Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przeróbka kominka - proszę o rade


magis

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mistrzu nie mam pojęcia o czym piszesz, ale jedno w opisie z któregoś z linków mnie trochę zastanawia. Tam jest napisane, że " Dystrybutor ciepłego powietrza KOM, jest częścią kominkowego systemu ogrzewania. Pozwala transportować ciepłe powietrzemaksymalnie do 150 stopni C". Nie jestem pewien czy te temperatury nie są chwilowo sporo wyższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest z zabezpieczeniem termicznym .. gdy powietrze jest bardziej nagrzane silnik zostaje wyłączony .

 

Takie dwie rury jedna nad drugą widziałem już wiele razy . W kominku pali się na maksa a z rur leci zimne powietrze .. bo nie zdążyło się nagrzać ;)

 

To od czego mam w moim sprzęcie termostat? Nie po to aby nadmuch włączył się w momencie osiągnięcia zadanej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. M.Z. w turbinie jest termostat ,a nie termik, histereza jest ok.5*jeżeli temperatura zmniejszy się od nastawy o ok.5* wtedy turbina się wyłączy. Natomiast jest ona tak skonstruowana aby silnik się nie przegrzewał i bez obawy o to że silnik się spali lub coś się zapali . Nie strasz i nie stresuj ludzi wszystkim to wyjdzie na zdrowie. Pzdr RiK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich wy rurach piszecie "jedna nad drugą"?

 

Ale ty mało kumaty jesteś.:D

On ma rurę z zimnym powietrzem w podłodze .. druga jest w stropie dokładnie nad pierwszą .

Ja mam jedną w podłodze zakończoną specjalistyczyńską :D kratką na zewn. budynku.Ta co jest w stropie jest dokładnie 2,5 m nad nią o którą pytasz."Nie bądź Pan rura i nie pękaj Pan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dolna mnie interesuje. Doprowadzona jest do paleniska czy jest po prostu niejako elementem wentylacji? Bo nie mogę sobie wyobrazić prostej rury wyprowadzonej tylko na zewnątrz bez możliwości zamykania. To byłby jakiś idiotyzm. Prywatne uwagi zachowaj dla rodziny lub znajomych.

 

Sie zacietrzewiasz bez powodu.Rura zewn.jak se przepustnice otworzysz to powietrze z zewn. gdzie będzie się znajdowało???:(

czy jest po prostu niejako elementem wentylacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz post mistrza to tam znajdziesz tekst o lecącym zimnym powietrzu. Dopiero magis zasugerowa chybł istnienie przepustnicy na tej rurze. Stąd moje wątpliwości. I dalej nie wiem czy dolna rura dochodzi do paleniska czy tylko do dolnej części kominka?

 

Fachowcy odpowiedzą ci ......,że tu i tam.Rozwiązań w doprowadzeniu i wykorzystaniu powietrza do spalania i jak to ty nazywasz do wentylacji:( jest kilka.

I dalej nie wiem czy dolna rura dochodzi do paleniska czy tylko do dolnej części kominka?

Zależy od super wkładu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tej idei dalej nie pojmuję.

Więc ja Ci spróbuje trochę pojaśnić :D

 

Doprowadza się pod palenisko powietrze z zewnątrz rura np. 160, później redukcja/trójnik, połowa (fi 80) idzie do spalania do kominka (nie każdy wkład ma takie rozwiązanie, musi być „szczelny”, mieć podejście do podpięcia rury z powietrzem), a na drugiej połowie montuje się przepustnicę i pozostawia w obudowie pod wkładem, możesz dzięki temu chłodzić wkład i wpuszczać świeże ogrzane powietrze itd.

 

Póki wkład się nie nagrzeje nie otwierasz przepustnicy tylko sobie normalnie palisz, jak masz za gorąco uchylasz – ot i cała technologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję. Dalej jednak nie wiem po co to komplikować gdy wkład i tak standardowo jest chłodzony przez kratki wychodzące na pomieszczenia. Obieg powietrza przecież wtedy występuje. Chyba że mówimy o sytuacji gdy nam jest po prostu za gorąco, ale wtedy to albo można uchylić okno, albo zwiększyć obroty na WM(wtedy mamy już chyba zakłócone na niej przepływy). Pilnowanie następnej przepustnicy przy kominku jakoś do mnie nie trafia, ale rozumiem że tak się to czasami robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja Ci spróbuje trochę pojaśnić :D

 

Doprowadza się pod palenisko powietrze z zewnątrz rura np. 160, później redukcja/trójnik, połowa (fi 80) idzie do spalania do kominka (nie każdy wkład ma takie rozwiązanie, musi być „szczelny”, mieć podejście do podpięcia rury z powietrzem), a na drugiej połowie montuje się przepustnicę i pozostawia w obudowie pod wkładem, możesz dzięki temu chłodzić wkład i wpuszczać świeże ogrzane powietrze itd.

 

Póki wkład się nie nagrzeje nie otwierasz przepustnicy tylko sobie normalnie palisz, jak masz za gorąco uchylasz – ot i cała technologia

 

Połowa ze 160mm to ok. 110mm:)

A i reszta też nie do polecenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...