Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piękna, zapraszająca perspektywa. Oczywiście niezgodna z abecadłem F-S ale co tam... zakrzywiona ścieżka by tu nie pasowała :).

Też myślę nad kostką granitową ale cena robocizny demotywuje. Natomiast ułożenie własne chyba nie wchodzi w grę. Szkoda nóg mojej rodziny. Wyszło bardzo ładnie. Pytanie o praktyczność korzystania przez (raczej) kobiety. Chodząc w szpilach czy jakimś podobnym obuwiu nie ma się wrażenia nierówności?

Wrażenie nierówności zależy przede wzzystkim od tego jak układający przyłożył sie do pracy. Kazda kostka ma 6 płaszczyzn i naprawdę da się wybrać równą z praktycznie kazdej. Niektóre kostki trzeba dodatkowo stuningowac młotkiem. oczywiscie nie jest to tak gładkie jak kostka betonowa ale coś za coś. Kamień kładzie sie już na zawsze. Nie spłowieje, nie bedzie miał wykwitów itd. Myślę że inwestorka przeżyje chodzenie w szpilkach tym bardziej że nie jest to jej codzienny rodzaj obuwia :) moim zdaniem taka kostka jest warta tej drogiej robocizny bo jest mega estetyczna. Cena wynika z tego że rzeczywiście każdą kosteczkę trzeba oglądać z kazdej strony iewentualnie dodatkowo ją obstukać. No i rozmiar tej kostki powoduje ze wprawiony 'układacz' moze popełnić zaledwie kilka m2 dziennie. Im większa kostka tym szybciej sie ją układa.

Co do f-s to my mamy chyba tylko róg obfitości w miarę dobrze ogarnięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Czym i jak fugowałeś kostkę granitową?

Fuga to beton w proporcji 1:2,5 czyli dwie i pół części piachu płukanego i jedna część cementu "jedynki" + do tego plastyfikator w ilości jak na opakowaniu czyli jedna torebka na 50 kg cementu. Nie zaszkodzi zrobić jedną torebkę na jeden worek cementu. Przygotowujesz taką mieszankę lekko wilgotną, rozsypujesz po kostce, wmiatasz w fugi a potem zaczyna się najważniejsza część do której trzeba mieć nieco wprawy. Należy wężem z końcówką do podlewania skręconą do otrzymania takiej mocniejszej mgiełki, zraszać beton a druga osoba tą betonową breję wmiata w fugi. Jak nie pojawiają się dziury to należy samą wodą w postaci tej mgiełki spłukać beton i piach z kostki. i tak cały chodnik. Trik polega na tym, że jak ustawisz wodę za mocno to wypłukasz cement i na wierzchu zostanie Ci krucha mieszanka z piachu i odrobiny cementu . Jak będzie wody zbyt mało to zaprawa zostanie Ci na kostce i potem będzie problem z doczyszczeniem lub fuga nie powpada wszędzie dokładnie i po pierwszej zimie kostkę wysadzi mróz. Nie jest to trudne ale trzeba to robić z wyczuciem, po paru metrach jesteś już profesorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... oczywiscie nie jest to tak gładkie jak kostka betonowa ale coś za coś.

 

Witam M.A.G. !

Tak informacyjnie, pewnie Tobie się już nie przyda......., ale jest dostępna na rynku kostka łupana z płomieniowanych płyt, pozbawiona wady tradycyjnej kostki, jest płaska :D

U mnie był to warunek położenia kostki granitowej :yes:

 

FullSizeRender.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, mnie jednak podoba się bardziej taka chropowata dlatego też taką przywiozłem choć mogłem wybrać dowolną. Uważam że ma więcej uroku, choć moja inwestorka też wolałaby ciętą.

Zrobię jutro zdjęcie z prespektywy mrówki - będzie widać że zwykłą kostkę łupaną da się ułozyć równo :)

Edytowane przez M.A.G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla inwestorki wieści z placu boju do oglądania na odległość :)

 

do końca tygodnia uda się chyba ogarnąć ogród frontowy razem z nawadnianiem i wszystkimi nasadzeniami jeśli tylko pogoda nie pokrzyzuje nam planów. Dziś nasi chłopcy skończyli obrzeża wszystkich "rabatek" że tak je nazwę - całe dwie sztuki :p

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=291234&d=1417031830

 

Aby nie mieć włazów w trawniku - do POŚ do której muszę mieć dostęp i zbiornika na deszczówkę który również muszę od czasu do czasu odwiedzić - chowamy je w nasadzeniach. Nasadzenia będą bardzo proste tak jak cały ogród. Im mniej tym lepiej.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=291233&d=1417031827

Na zdjęciach widać również usypane z liści wałki. To na szybkiego wykonana ochrona przed przymrozkami żeby nie ścięło betonu :) Pod taką pierzyną obrzeża doczekają następnego tygodnia bo po około 5 dniach będzie już w miarę bezpiecznie nawet jeśli przymrozi.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=291232&d=1417031824

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jak ci wiatr tych lisci nie rozdmucha to bedzie dobrze.

 

wiatr liści nie rozdmuchał :p natomiast świetnie spełniły swoją rolę.

 

wczoraj kolejny miesiąć od uruchomienia solarów:

Poprzedni miesiąc:

Stan licznika na 12.11 - 159, 921l

Zurzycie energii - 489, 39 kwh

 

odczyt bieżący

stan licznika na 11.12 - 161,864l

zurzycie energii - 511,47 kwh

 

Dni słonecznych przez ten miniony miesiąc (mam zapisane w obserwacjach) - szt. 1 - słownie "jeden" i to nie cały bo ok. 14.00 słońce zaszło za chmury !

 

Dziś za to mieliśmy piękną pogodę i słońce niemal cały czas. Od razu widać to było po temperaturze wewnątrz - w ciągu zaledwie dwóch godzin podniosła się o równe 3*C i ogrzewanie w popołudniowym okienku nie załączyło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Może Cię zainteresuje, uważam, że to jest genialne rozwiązanie (nie mogłem przeboleć tych "standardowych" gniazdek" :D

 

http://www.comfortsystem.com.pl/go.live.php/PL-H50/system-gniazda-atomic.html

 

[ATTACH=CONFIG]298844[/ATTACH]

Dzięki Zyggi - widziałem to rozwiązanie jak szukałem gniazdek odkurzacza ale moich - sonata- chyba nie ma w opcji :) Poza tym udało się znaleźć bardzo fajne i dyskretne gniazda w czechach dzięki jednemu z forowiczów :) i są już zamontowane. Są niemal idealnie płaskie i dały się ładnie obrobić.

Witam, piekny dom. :) Jaki masz system solarny(jakie solary, ile m2 itd)? Jakie korzysci kWh -towe zrobil solary od 12.11.2014-12.12.2014 i 12.12.2014 do 12.01.2015? Trzymam kciuki, zebys mogl predko i bez problemow mogl sie wprowadzic.

Witaj Waldemar - nie wiem jakie były uzyski - trzeba żeby Jasiek się wypowiedział i przeliczył. Listopad był beznadziejny bo praktycznie bez słońca. ale już grudzień całkiem całkiem. Solarów jest 12m2. Są to zwykłe płaskie panele firmy Watt. Kosztowały chyba 870 zł/szt.

 

Co do wprowadzki to cóż..... miejmy nadzieję że rzeczywiście przejdziemy przez nią bez problemów bo to już całkiem nie długo. Myślę że jakbyśmy się spięli i organizacyjnie wszystko dograli to nawet za trzy/cztery tygodnie by się udało.

 

Ze spraw budowlanych jakie się dzieją:

1. MAMY WRESZCIE DRZWI WEWNĘTRZNE !!!! po 8 miesiącach oczekiwania są zamontowane i właśnie kończymy je obrabiać bo jak może pamiętacie mamy drzwi bezprzylgowe ukryte w systemie zawiasów ukrytych pivotica.

2. nasza "kancelaria" już jest wykończona na "zero" z ozdobnikami na ścianach włącznie

3. mozaika drewniana w sypialni niemalże ukończona - użylismy spatynowanych słońcem desek, odpowiednio wcześniej przygotowanych. Patynowały przez jakieś 50 lat na stodole u dziadka :)

4. mały kibelek jest na ukończeniu - baaaardzo ciekawe pomieszczenie z nietypowymi i autorskimi rozwiązaniami inwestorki :) oczywiście wykonanie tego spadło na mnie bo chyba nikt by się nam nie podjął zrobienia choćby stolika/blatu pod umywalkę BOL.

5. kuchnia się robi. wyposażenie kupione

6. posadzka w salonie/kuchni/jadalni/korytarzu/holu ma już pierwszą powłokę żywiczną

7. wentylacja przeorganizowana

8. rekuperator podobno gotowy

9. załatwiamy pozostałe do zamknięcia papierologi dokumenty

10. łazienka na piętrze robi się od przyszłego poniedziałku i potrwa około 10 dni.

11. kominek finalnie obrobiony i wyszpachlowany - genaralnie trzymamy się projektu jaki powstał już dawno - nawet wrzucałem go w jednym z postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...