Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W co dziś zainwestowałbyś robiąc WM


Recommended Posts

 

- szybkie wychładzanie budynku;

- koszty inwestycyjne;

- w wypadku łazienek brak możliwość ogrzewania podłogi i grzejników łazienkowych - chyba że elektrycznie...

 

 

Ad. 1. Na to moim zdaniem rodzaj ogrzewania nie ma wpływu, a jedynie akumulacyjność domu i izolacja. Co za różnica, czy podłoga czy ściany nagrzeją się od podłogówki, czy od powietrza, ważne, że są ciepłe. Domy z silki i z podłogówką wolniej stygną, bo taka natura silki, a przecież ścian nikt bezpośrednio nie ogrzewa.

 

Ad. 2. Dużo to kosztuje dla domów o kiepskiej izolacji. W pasywnych, gdzie potrzeba maks. 10W / m2 wystarczy 1 m3 powietrza / 1 m2 powierzchni o temp. ca. 50*, czyli tyle ile potrzeba do wentylacji. Wtedy właśnie ziści się idea standardu pt. pasywny - brak dedykowanego systemu ogrzewania.

 

Ad. 3. Jak ktoś się już zupełnie uprze, to może sobie strzelić w łazience klasyczne rzymskie hypocaustum, czyli ciepłe powietrze pod przewodzącą podłogą. Tak działa legalett i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz rację.

Ale sztywna rura spiro będzie pasowała zawsze tam gdzie możemy wrzucić fleks-a :)

A jednak fleks nie jest żadną wspaniałością :(

 

A moze dac kawalek fleksa za rekuperatorem i przed anemostatem a reszta kanaly sztywne. Sa rozne rodzaje fleksa trzeba brac tego do wysokich cisnien z grubszej folji. A moze kanaly plastikowe? napewno lepiej tlumia niz ocynk. Kanaly stalowe napewno beda glosniejsze. Najlepiej tak rozwiazac anemostat aby nie bylo bezposrednio przy nim kolana. Ciekawe sa systemowe rozwiazania jak np uniflex+ powloki antybakteryjne, antystatyczne, max srednica wewnetrzna 78mm(moze kiedys zrobia wieksze, mogliby bo pewnie by byly cichsze) cena 1500zl rolka 50m, prosty, szybki montaz, szczelnosc, brak ostych katow.

Edytowane przez WVIP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze kanały Isocomplus+

zewnętrza warstwa tworzywo sztuczne wewnątrz izolacja z pianki - ciche i łatwe do instalacji.

I nie trzeba ich izolować wełną!

 

napewno lepiej tlumia niz ocynk

Co to za centrala, że trzeba tak tłumić gwałtownie?

Krótkie odcinki flexa za centralą dobrze izolują wibracje, ale areodynamicznie to jest kiepskie rozwiązanie.

Dla mnie dopuszczalne tylko, jak nie ma miejsca na inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im ciszej tym lepiej. Nie wspomniales o cenie systemu Isocomplus+ nie sa to kanaly elastyczne takie jak uniflex+ lecz kanaly sztywne na stonie podaja cena za 2m srednicy 125mm to 59 € a wiec drogo a do tego kolana 22 € itp itt dla porownania 2 metry uniflex+ to okolo 60zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze dac kawalek fleksa za rekuperatorem i przed anemostatem a reszta kanaly sztywne. Sa rozne rodzaje fleksa trzeba brac tego do wysokich cisnien z grubszej folji. A moze kanaly plastikowe? napewno lepiej tlumia niz ocynk. Kanaly stalowe napewno beda glosniejsze. Najlepiej tak rozwiazac anemostat aby nie bylo bezposrednio przy nim kolana. Ciekawe sa systemowe rozwiazania jak np uniflex+ powloki antybakteryjne, antystatyczne, max srednica wewnetrzna 78mm(moze kiedys zrobia wieksze, mogliby bo pewnie by byly cichsze) cena 1500zl rolka 50m, prosty, szybki montaz, szczelnosc, brak ostych katow.

 

Dokładnie tak jak piszesz...

Ja robię zawsze na sztywnych rurach instalację ( na specjalne życzenie klienta fleksy ) przed anemostatem zakładam 30 - 50cm sonodeca.

W wypadku podłączenia rekuperatora można też elastycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz...

Ja robię zawsze na sztywnych rurach instalację ( na specjalne życzenie klienta fleksy ) przed anemostatem zakładam 30 - 50cm sonodeca.

W wypadku podłączenia rekuperatora można też elastycznym :)

 

A moze lepiej wykonac w calosci z plastikowych okraglych kanalow sztywnych bez kombinacji a poziom halasu bedzie podobny? nie rdzewieje lepiej tlumi, przyjemniej sie pracuje... i podzielic sie spostrzezeniami z forumiwoczami:)

Edytowane przez WVIP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej wykonac w calosci z plastikowych okraglych kanalow sztywnych bez kombinacji a poziom halasu bedzie podobny? nie rdzewieje lepiej tlumi, przyjemniej sie pracuje...

 

Jeżeli chodzi o system np. z ofert awenta - to maksymalnie 125mm średnia okrągłego kanału :(

Więc raczej za mały do rekuperatorów o wydatku powyżej 250m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowane 150...;)

 

Wiem że mają ale poza katalogiem jeżeli chodzi o awente... więc nie myślę o nich

W wypadku Domus-a to mam raczej co do jakości przykre doświadczenia :(

Dlatego bardzo poważnie rozważam dogadanie się z angolami i ściągać kanały od fi 100mm do fi 200 oraz prostokątne gotowy system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...