które zapewniają jakąś tam wygodę i bezobsługowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na budowie - cisza, żartuję oczywiście;)

Mąż walczy z dalszą częścią odwodnienia - na tapetę poszła druga strona, a że teren po ostatnich deszczach jest jaki jest to ma chłopina ciężką robotę w błocku po kolana. Ja tymczasem ruszyłam na miasto i kupiłam ..... styropian pod wylewki :) marne 34 m3, i mam lżejszy portwel... oj lżejszy. Niemniej jednak , zakup uważam za udany. Namiar na sprzedawcę dostałam od kolegi Konrada - niezastąpionego w tym temacie, toteż i cenę udało się uzyskać na dobrym poziomie. Styropian swisspor max dach podłoga - lambda 038, dopuszczalne obciążenie - 2,4 t/m2.

I co jeszcze? Zamówiłam drzwi do pomieszczenia gospodarczego - montaż do 10 listopada. Po tym terminie dom formalnie osiągnie SSZ (prawie - drzwi wejściowe nadal będą prowizoryczne - te właściwe wstawimy pewnie dopiero na wiosnę)

I to chyba już wszystko z nowinek. Na tynkarzy nadal czekamy, wejdą w tym tygodniu, ale kiedy.... zobaczymy. Jeszcze musi podjechać do nas hydraulik - poprawić jeden punkt w łazience, tak samo jak elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...