Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Na początku wypada pogratulować zaangażowania w budowę. Efekty bardzo dobre.

Możesz rozwinąć temat zbiornika na deszczowkę. Do jakich celów będzie wykorzystywana? Są gotowce ale to nie jest to samo.

Pozdrawiam

Witaj Przemysław_ dzieki :) Zbiornik 20 m3 do łapania deszczówki której i tak nie mam gdzie się pozbyć a ze względu na spory areał trawnika musiałem również pomyśleć o dodatkowym źródle wody żeby nie pójść z torbami przez system nawadniania :) Więcej info na pewno będzie przy okazji podpinania samego systemu.

 

Witam się oficjalnie. Zdążyłam już trochę poczytać o Waszym przedsięwzięciu i czuję, że to będzie świetny dom. Będę podglądać:yes:

A zbiornik na deszczówkę po byku;)

 

Witaj _Chloe_:) zapraszam częściej.

 

Rozpoczęliśmy powoli wykańczanie wnętrz i instalacje. Nie wszystko da się robić bo czekamy na Jaśka z instalacją WM i trochę wod-kan oraz na elektryka który jutro ma nam doprecyzować gdzie i ile kuć i wiercić. Natomiast ściany które są pewniakami na których nie będzie żadnych instalacji są już zaciągane siatką z klejem - dokładnie tak jak z elewacją. Mam ten komfort, że właściwie 80% ścian nadaje się do takiego obrobienia - dlaczego ? a no dlatego że są niemal idealnie gładkie, równe i trzymają pion - to plus samobudowania :)

 

Temperaturę w domu podbijamy nieco za pomocą kozy ale przez mrozy mury nałapały sporo zimna i wilgoci.

 

Dostaliśmy odpowiedź z gminy, że na nasz wniosek gmina rozpoczęła postępowanie ustalające czy istnieją jakiekolwiek przeszkody aby objąć nas planowaną nieopodal rozbudową sieci wodociągowej. Pierwotnie w gminie odmówiono nam rozbudowy sieci i urzędniczka stwierdziła że skoro mamy pozwolenie i warunki na wykonanie przyłącza to ona nie widzi powodu aby budować nam sieć. No wszystko fajnie ale tym samym zamykają sobie, albo nie tyle sobie co właścicielom dalszych działek, możliwość rozbudowy wodociągu bo my oczywiście naszego przyłącza nie będziemy robić na rurach powyżej fi 40mm więc szansa na wykorzystanie naszego przyłącza jako późniejszej bazy do rozbudowy jest zerowa. Przez to zapukaliśmy do samego burmistrza i jakiś czas później nasza sprawa zaczęła się wyjaśniać. Obecnie jest na etapie projektu. Więc wodą się nie martwimy ani my ani nasi sąsiedzi.

 

Zabezpieczyliśmy już na zimę fragmenty elewacji które nie zostaną zaciągnięte klejem w tym roku aby woda nie dostawała się między klocki.

 

W następnym tygodniu będą już zamontowane rolety zewnętrzne Aluprof Integro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji :) a tym bardziej jestem spokojny bo jak przetrwało te zeszłotygodniowe huragany które nota bene wiały właśnie od zachodu czyli tam gdzie jest zamontowany pakiet, to nic go nie ruszy.

 

Dziś obrobiliśmy od wewnątrz to długie okienko w garderobie. Na około dokleiłem 4,5 cm grafitowego styropianu z czego około 2,5 cm zachodzi z każdej strony na pakiet. Zmieniam natomiast nieco sposób obróbki na zewnątrz. Podyktowane to jest tym że umieszczę dodatkową uszczelkę na zewnętrznej części okna. fotki z montażu Ci prześlę :) Rozebrałem też klejony wtedy podwójny pakiet i skleiłem go z estetyczną uszczelką dylatacyjną. Absolutnie nie widać miejsca klejenia a pakiet 6 szyb wygląda jakby wyszedł z fabryki :D Obecnie więc ma on układ

6LowE/16Ar/4 float/16Ar/6LowE/10Air/6LowE/16Ar/4 float/16Ar/6LowE

czyli mamy sześć szyb, pięć komór z czego cztery z gazem i jedna z powietrzem, ciepłe ramki tworzywowe, cztery powłoki LowE i U na poziomie 0,28 :) plus najcieplejszy montaż z możliwych. Ma ktoś takie okno ? :p :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie więc ma on układ 6LowE/16Ar/4 float/16Ar/6LowE/10Air/6LowE/16Ar/4 float/16Ar/6LowE

czyli mamy sześć szyb, pięć komór z czego cztery z gazem i jedna z powietrzem, ciepłe ramki tworzywowe, cztery powłoki LowE i U na poziomie 0,28 :) plus najcieplejszy montaż z możliwych. Ma ktoś takie okno ? :p :P

 

M.A.G.

Czy taka ilość szyb nie ogranicza dopływu światła do wewnątrz ?

Trzymam kciuki za kolejne "pasywne" rozwiązania:D

 

Jeśli to nie problem możesz mi podesłać na priva zdjęcia montażu tego okna i HSa (z czystej technicznej ciekawości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy przez sześć szyb widać dobrze to oczywiście bez problemu. Przepuszczalność światła jest nieznacznie jak dla mnie mniejsza ale obiektywnie patrząc to różnica niezauważalna, tym bardziej że jest to właściwie tylko świetlik. Swoją funkcję spełnia :) Patrząc od wewnątrz ma się tylko wrażenie że jest bardziej zielona niż inne szyby :)

Zyggi Poszedł priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie więc ma on układ

6LowE/16Ar/4 float/16Ar/6LowE/10Air/6LowE/16Ar/4 float/16Ar/6LowE

czyli mamy sześć szyb, pięć komór z czego cztery z gazem i jedna z powietrzem, ciepłe ramki tworzywowe, cztery powłoki LowE i U na poziomie 0,28 :) plus najcieplejszy montaż z możliwych. Ma ktoś takie okno ? :p :P

 

Jestem pod wrazeniem (troszke sledze temat i pomysly Merkawy).

I to wlasnie Cie wyszlo 500 pln/m2 ?

Wiem ze nie chcesz wiele zdradzac, ale jakbys mogl to prosze o zdjecia z tego montazu na priva.

Ja niestety musze miec u siebie dach skosny, ale jak patrze na Twoja chate to chyba poszukam innej dzialki i jednak postawie jakas kostke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, na kiedy planujesz zaciagnac garaz siatka z klejem od wewnatrz?

 

Zastanawiam sie jak to moze wygladac w pomieszczeniach mieszkalnych, czy da sie to rozsadnie zatrzec "zurawiem" i pomalowac bez gladzi...

 

Przydalaby sie jakas proba sciany z klejem z siatka, na to grunt i z 2 warstwy farby, zdjecia pod katem, bylbym wdzieczny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, na kiedy planujesz zaciagnac garaz siatka z klejem od wewnatrz?

 

Zastanawiam sie jak to moze wygladac w pomieszczeniach mieszkalnych, czy da sie to rozsadnie zatrzec "zurawiem" i pomalowac bez gladzi...

 

Przydalaby sie jakas proba sciany z klejem z siatka, na to grunt i z 2 warstwy farby, zdjecia pod katem, bylbym wdzieczny :p

 

Garaz to dopiero jak elektryk mi kable rozciągnie ale mogę Ci powiedzieć że garderobę już mam gotową :p tj. siatka, klej dwa razy. Gładzi jeszcze nie kładę ale ściany są tak genialnie równe że nawet sam klej przytarty tylko papierem, zagruntowany i pomalowany i chyba by przeszło :) przetestuję na ścianach w garderobie różne opcje bo i tak będą zasłonięte szafkami i szufladami. Dam znać o efektach i ewentualnych różnicach.

 

MAG, a jakieś zdjęcia domu z oknami będą? :)

Będą ale jeszcze nie są skończone. poza tym po zakopywaniu zbiornika jest ciągle 30m3 gliny przed domem więc ni jak nie da się fajnego zdjęcia zrobić. Cierpliwości :) Pogoda ma być więc może do świąt uporam się z tą gliną.

We czwartek i piątek montujemy rolety a potem obrabiamy węgarki. Docieplamy ostatecznie i minimalizujemy wszystkie możliwe mostki wokół okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem (troszke sledze temat i pomysly Merkawy).

I to wlasnie Cie wyszlo 500 pln/m2 ?

Wiem ze nie chcesz wiele zdradzac, ale jakbys mogl to prosze o zdjecia z tego montazu na priva.

Ja niestety musze miec u siebie dach skosny, ale jak patrze na Twoja chate to chyba poszukam innej dzialki i jednak postawie jakas kostke :)

okolo :) dokladne koszty poznam po zakonczeniu realizacji. Co do kostki, to wystarczy dobry architekt i nawet nie budujac kostki mozna miec calkiem ciekawa chate ;)

 

pralinka trzy szyby to nie powod do rozpaczy :p tak naprawde 6 szyb to taki troche eksperyment. Czy sie uda ? Zobaczymy :) 3mam kciuki za Twoje okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:((( chce taki dom

 

Nie wiem jak to zrobiłeś, że urzędasy Ci się zgodziły na płaski dach - u mnie nie było opcji ba musiałem stoczyć balie o parterówkę bo jakiś bałwan w planie miejscowym wpisał co najmniej dwie kondygnacje a poddasze nieużytkowe to nie kondygnacja. Stado baranów.

Bez ogródek - jest zajebisty. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia z oknami.

 

By the way ... -Jasiek Ci robi wentylację ?? On tak zarobkowo się para czy z doskoku ?? Czemu ja szukam i włosy rwę bo nikogo sensownego do tego celu znaleźć nie mogę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:((( chce taki dom

 

Nie wiem jak to zrobiłeś, że urzędasy Ci się zgodziły na płaski dach - u mnie nie było opcji ba musiałem stoczyć balie o parterówkę bo jakiś bałwan w planie miejscowym wpisał co najmniej dwie kondygnacje a poddasze nieużytkowe to nie kondygnacja. Stado baranów.

Bez ogródek - jest zajebisty. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia z oknami.

 

By the way ... -Jasiek Ci robi wentylację ?? On tak zarobkowo się para czy z doskoku ?? Czemu ja szukam i włosy rwę bo nikogo sensownego do tego celu znaleźć nie mogę ??

 

Dzięki :) my też taki chcemy :p

 

Jak już toczyłeś batalię to trzeba było iść na całość i uprzeć się na płaski dach albo zrobić tak jak ja i pójść do urbanistki do domu a nie do urzędu i powiedzieć że innego jak z płaskim dachem nie będę budował - albo płaski albo wcale !! :D

 

PS. tak, Jasiek będzie z nami robił wentylację i pomoże z wod-kan. hmmm, mógłby się sam tłumaczyć z tego co robi :p ale generalnie zarobkowo uzbraja i wykańcza domki :) Będzie więc WM by Jasiek czyli centralne nawiewy i wyciągi w każdym pomieszczeniu.

 

zdjęcia będą soon :)

Edytowane przez M.A.G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...