Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma znaczenia jakiej marki siatkę na kreta położę, wystarczy ta dedykowana?

 

Zwróć uwagę na gęstość. Te których ja używam najczęściej mają 40g/m2 i oczko 10x10mm. Nie powinna mieć mniej niż 30g/m2. Wszystko poniżej jest kiepskie i rwie się w rękach.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na gęstość. Te których ja używam najczęściej mają 40g/m2 i oczko 10x10mm. Nie powinna mieć mniej niż 30g/m2. Wszystko poniżej jest kiepskie i rwie się w rękach.

 

Dzięki za odpowoedź.

Mam na działcę glinę, czy muszę kupić jakąś specjalną mieszankę traw, czy wystarczy jeden gatunek. Możesz coś konkretnego zaproponować?

Dodam, że przymierzam się do wysłania próbek gleby do zbadania. Może z wyborem gatunku trawy jeszcze się wstrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
M.A.G mam pytanie o oświetlenie domu. Chodzi mi o ledy na zewnątrz. Jak masz tam pociągnięte kable? jakie i gdzie kupowaleś tasmy? tez mam tak zrobione, ale u mnie paski swiecą nierównomiernie, tak jakby w polowie tracily napiecie :( stasznie mnie to wkurza, a mój elektyk cymbał rozkłada rece...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Twój elektryk podłączył paski do zasilania z jednej strony a na domiar złego połączył je jeden do drugiego? Jeśli tak to zależnie od mocy diod, trzeba dolutować do nich co kilka metrów dodatkowe zasilanie. Chodzi o to, że te cienkie scieżki miedziane nie są w stanie przenosić dużych prądów w następstwie czego napięcie "siada".

 

Pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba doprowadzić/dolutować dodatkowe przewody z ZASILACZA (tam nie ma raczej samego transformatora o ile w ogópe nie jest to zasilacz impulsowy). Zobacz na opakowaniu ledów (ew popatrz w sklepie, skąd kupowałeś te paski diodowe) jaka jest maksymalna długość paska zasilanego z jednej strony lub obligatoryjnie daj co 4-5metrów dodatkowe przewody. Jak masz też jakiś zwykły multimetr nawet taki marketowy za 15zł to możesz sprawdzić gdzie i jak bardzo spada napięcie.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo dobrnąłem do końca dziennika i muszę powiedzieć REWELACJA!:jawdrop: Dom, podjazd, ogrodzenie, ogród, wszystko wygląda świetnie! Bardzo podoba mi się licowanie listew i włączników ze ścianą ale pracy dużo!

 

Jeśli pozwolisz będę czerpał niektóre inspiracje z Twojego super dziennika! :)

 

PS. Widziałem że robiłeś ciekawą dylatację między domem, a garażem. Mam problem bo sam zastanawiam się nad taka dylatacją ale będę miał jeszcze 10cm EPS na płycie i nie wiem czy wtedy ona ma sens bo płyty pod domem ogrzewać nie będę, a co się tam dostanie pójdzie do garażu jeśli nie zastosuje dylatacji :p

 

Jak coś to zapraszam do mnie, pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Oczywiście słyszałeś już to tysiące razy ale dom jest świetny!!:cool: Moje gratulacje!:yes: Wysiłek się zdecydowanie opłacił! Pięknie się prezentuje także w nocy z rozświetlonymi oknami:yes: Ogród świetnie dopasowany do bryły domu. Piękna okolica:) Salon z tymi schodami prezentuje się absolutnie odjazdowo:cool: Choć ja bym sobie takich nie sprawił z obawy o swoje życie przy ew. powrocie do domu w stanie wskazującym na spożycie:p

 

Chcę "podkraść" żywicę i zrobić u siebie taką samą. Polecisz ją na ten moment (konkretnie Peran a nie ogólnie żywcię)? Nie poniszczyła się nadmiernie?

 

Jeszcze raz gratuluję! Btw, oglądałem flim o Waszym domu i tam prezentuje się chyba jeszcze lepiej niż na zdjęciach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo dobrnąłem do końca dziennika i muszę powiedzieć REWELACJA!:jawdrop: Dom, podjazd, ogrodzenie, ogród, wszystko wygląda świetnie! Bardzo podoba mi się licowanie listew i włączników ze ścianą ale pracy dużo!

 

Jeśli pozwolisz będę czerpał niektóre inspiracje z Twojego super dziennika! :)

 

PS. Widziałem że robiłeś ciekawą dylatację między domem, a garażem. Mam problem bo sam zastanawiam się nad taka dylatacją ale będę miał jeszcze 10cm EPS na płycie i nie wiem czy wtedy ona ma sens bo płyty pod domem ogrzewać nie będę, a co się tam dostanie pójdzie do garażu jeśli nie zastosuje dylatacji :p

 

Jak coś to zapraszam do mnie, pozdrawiam :cool:

 

 

Dobrnąłem i ja do końca tego dziennika. Piękny dom, piękne wnętrze, piękne otoczenie. Gratulacje.

 

Czy w tym sezonie również pojawiły się problemy z GWC ?

 

Oczywiście słyszałeś już to tysiące razy ale dom jest świetny!!:cool: Moje gratulacje!:yes: Wysiłek się zdecydowanie opłacił! Pięknie się prezentuje także w nocy z rozświetlonymi oknami:yes: Ogród świetnie dopasowany do bryły domu. Piękna okolica:) Salon z tymi schodami prezentuje się absolutnie odjazdowo:cool: Choć ja bym sobie takich nie sprawił z obawy o swoje życie przy ew. powrocie do domu w stanie wskazującym na spożycie:p

 

Chcę "podkraść" żywicę i zrobić u siebie taką samą. Polecisz ją na ten moment (konkretnie Peran a nie ogólnie żywcię)? Nie poniszczyła się nadmiernie?

 

Jeszcze raz gratuluję! Btw, oglądałem flim o Waszym domu i tam prezentuje się chyba jeszcze lepiej niż na zdjęciach:)

 

M.A.G. czy mógłbyś mi polecić jakąś konkretną siatkę na krety? Wiem że pisałeś że oczko 10x10 i 35g/m2 ale napisz mi proszę jakie konkretnie polecasz. może być na priv.

 

Cześć, cieszymy się ze dom sie podoba i że dziennik się przydaje.

Dylatacja z nieogrzewaną płytą nie ma sensu.

GWC w tym roku działa OK, skropliny są ale większa studzienka wystarcza na długo, w tym roku opróżniałem ją dwa razy.

Żywica jest w bardzo dobrym stanie. Przy dwóch dużych psach ślizgających się pazurami podczas zabawy i gonitwy po domu praktycznie w ogóle jest nie porysowana. To na pewno zaleta poliuretanu, epoksyd w takiej eksploatacji byłby już zaorany.

Siatka nie ma naklejki producenta. Zawsze dostaję ją noname. Może mój dystrybutor chroni swój interes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mała aktualizacja.

 

Ogrodzenie frontowe wygląda już rewelacyjnie. Murki + żywopłot grabowy. Jest już na tyle gęsty że nawet bez siatki nie da się przez niego przedrzeć. Mamy już również spięte i zautomatyzowane siłowniki podziemne NICE. Nie widać ich w ogóle a brama się otwiera i zamyka. Czad. Mała rzecz a cieszy :) na trawnikach pojawił się w tym roku robot koszący - brakuje mi czasu na koszenie całości. Od wiosny na największy z trawników wjechałem kosiarką dwa/trzy razy przed sesjami fotograficznymi bo sposób koszenia robota jest mało wystawowy. Generalnie trzeba sobie inaczej poukładać w głowie bo trawa nie robi wrażenia skoszonej a wygląda tak jakby trawnik po prostu nie rósł... Kwestia estetyki. Mi to trochę przeszkadza bo jestem przyzwyczajony do pasów po koszeniu ale mam świadomość że oszczędzam mnóstwo czasu dzięki temu ustrojstwu.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=393196&d=1500217274

Za to nieskromnie powiem że w tym roku trawniki są mega... zdjęcie nie oddaje ani w ułamku tego jak wyglądają i są wybarwione w rzeczywistości. Ale wsypałem już tym roku ok. 175 kg nawozów. Różnych, na początku roku poszedł Multigreen Printempo, potem Polifoska + Azofoska, potem znów Multigreen 2 razy, potem saletrzak, potem Yara Mila Complex, Do końca roku jeszcze pewnie ze trzy razy będę musiał sypnąć i na koniec Multigreen Autuno. Taki urok piaszczystej gleby na wierzchu... Trawniki ładnie rosną ale bardzo szybko substancje odżywcze wypłukiwane są do głębszych stref gleby gdzie darń nie sięga.

Udaje mi się natomiast całkowicie bez chemii utrzymać trawniki bez chwastów - co niedzielę wychodzę z nożykiem i wydłubuję to co się pojawi. Na razie 500m2 daje radę obskoczyć mimo bezpośredniego sąsiedztwa pól.

 

Najważniejsza rzecz jaka powstała w tym roku to warzywniak z prawdziwego zdarzenia. Po zeszłorocznych próbach uprawy warzyw na gruncie inwestorka stwierdziła że to nie dla niej. Doszliśmy do wniosku ze łatwiej będzie utrzymać mały warzywniak w donicach, a warzyw i tak nie przejemy. I sprawdza się ! Jest w sam raz a i tak nie dajemy rady zjeść tego co wyrośnie. Łatwo pielić, siać, zrywać bo wszystko robimy na stojąco. Konstrukcja betonowa z kształtek betonowych do budowy ogrodzeń i podmurówek betonowych również do ogrodzeń. Całość opakowana w deskę na legarach. Pozostawiona do spatynowania.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=393197&d=1500217299

Niby niewielki fragment ale byliśmy zaskoczeni kosztem wykonania. Mimo że robiliśmy go samodzielnie wyszło drogo.... Mniej więcej tyle co zrobienie tynku ozdobnego na elewacji 400m2 ;) Gdzie to widać ja się pytam??

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=393198&d=1500217318

Każda donica ma nawadnianie z dyszami parasolowatymi które cały warzywniak nawadniają w około 3-4 minuty.

Do warzywniaka doprowadzona została więc woda i przy tej okazji również prąd. W wolnej chwili zapodam tam oświetlenie. Będą nowe lampy DIY bo w końcu znalazłem odpowiednie profile alu z zaślepkami. Ale to dopiero zimą.

 

Obok tarasu zmieniliśmy nieco nasadzenia i dla odrobiny cienia szarpnęliśmy się na ekrany z graba.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=393199&d=1500217336

Do tego z resztek deski na donice powstały drewniane pufy/siedziska na taras. Muszą tylko spatynować.

 

W tylnej części działki miał powstać budynek gospodarczy ale powstanie na działce obok. Trochę z przymusu bo było blisko do tego żeby przez płot wybudował nam się sąsiad :)

 

Forumowiczów z podkarpackiego zachęcam do lektury dodatku do rzeszowskiej Wyborczej w ostatnią sobotę miesiąca lipca. Dodatek całkowicie apolityczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...