Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na Podkarpaciu. A u Ciebie jej nie ma ?? :) Dziś był już chyba 9 raz jak odśnieżałem płytę a z prognoz wynika że zima zaplanowała mi to zajęcie jeszcze przynajmniej jeden raz :) Przekonałem się również, że chcąc dojechać do nowego domu będę musiał zmieniać opony na zimowe w moim letnim tylnonapędowcu z Bawarii, czego do tej pory udało mi się uniknąć. Dziś podjazd pod górkę uskuteczniałem trzykrotnie za każdym razem przegrywając z grawitacją :) Na szczęście do działki mam dojazd z drugiej strony (4 km objazdu) i choć tam podjazd jest łagodniejszy to i tak dwukrotnie musiałem nabierać rozpędu żeby się wdrapać. Ale frajdy było przy tym co niemiara :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przekonałem się również, że chcąc dojechać do nowego domu będę musiał zmieniać opony na zimowe w moim letnim tylnonapędowcu z Bawarii, czego do tej pory udało mi się uniknąć. Dziś podjazd pod górkę uskuteczniałem trzykrotnie za każdym razem przegrywając z grawitacją :) Na szczęście do działki mam dojazd z drugiej strony (4 km objazdu) i choć tam podjazd jest łagodniejszy to i tak dwukrotnie musiałem nabierać rozpędu żeby się wdrapać. Ale frajdy było przy tym co niemiara :)

 

M.A.G. wrzuć do bagażnika 4 worki cementu - powinno pomóc :)

Czekam z niecierpliwością na kolejne etapy budowy.

PS: Możesz przypomnieć, czy robiłeś kalkulację materiałów na ściany w Thermodomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem samodzielnie taką kalkulację, ale pisałem też wcześniej dlaczego zdecydowaliśmy się na Izodom mimo że nieco drożej wyszło... Chodziło nam o kompleksowe rozwiązanie - płyta +ściany czego thermodom nie oferuje, a kompleksowe zamówienie płyta+ściany na dwa domy (bo tyle zamówiliśmy) daje lepsze podstawy do negocjacji ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby :) tylko, przez późną wiosnę będę musiał od razu wskoczyć do pracy w terenie i doglądać inwestycji, żeby się wyrobić z zamówieniami do końca roku i nie będzie czasu na budowanie... :( pozostaną mi jedynie wieczory i weekendy no i może pojedyncze dni w tygodniu. cały czas główkuję jak to rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha może gdybym miał dom w kształcie kwadratu lub prostokąta i cztery ściany to może szło by szybko. Ja ścian (odrębnych płaszczyzn sąsiadujących z inną płaszczyzną pod kątem 90*) parteru mam 17 (słownie siedemnaście) - samych zewnętrznych - a gdzie wewnętrzne nośne i działowe !! Więc choćby nie wiem jak łatwą technologię wybrać, to tak szybko to nie idzie :p Edytowane przez M.A.G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...