Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W co dziś zainwestowałbyś robiąc WM


Recommended Posts

NIe wiem, nie byłem w domu z WM.Bywałem w marketach...

Ale nadal nie odpowiedzieliście mi ,jak pozbyć się problemu zamarzania reku.

Robiąc tyle urządzeń ( bo się domyślam ,że reku pociągnie za sobą GWC ,co będzie odpowiedzią na zamarzanie reku) i tak potwornie komplikując ten prosty proces funkcjonujący w milionach domów od wielu ,wielu lat i wydając kupę kasy powinno się mieć wątpliwości.Do tego trzeba brać pod uwagę ustawianie,konfigurację ,serwisowanie ,wymianę filtrów pamiętanie o tym wszystkim.Jaki to komfort myślenie a czy kanały czyste,a kiedy filtr wymieniałem,a czemu tu się skrapla ,a czemu tam zamarza ,a czemu buczy itp itd.MACIE NA TO CZAS? Może to hobby .Ok.ALe nie każdy ma takie.Moja pamięć na co dzień jest już przegrzana.Mam w firmie dzisiątki urządzeń o których muszę pamiętać i ciągłe problemy z nimi.A to stycznik, a to kabelek, a to łożysko , wentylator , klapka,blaszka,potencjometr,cewka,kondensator co chwila coś.I jeszcze to samo w domu.Dziura w oknie i komin - i o niczym nie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomek131, demonizujesz wiele zagadnien. Ustawienie reku w wiekszosci przypadkow to pare minut, serwisowanie nie jest tu jakies trudne, o brudnym filtrze reku przypomni Ci sam, ale to nie jest najwazniejsze. Caly problem bierze sie z tego, ze te miliony domow iles lat temu to byly sita z przeciagami niezlymi, a wegiel czy olej byly wielokrotnie tansze. Dzisiaj typowy dom to juz dosc szczelny termos, i to, co dzialalo kiedys bezwiednie dzisiaj powoduje grzyba czy zaduch.

 

Jesli uwazasz, ze obsluga WG konczy sie na montazu okien i komina to wytlumacz nam prosze, czemu tyle osob ginie z zaczadzenia, czemu w wiekszosci domow/mieszkan ludzie zatykaja kratki wentylacyjne, czemu przy wiekszym gotowaniu uchyla sie okna, itd ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tak potwornie komplikując ten prosty proces funkcjonujący w milionach domów od wielu ,wielu lat i wydając kupę kasy powinno się mieć wątpliwości.
pytać rzecz wskazana, ale idzie za tym słuchanie odpowiedzi, wm to jest komplikacja ale spokojnie do opanowania, równie dobrze możesz narzekać że auto pcha do przodu jakiś kawałek żelaza a nie koń napędzany owsem

Dziura w oknie i komin - i o niczym nie myślę.
i masz do tego prawo tak samo jak specyficzne jednostki lubią spać pod mostem Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażcie się ,ale takie argumenty to jest naganiackie pierdzielenie

 

To przyjedz, dotknij, pomacaj, przenocuj w domu z WM przy zamknietym oknie, potem tak samo zrob w domu z WG, zakmnij okno, przymknij drzwi, zobaczysz roznice (cos tu niektorzy maja jakas manie przesladowcza z tym naganianiem).

 

A na koncu w domu z WG wytlumacz ludziom, ktorzy wydali nascie/dziesiat tysi na super szczelne i cieple okna czemu ten wywietrznik musi byc otwarty bo z niego -25 stopni wieje, a tym co nie maja wywietrznika wyjasnij skad ta woda na oknach, zaduch a czasem grzyb w rogu sciany.

 

W nowym domu z WG nie wszystko widac od razu, za to po dobrych 5 latach dom z WM jest swiezy, a wiele domow z WG ma jakis taki dziwny zapach ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź dalej!

Zainwestuj w system odzysku wszelkiej wilgoci, jak w stacji kosmicznej.

Wiesz ile tego leci w kiblu i w zlewie?

Odzyskać i abarot do obiegu!

 

Mnie się systemy odzyskiwania wody z wentylacji NIE PODOBAJĄ!

Dla mnie tam jest zbyt ciepło i zbyt przewiewnie a filtry są raczej EU3...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem kibla też się zająłem :)

 

A co do wentylacji za za skarby nie potrafię utrzymać wilgotności na poziomie 40%, i właśnie zajeździłem chyba już trzeci nawilżacz punktowy. Wentyluję niezbyt mocno, a nawet chwilo wyłączam WM.

Jak masz jakiś dobry pomysł jak to ustabilizować to słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miloszenko napisał:

To przyjedz, dotknij, pomacaj, przenocuj w domu z WM przy zamknietym oknie, potem tak samo zrob w domu z WG, zakmnij okno, przymknij drzwi, zobaczysz roznice (cos tu niektorzy maja jakas manie przesladowcza z tym naganianiem).

 

A na koncu w domu z WG wytlumacz ludziom, ktorzy wydali nascie/dziesiat tysi na super szczelne i cieple okna czemu ten wywietrznik musi byc otwarty bo z niego -25 stopni wieje, a tym co nie maja wywietrznika wyjasnij skad ta woda na oknach, zaduch a czasem grzyb w rogu sciany.

 

 

Co ty pierd..isz bo już nie umiem inaczej.Dlaczego mam porównywać zamknięte okna w WM i WG. W WG pełnią rolę (mikrouchył albo nawiewniki ) taką samą jak czerpnia w WG.TO raz

Dwa - po raz setny - powiedz tym ludziom ,którzy wydali kasę na 30cm styro ,latali z piankę i uszczelniali każdą dziurkę,że teraz muszą wywalić tam dziurę jak w dupie ,żeby mogło wpadać powietrze.To taki sam argument jak twój z oknami i ich rozszczelnianiem lub montowaniem nawietrzników.Którędyś powietrze musi wejść -albo przez dziurę w ścianie ,albo przez dziury w oknach.

Fakt przy WM można bardziej tym powietrzem sterować ,ale jest to okupione innymi wadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założymy sie...

 

na zewnątrz -17*

GWC 7,8*

woda w sieci ( 1m nad GWC ) 5,9*

 

przeglądam zapiski z tamtego roku...

dn. 3,03 2011

GWC 7,1*

woda w sieci 4,8*

 

zapraszam do mnie i pokaż mi gdzie wieje ?

;)

dokręcę do tego kolektor powietrzny jako czerpnia zimowa i możemy porównać Ty "zyski"... , a Ja "straty"...

 

Właśnie o tym piszę - marne 8oC z anemostatu oznacza chłód i żaden kolektor tu nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teves

Spróbuj obadać problem.

Wyłącz w diabły WM.

Jak masz dojście - zatkaj wyrzutnię (lub kanał do niej prowadzący)

Zobacz czy nie wlatuje co czerpnią!

POTEM (jak wlatuje, co podejrzewam) szukaj KTÓRĘDY wylatuje.

Czyli - obrzęd gromniczny!

Kominek masz?

Popętaj się ze świeczką przy nim...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek a jakie konkretnie wady WM masz na myśli?

i skąd ma się wziąć w domach z WG taki idealny klimat i wilgotne powietrze skoro zimą za oknem jest sucho jak pieprz a z tego co mi wiadomo to wymiana powietrza przy WG jest o wiele bardziej intensywna niż przy kontrolowanej przez WM więc i przesuszenie powietrza w domu duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę tak

Dom 142,5m2 reku + GWC rurowy użytkowany 3 sezon

Co bym zmienił - głębokość położenia rur GWC - położyłbym je płycej lub w układzie z dodatkowym pionem odwadniającym mniej więcej w połowie długości. Dlaczego - bo nikt nie jest w stanie przewidzieć zmienności położenia poziomu wody gruntowej a niestety żadne rury nie zapewnią 100% szczelności po całkowitym ich zalaniu. Wierzcie nie ma nic bardziej upierdliwego niż wypompowywanie wody co kilka dni. Poprzedniego lata tj 2010 poziom wody gruntowej skoczył o ponad metr tak że moja prywatna pseudo pustynia pokryła się w końcu zielenią. Podobnie tego lata (2011) z tą różnica że wody tym razem opadły przed pierwszymi mrozami. Ale dzięki temu mogę porównać zasadę działania reku z GWC i bez niego

Po pierwsze pomimo -20 recu bez gwc (odcięte bo całkowicie zalane) nie zamarzał a powietrze wydobywające się z anemostatów nie było aż tak zimne jak tu niektóry insynuują. Wystarczyło ograniczyć jedynie poziom wentylacji (bieg 1 zamiast 2). Po drugie w lecie Reku +gwc rzeczywiście mocno obniża temperaturę pomieszczeń i to jest największą zaletą takiego układu . Po trzecie bez nawilżacza w pomieszczeniach i przy mrozie rzędu -10 i więcej ciężko liczyć na wilgotność powietrza w pomieszczeniach większą niż 40% ( to akurat plus dzięki temu żona zaakceptowała 2 akwaria) Kolejną rzeczą którą bym lepiej rozplanował to położenie anemostatów nawiewowych w pomieszczeniach względem mebli i ciągów komunikacyjnych - w pokoju dziecka anemostat wyszedł niefortunnie nad biurkiem i w efekcie dłuższe siedzenie przy nim nie jest zbyt przyjemne (powinno instalować się je raczej w obszarach w których nie przebywa się zbyt długo) Tyle na wstępie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie kiedy przez połowę okresu grzewczego w ciągu dnia na nawiewie będzie więcej niż w domu;)

No nie wiem jak ty tam to liczysz ale przez większość okresu grzewczego dzień jest krótki, słonka tyle co nic, więc jeśli cokolwiek ci podgrzewa to powietrze to na pewno nie kolektor a raczej straty ciepła z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek takie właśnie wady-zamarzanie ,wylewnie wody z GWC ,filtry ,kanały ,czerpnie,siatki ,wyrzutnie itp.Ludzie.A tu tylko mniej czy bardziej rozszczelnić okno.

zapominasz o ciągu wstecznym "czyszczącym z mikrobów" kanały wentylacyjne WG. A to czyszczenie odbywa się za pomocą płuc domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...