Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

19 chyba bede ok polkowic i lubina

 

Jak dasz radę wpadnij +/- 200 km

 

MAG jak docinaliście / skracaliście klocki to czy wstępowały po tym zabiegu prześwity na wylot. U mnie wykonawca docina klocki piłka ręczną z 2 mm szeroką i po tym docięciu i dostawieniu kolejnego klocka te 2 milimetry robią szparę na wylot - wszystko jest na bieżąco piankowane nawet nie muszę im o tym mówić ale czy u Ciebie też tak to wyglądało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Raczej nie mialem takich miejsc. Staralismy sie docinki robic tak zeby klocki były spasowane ciasno. Lepiej było przeciąć klocek z minimalnym zapasem i później skorygowac to tarką do styropianu. No ale nade mna nikt nie stal i nie popedzał wiec moglem to zrobic nieco dokladniej. Pozostałe miejsca były oczywiscie piankowane. Generalnie na koniec i tak dom wyglądał jakby go ktos obrzygał pianką bo kazda najmniesza nawet szczelina została zapiankowana :) takie zboczenie ''bo przecież ta mala szczelina mi parametry domu zaniży'' :) teraz to się właściwie z tego śmieje ale mam przynajmniej spokojne sumienie ze ze swojej strony, choć zeszło mi z tym dłużej, to zrobiłem wszystko jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiło sie natomiast kilka miejsc gdzie klocki nie zacisnely sie w poziomie ( bylo kilka pustaków o niższej wysokosci choc nie wiem jak to mozlie skoro wychodza z jednej formy wtryskarki ). No i miejsce łączenia pustaków ze styropianowymi przewiazkami z pustakami z plastikowymi przewiązkami wykazywało podobne dolegliwości :) te miejsca zostaly zapiankowane. Nie bylo ich duzo i na szczęście juz w miejscu mniej znaczacym bo to na scianki attykowe nam brakło pustaków i dostalismy niestety te z przewiazkami pcv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mialem takich miejsc. Staralismy sie docinki robic tak zeby klocki były spasowane ciasno. Lepiej było przeciąć klocek z minimalnym zapasem i później skorygowac to tarką do styropianu. No ale nade mna nikt nie stal i nie popedzał wiec moglem to zrobic nieco dokladniej. Pozostałe miejsca były oczywiscie piankowane. Generalnie na koniec i tak dom wyglądał jakby go ktos obrzygał pianką bo kazda najmniesza nawet szczelina została zapiankowana :) takie zboczenie ''bo przecież ta mala szczelina mi parametry domu zaniży'' :) teraz to się właściwie z tego śmieje ale mam przynajmniej spokojne sumienie ze ze swojej strony, choć zeszło mi z tym dłużej, to zrobiłem wszystko jak należy.

 

Tu nie ma sie co smiac - wynik szczelnosci masz imponujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie da sie zaprzeczyc ale to 1 z 3 skladowych dobrze zbudowanego domu ktora wplywa na zapotrzebowanie na cieplo

2 skladnikiem jest Uw sciany, 3 wartosc mostkow liniowycha

 

dopiero te 3 polaczone w calosc daje ogolny wynik , stad chyba M.A.G'a zdziwienie i rozjazd z OZC

 

a tak naprawde to zycie dopiero to zweryfikuje - przy tym poziomie to i tak Andrzejowi to bedzie "ryba" 1000kWh w ta czy w tą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - więc pistolet w dłoń i jazda. Mam sporo kleju do styro ilbrucka może być ?

 

Taki zielony ? :) lepsza byłaby pianka bo tak nie twardnieje i jest bardziej elastyczna. Ten zielony klej illbrucka strasznie się utwardza. Poza tym ... nie szkoda Ci kleju? Jest droższy od pianki a klej jeszcze Ci się przyda. Uwierz mi, wiem co mówię bo styropian to mój ulubiony materiał konstrukcyjny po tej budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie da sie zaprzeczyc ale to 1 z 3 skladowych dobrze zbudowanego domu ktora wplywa na zapotrzebowanie na cieplo

2 skladnikiem jest Uw sciany, 3 wartosc mostkow liniowycha

 

dopiero te 3 polaczone w calosc daje ogolny wynik , stad chyba M.A.G'a zdziwienie i rozjazd z OZC

 

a tak naprawde to zycie dopiero to zweryfikuje - przy tym poziomie to i tak Andrzejowi to bedzie "ryba" 1000kWh w ta czy w tą ...

 

Szczelność jest, mostki liniowe zredukowane do minimum, Uw - ściany raczej nie ma się do czego przyczepić. Zdziwienia nie było bo ja w projekcie miałem OZC policzone a więc przed wbiciem łopaty już wiedziałem jak będzie. Jest powiedzmy zaciekawienie dlaczego jest rozjazd w OZC liczonych przez dwie różne osoby.

 

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc przy tym poziomie?

 

Tak jak Jasiek pisze - ja liczę każdy wat, bo jeśli wiem że mogę coś zrobić żeby nie uciekał mi z chałupy to to robię. Jeśli mam wiedzę co muszę poprawić to poprawiam. Nie do końca będzie mi "ryba" czy zapłacę ok. 350-400zł więcej bo po to te przepychanki ze styropianem żeby zapłacić te 350-400 zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zielony ? :) lepsza byłaby pianka bo tak nie twardnieje i jest bardziej elastyczna. Ten zielony klej illbrucka strasznie się utwardza. Poza tym ... nie szkoda Ci kleju? Jest droższy od pianki a klej jeszcze Ci się przyda. Uwierz mi, wiem co mówię bo styropian to mój ulubiony materiał konstrukcyjny po tej budowie :)

 

kupiłem tego ilbrucka trochę jeszcze w ubiegłym roku ale masz rację jeszcze się przyda do tego do czego został przeznaczony - jutro kupie piankę montażową i "obrzygam" nią wszystkie szparki tudzież inne otworki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a tak naprawde to zycie dopiero to zweryfikuje - przy tym poziomie to i tak Andrzejowi to bedzie "ryba" 1000kWh w ta czy w tą ...

 

jakie "ryba"...!?

on o każdy watt walczy a ty wyskakujesz z rozjazdem na poziomie 30% ...:lol2:

 

Szczelność jest, mostki liniowe zredukowane do minimum, Uw - ściany raczej nie ma się do czego przyczepić. Zdziwienia nie było bo ja w projekcie miałem OZC policzone a więc przed wbiciem łopaty już wiedziałem jak będzie. Jest powiedzmy zaciekawienie dlaczego jest rozjazd w OZC liczonych przez dwie różne osoby.

 

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc przy tym poziomie?

 

Tak jak Jasiek pisze - ja liczę każdy wat, bo jeśli wiem że mogę coś zrobić żeby nie uciekał mi z chałupy to to robię. Jeśli mam wiedzę co muszę poprawić to poprawiam. Nie do końca będzie mi "ryba" czy zapłacę ok. 350-400zł więcej bo po to te przepychanki ze styropianem żeby zapłacić te 350-400 zł mniej.

 

ok z tym 1000kWh to przegiolem ale roznice 500kwh to normalka -na ta chwile nic nie jest wiadome/ pewne!

nawet 1000kWh Andrzej to nie 350-400zł a max 320 :p jesli bedzie np 500 to mowimy o 160 zł róznicy na sezon

czyli na 3 rachunkach bedziesz mial 30/100/30 zł róznicy na 2 miesiace - w tym kontescie mowie ze nie zauwazysz nawet tej roznicy (nie odczujesz)

 

a roznice w liczeniu OZC przez 2 os. nie wiem , nie znam sie, za glupi jestem .... nie mi to oceniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na budowie niewiele się dzieje... W między czasie udało mi się wreszcie ogarnąć dziurę z przepustami na przyłącza i kable.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=258580&d=1399401670

Zakończyłem również układanie granitowych krawężników z kostki 9x11cm. Pozostała jedynie strona południowa a więc od tarasu. na razie nie ma jasnej koncepcji na ten fragment więc się wstrzymamy.

Natomiast z przodu w sensie od frontu wygląda to już bardzo fajnie :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=258581&d=1399401673

W środkowym pasie oddzielającym podjazd od chodnika od razu posadziłem docelowe rośliny bo najzwyczajniej w świecie nie wytrzymałem :p Posadzone zostały rozplenice japońskie. W ogrodzie nie będzie zbyt wielu nasadzeń a jeśli już się pojawią to będą to duże jednogatunkowe grupy.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=258582&d=1399401675

\Przed oknem w kuchni posadziłem klona palmowego - taki rarytas denrdologiczny bo to czysty gatunek klona palmowego a nie odmiana szkółkarska. Bardzo ciężki do dostania, właściwie niezniszczalny jeśli chodzi o warunki pogodowe i bardzo malowniczy swoim pokrojem. http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=258583&d=1399401678

Oczywiście zdjęcie nie oddaje jego uroku.

I na koniec zdjęcie z recyclingu jaki przeprowadziłem :D pokrywa ze starego zbiornika na deszczówkę została ponownie wykorzystana - tym razem jako murek ogrodzenia. Wkopana w ziemię na około 90 cm obsypana z dwóch stron w wykopie suchym betonem i zamulona. Zostanie oklejona styropianem, zaciągnięta siatką z klejem i tynkiem i gotowe.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=258584&d=1399401680

Jutro na plac boju wraca Jasiek więc łazienka się dokończy a może i solary i centrala WM? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ pogoda jest jak jest i na zewnątrz nawet psa nie wygoni to siedzimy w środku EcoHouse i działamy :)

 

Powoli układa się łazienka a w łazience detale które są trochę widzi mi się inwestorów ale za to jest CZAD !

 

przycisk TECE zlicowany z płytkami

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=260721&d=1400352870

w pralni z Jaśkiem w zeszłą sobotę między główną łazienką a grilem ułożyliśmy płytki - tj. Jasiek układał ja robiłem za pomagiera :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=260722&d=1400352871

Wreszcie zabrałem się też za zabudowę kominka i jego izolację

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=260723&d=1400352872

wykleiłem płytami izolacyjnymi wnętrze kominka i jedną ściankę boczną. Wszystkie łączenia dokładnie oklejone zostały taśmą/sreberkiem do kominków

wypoziomowaliśmy i zdystansowaliśmy kominek względem zabudowy i wnęki i można było wreszcie dokręcić brakujące płyty na ścianie jadalni.

przypomnę że gotowy zamierzony efekt ma wyglądać mniej więcej tak

kominek5.jpg

a na razie jest tak :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=260724&d=1400352873

Muszę chyba na wymiar zamówić trójnik z wyczystką i kolano podłączeniowe/redukcyjne bo żaden gotowiec mi nie podejdzie żeby podłączyć kominek do komina z nierdzewki.

Udało się też zakończyć szlifowanie ścian i sufitów na piętrze. W pokojach montujemy już gniazdka i włączniki razem z ramkami. Wiem że trochę od doooopy strony ale muszę je teraz zamontować i zaszpachlować dziury na około wszystkich pstryczków z powodu kolejnego widzi mi się inwestorów czyli bajeru w postaci zlicowanych ze scianą ramek.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=260725&d=1400352875

W następnym tygodniu Jóżek zakończy definitywnie całe szpachlowanie i przycieranie które i tak jest robione z doskoku bo też tylko w deszczowe dni mamy go na budowie...

Zakopałem jeszcze jedną nitkę nawadniania ogrodu, ogarnąłem cały syf na zewnątrz i teraz musimy zamówić brakującą część klińca na podbudowę.

Wniosek o dofinansowanie oczyszczalni się proceduje a my kompletujemy do niego załączniki - jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to będziemy mieć POŚ za około miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...