Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BEAM - opinie, uwagi, eksploatacja


marcing1

Recommended Posts

Na model ktory podalam dostalibysmy - 10 lat gwarancji - chyba warto ? ;-)

 

Proponowalbym najpierw przeczytać warunki tej dziesięcioletniej gwarancji :) w większości przypadków jest to tylko chwyt marketingowy, a nieświadowy użytkownik jest obowiązany do dokonywania płatnych przeglądów odkurzacza co kwartał czy co pół roku :) i tak przez nawet dziesięć lat.

Inne firmy dają na przykład 12 czy 20 lat gwarancji, a istnieją na rynku w Polsce od 4 lat, - nie daje Wam to nic do myślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wtrace 5gr co do zywotnsci roznych sprzetow, slyszeliscie ze auto dla ludu w wersi b z cyfra w nazwie byl przystosowany do awarii przez zaklad wypuszczajacy go? tajemnica poliszynela jest fakt iz sprzety sa przystosowane do pracy przez okreslony czas po czym sie lamia a za naprawe musisz zaplacic z kieszeni bo gwarancja minela... to tak na marginesie

co do odkurzacza watek ciekawy Marian go krytykuje a mlody uzytkownik (30 postow) jest znawca ktory trafil tu weszac wieszane psy na produkcie!

ale nie mi to oceniac

 

Mi jak sie beam spalił to też miałem 7 lat gwarancji a serwis mnie olał. Potem chcieli mi sprzedać odkurzacz z 10 letnią gwarancją, ale podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przykro się patrzy na ludzi, którzy usiłują argumentować, lub komentować tematy na których się nie znają, to co jest napisane powyżej to totalne bzdury. Może nie mam za dużo doświadczenie z naprawą odkurzaczy centralnych, gdyż jestem tylko dystrybutorem, ale przechodzą przeze mnie odkurzacze wymagające naprawy (przez co widzę częste uszkodzenia, ich częstotliwość oraz przyczyny).

 

 

-Pana problemem był osad na turbinach, podam prosty przykład: Niech Pan wyleje wodę na laptopa i pójdzie z nim na gwarancji do serwisu, życze powodzenia.

Części mechaniczne: łożyska i szczotki, przez okres gwarancyjny w 99% się nie psują, ani nie zużywają więc to naprawde nie problem.

 

Stary temat ale coś napisze bo czytając tego posta uśmiałem się do łez :D A od kiedy to panie znawco laptop pracuje w warunkach związanych z wodą??? w przeciwieństwie do odkurzacza co to z kurzem ma raczej do czynienia z racji swojego przeznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę i ja kamyczek do ogródka

 

Plusem oczywiście jest cena, ale przy odkurzaczach profi należy zauważyć, iż posiadają w gamie swoich wszystkich silników chińskie, jednorazówki(nie jest możliwa ich regeneracja). Warto zobaczyć silniki w beamowcach, zobaczy Pan różnice. Poza tym, szczerze mówiąc praktycznie nie ma różnicy czy kupi Pan taniej czy drożej, bo wychodzi na to samo. Odkurzacz centralny profi jest o wiele tańszy, ale to Panu gwarantuje, że szczytem dla nich będzie gwarancja pięciu lat( możliwe, że wykorzystywany będzie fakt, który jest we wszystkich gwarancjach odnośnie części mechanicznych).

 

Tylko że silnik do Beam kosztuje 500 PLN, a do Profi 150 PLN. Nawet jak Profi wytrzyma 3 lat a Beam 8 to i tak się nie kalkuluje. To był jeden z języczków u wagi - bo jak się już przekonaliśmy, gwarancji na silnik praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Gwarancja 10 letnia - niestety to prawda co piszą powyżej, znajomi sprzedawcy odczuli na skurze, niestety silniki Thru flow ( Domel - Beam czy Ametek Profi) tak panowie Profi - > Ametek > Thru Flow i 3 stopniowa turbina ? porażka. W rzadnym wypadku producent nie podaje przepływu powietrza co jest tragiczne w skutkach dla kupującego.

Beam - niestety gdy nie mamy przegladów / filtrów kupywanych co roku to nanic nam się zda batalia sądowa o uznanie gwarancji. Koszt filtra 160 zł x 10 lat liczyć umiecie a oblepiony silnik po mikroskopijnych peknieciach filtra to standard i sami nie jesteśmy w stanie tego udowodnić w którym momencie ten silnik sie zanieczyścił

Profi - Juz znajomi którzy połasili się na tego typu jednostki informują o reklamacjach, lekkie zabrudzenie filtr i mimo pomiaru 40KP podcisnienia przepływ bliski 0. Pierwsze dwa stopnie turbiny zwiekszaja podcisnienie i przepływ, natomiast 3 dodaje podcisnienia przy spadku przepływu, daltego jeżeli markowy producent chce osiagnąc wiecej daje dwie turbiny po 2 stopnie a nie blokuje przeplyw mamiąc klienta podcisnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
Mamy zamontowany w domku odkurzacz centralny z jednostką Beam 355 platinum i wszystko byłoby fajnie gdyby nie hałas. Czy podczas odkurzania u was też występuje wysoki poziom hałasu? Najgorzej jest przy użyciu szufelki - koszmar! Czy jest to normalne, czy może mamy jakieś problem z nieszczelnością przewodów. Proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, szumi mocno. Ja w nocy to bym chyba raczej wolała nie odkurzać ;) Wydaje mi się, ze mogłabym wszystkich pobudzić. A tradycyjny odkurzacz miałam raczej cichy, przynajmniej w porównaniu do tego centralnego. Na korzyść CO przemawia wyłącznie wyrzut "brudnego" powietrza poza strefę mieszkalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Mam Beama 335 od paru dni.

Fakt, szufelka wyje głośno ale już normalne odkurzanie to tak na oko hałas z 3 razy mniejszy niż przy odkurzaniu zwykłym odkurzaczem.

Jednostki w domu w ogóle nie słychać bo jest w pomieszczeniu gospodarczym za garażem.

Wyrzut powietrza na zewnątrz nie powinien przeszkadzać sąsiadom nawet w nocy. To taki przytłumiony szum - mocniejszy powiew wiatru go zagłusza.

Samo wykonanie sprzętu - bez uwag, szczotki , ssawki , rury teleskopowe dość porządnie wykonane mam nadzieję że okażą się także trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jeśli podczas odkurzania słychać głośny szum na ssawce to znaczy że masz zakupiony za mocny odkurzacz.

 

Wśród klientów panuje często błędne przekonanie że im mocniejsze urządzenie tym lepiej.

Za mocny odkurzacz powoduje że automatyczna szufelka wręcz ryczy przy uruchomieniu, a podczas odkurzania przepływające powietrze głośniej syczy niż pracujący wcześniej zwykły odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

 

Wypowiem się na temat tej gwarancji, która nie obejmuje części mechanicznych odkurzacza.

 

Otóż nie znam marki Beam za dobrze, nie czytałem ich kart gwarancyjnych, jednakże znam dobrze 2 inne wiodące marki i każda z nich bez najmniejszego problemu uznaje awarię łożysk w silniku. Silnik do odkurzacza jest prostej konstrukcji i właściwie te łożysko jest jedyną częścią mechaniczną która może ulec uszkodzeniu bądź przedwczesnemu zużyciu i wyłączanie jej z gwarancji jest sporym minusem dla klienta.

 

Faktem jest, że łożyska niszczą się przez to jak odkurzamy pyły budowlane (gips, cekol itp.) lecz wtedy widać, że na łopatkach turbiny jest dosłownie 1-2mm białego proszku i tu powiedziałbym, że nie uznanie gwarancji jest zasadne, bo to powoduje zniszczenie łozyska z winy klienta.

 

Fakt nie wymieniania i nie czyszczenia filtra też może być powodem szybszego zużycia się łozyska (zwiększone opory) jednakże tego nikt nie jest w stanie udowodnić i jest to wyjaśnienie naciągane mocno....

 

teoretyczne wada fabryczna powinna ujawnić się do pół roku od zakupu jednakże sa jeszcze producenci którzy stosują podejście ZDROWEGO ROZSĄDKU a nie ślepego trzymania się dziwnych ustaleń gwarancyjnych byle tylko zedrzeć z klienta. Niestety im większa firma tym bardziej ma klienta w głębokim poważaniu jak już kupi produkt.

 

Oczywiście zużycia szczotek żadna gwarancja nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość silników typu tru flow to porażka. Na 100 serwisowanych odkurzaczy- 97 to odkurzacze z silnikami tru flow. By pass boczno kanałowy nawet jak przyjdzie i wyje bo ktoś gipsy poodkurzał czy coś podobnego to po wyczyszczeniu turbiny chodzi dalej, tru flow raczej jest do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

I to jest chyba to - kupiliśmy za mocną jednostkę jak do naszej powierzchni i nam się to teraz odbija czkawką.

 

Jeśli podczas odkurzania słychać głośny szum na ssawce to znaczy że masz zakupiony za mocny odkurzacz.

 

Wśród klientów panuje często błędne przekonanie że im mocniejsze urządzenie tym lepiej.

Za mocny odkurzacz powoduje że automatyczna szufelka wręcz ryczy przy uruchomieniu, a podczas odkurzania przepływające powietrze głośniej syczy niż pracujący wcześniej zwykły odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...