Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla zainteresowanych:

drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.SI dostępne są dla klientów właściwie już. Profile mają już z certyfikaty. Jedynym czynnikiem uniemożliwiającym zamówienie i montaż jest program szkoleń Schüco dla firm instalatorskich. Szkolenia rozpoczynają się za około 1 miesiąc więc realny termin na zamówienie i montaż to czerwiec tego roku. Informacja jest wiarygodna bo uzyskana od szkoleniowca Schüco na rejon PD-Wsch. :wave: zainteresowanym mogę na priv podać numer do Pana Cezarego, który orientuje się we wszystkich szczegółach i poleca zaufane firmy okniarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś prawdziwa zima - całe podkarpacie sparaliżowane. Straż pożarna popycha tiry, przechodnie popychają osobówki i gonią swoje czapki, zaspy po metr wysokości. U nas na balkonie http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=176805&d=1363358906 Nie chce myśleć co się dzieje na budowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie super, ciekawe jaką przysolą cenę..

 

Mam nadzieję, że nie będzie zaporowa... My przesuwkę mamy 3m wys. x 2m szer. i jak powiedział mi pan Cezary, jest wykonalna bez problemu (bez naświetla) bo przy 3m wysokości max szerokość to 2,5 m przy sprzyjających warunkach wietrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.SI dostępne są dla klientów właściwie już. Profile mają już z certyfikaty. Jedynym czynnikiem uniemożliwiającym zamówienie i montaż jest program szkoleń Schüco dla firm instalatorskich. Szkolenia rozpoczynają się za około 1 miesiąc więc realny termin na zamówienie i montaż to czerwiec tego roku. Informacja jest wiarygodna bo uzyskana od szkoleniowca Schüco na rejon PD-Wsch. :wave: zainteresowanym mogę na priv podać numer do Pana Cezarego, który orientuje się we wszystkich szczegółach i poleca zaufane firmy okniarskie.

 

Profile cudowne tylko pytanie czy na polski klimat...;)

Jak analizowałem temat profili HS, dostawcy niezbyt chętnie stosowali nowe rozwiązania. Powód, brak doświadczeń z nowym profilem a to na producentach okien spoczywa konieczność udzielenia finalnej gwarancji na całe okno (obawy wynikały z tzw. efektu "przemarzania" i szronienia profilu wewnątrz domu). Ale zakładam, że taka firma jak Schuco nie popełnia błędu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacji jakie wczoraj uzyskałem to profile spełniają wszystkie parametry wypisane w specyfikacji technicznej - potwierdzone badaniami - dlatego tyle trwało wprowadzenie na rynek (miały być w 2011 roku dostępne).

Mam ją u siebie.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=176926&d=1363415997

Jak komuś trzeba to mam też schematy tych przesuwek w CAD-zie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama garażowa jest 2,50m wysoka na 5,60m szeroka (chodzi tylko o to żeby wjechać SUVem z bagażnikiem na narty na dachu i nie musieć go za każdym razem ściągać albo zostawiać auta na zewnątrz - tak mamy teraz - w zimie garaż stoi pusty bo się nie mieścimy wysokościowo) a drzwi mamy na 2,25m. Nie mamy ciśnienia żeby były 3 metrowe - woleliśmy środki przesunąć na HS'a ;)

 

Witaj JestGit :)

Edytowane przez M.A.G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Raczej nie chodziło mi o ciśnienie, a o zachowanie proporcji i spójności.

Na podstawie wizualizacji elewacji frontowej wywnioskowałam, że linia bramy i drzwi wejściowych znajduje się na tym samym poziomie. Ale jak widać to złudzenie. Kiedyś pisałeś też o wysokich na 3 m drzwiach wewnętrznych. Stąd moje pytania. Dziękuję za odpowiedź. Teraz już wiem, że u Ciebie każdy otwór ma inne wymiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie złudzenie :) Na wizualizacji jest ok. Tylko początkowo brama była na 2,25m czyli tak jak drzwi ale zmieścilibyśmy się na żyletki a przecież jak wymienimy autko na wyższe to byłby zonk :) więc decyzja zapadła że brama będzie wyżej. Drzwi nie możemy chyba podciągnąć na 2,5m bo stracą proporcje (tak mi się wydaje) i będą bardzo wysokie i bardzo wąskie wizualnie. W rzeczywistości mamy szerokość drzwi ustaloną na 1,1m. A co do wewnętrznych to: drzwi do sypialni - owszem do sufitu ale nie 3m a 2,85m, drzwi do garderoby 2,85m, drzwi do naszej łazienki 2,85m i może drzwi do gabinetu 2,85m (tu się jeszcze wahamy). Pozostałe będą na 2,25m czyli - do wiatrołapu, do garażu, do PT, do WC dla gości, do pralni.

 

Jakaś tam spójność jednak jest :p

 

Zapytam jeszcze jak na wysokość bramy i drzwi zapatruje się architekt bo jak na razie decyzja o zmianie wysokości to nasza samowola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,85m

 

No i pojawiła się kolejna wysokość ;) Żartuję :)

A tak poważnie, pozwoliłam sobie na komentarz, ponieważ jakiś czas temu sama przechodziłam przez etap pewnego rodzaju samowoli w projektowaniu, na szczęście zwieńczony jedynym słusznym wnioskiem, że architekt widzi i wyobraża sobie więcej :)

Co prawda nie doszłam z moim do porozumienia w kwestii wysokości bramy, ale za to mój mąż owszem, dlatego też teraz możemy sobie kupić autobus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...