Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BEAM - opinie, uwagi, eksploatacja


marcing1

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kto ci sprzedał odkurzacz do 5 punktów na twoją instalacje i ci nie doradził :/ że będzie za słaby

szufelki 2 są obok siebie (kominek, jedna pod nim, a druga z boku pod składem drewna, i zaraz obok gniazdo, potraktowałem to jako jeden punkt (chyba że chodzi o ilość z uwagi na ich nieszczelności?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz w instalacji musi wytworzyć takie podciśnienie żeby dociągnął wszystkie gniazda prawidłowo dlatego jest dobierany do ilości gniazd lub metrów instalacji każda nieszczelność powoduje spadek mocy na odkurzaczu dlatego ma słabą moc teraz

moja propozycja wygląda tak zamknąć wszystkie gniazda i włączyć odkurzacz będzie słychać syczenie na gniazdach te gniazda należy dokręcić lub sprawdzić czy nie podwineły się uszczelki jeżeli to już będzie dobrze wyczyścić lub wymienić filtr w odkurzaczu ten który jest nad wiaderkiem moc powinna się poprawić

a jak będą fundusze to sprzedać go jednemu z forumowiczów dołożyć parę zł i kupić większy model

szufelki 2 są obok siebie (kominek, jedna pod nim, a druga z boku pod składem drewna, i zaraz obok gniazdo, potraktowałem to jako jeden punkt (chyba że chodzi o ilość z uwagi na ich nieszczelności?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich :)

Tak przegladajac forum pomyslalem ,ze podziele sie uwagami co do odkurzacza centralnego BEAM....

Odkurzacz uzywany sporadycznie okolo roku i co .....slysze ,ze chrobocze lozysko ...coz zdarza sie ,wiec serwis ...

Niestety otrzymalem wiadomosc , ze wirnik silnika jest zakurzony i musze zaplacic za naprawe mimo iz jest na gwarancjii !

Pan z sewisu BEAM tlumaczy mi upraszczajac, ze odkurzacz nie nadaje sie do pylu jaki jest w domu (PROBOWAL MI WCISNAZ,ZE ODKURZAM KOMINEK - NIE MAM KOMINKA :) )

 

Tak sie zastanawiam ....to jak mam odkurzac ? wybierac te wieksze pylki a mniejsze co , zbierac recznie ??

Normalnie smiech na sali , odkurzacz nie nadaje sie do odkurzania !!!

 

Serwis wychodzi z zalozenia , ze mimo gwarancjii trzeba tak nagiac sprawe aby to klijent zaplacil !!

Wiec prosze sie nie sugerowac dlugoscia jego gwarancjii - TO FIKCJA.

Dodam jeszcze , ze ton pana podczas rozmowy byl,ze tak sie wyraze "olewatorski"

Normalnie jakby z debilem rozmawial ...rece opadaja.

 

Ze strony wyczytalem :

Serwis:

Józef Król: 601 79 39 87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem i to uwaznie ,

Nacisk klada na prawidlowe zamontowanie filtra.... na szczescie nie da sie go zamontowac zle ( wskakuje obrecz w taki rowek i jesli cos jest zle to sie nie zamknie zupelnie co dokladnie widac)

 

Ten "mily" pan ma mi przeslac zdjecia brudnego wirnika :) jakby mnie to interesowalo .... w koncu to odkurzacz i ma kontakt z brudem/kurzem.

Wody nim nie odkurzalem :) ...moze nalezalo w celu "umycia" raz na jakis czas :)

 

Paranoja - zobaczymy co z tego wyjdzie . Napewno poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Mam pytanko. Posiadam BEAM z zestawem Aspira. Coś dzieje się przy uchwycie - źle działają styki pomiędzy rurą a rączką. Efekt jest taki, że odkurzacz sam się wyłącza, pomaga przekręcenie rury w uchwycie (nie przy ścianie). Rozbierałem uchwyt, czyściłem ślizgacze. Ścieżki kontaktowe nie są wytarte. Podejrzewam, że problem tkwi na styku pierścienia za stykami a rurą. Jak to się rozbiera? Trochę mi szkoda wydawać kilkaset złotych na nową rurę z powodu głupich styków.

 

ps. Szkoda, że linia osprzętu Aspira już nie jest kontynuowana. Główna szczotka już mi się zużyła i musiałem kupić zamiennik (szczotkę do podług twardych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem. Odkurzacz sporadycznie używany od roku, a łożysko "chrobocze". Jako dystrybutor mam kontakt z odkurzaczmi centralnymi i łożyska średnio zużywają się po około 5 latach, więc raczej nie był do końca sporadycznie używany. Faktycznie pył od kominka może uszkodzić silnik, ale nie tylko on, pył od tynku, cementu itd. które przepuszczane zostają przez filtr.

 

Hmmm, w dodatku z tego co można przeczytać na wszystkich gwarancjach odkurzaczy części mechaniczne, które się zużywają nie są objęte gwarancją, więc nie rozumiem dlaczego przy "chroboczącym" łożysku wspomina Pan o gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko. Posiadam BEAM z zestawem Aspira. Coś dzieje się przy uchwycie - źle działają styki pomiędzy rurą a rączką. Efekt jest taki, że odkurzacz sam się wyłącza, pomaga przekręcenie rury w uchwycie (nie przy ścianie). Rozbierałem uchwyt, czyściłem ślizgacze. Ścieżki kontaktowe nie są wytarte. Podejrzewam, że problem tkwi na styku pierścienia za stykami a rurą. Jak to się rozbiera? Trochę mi szkoda wydawać kilkaset złotych na nową rurę z powodu głupich styków.

 

ps. Szkoda, że linia osprzętu Aspira już nie jest kontynuowana. Główna szczotka już mi się zużyła i musiałem kupić zamiennik (szczotkę do podług twardych).

 

Tak, drut który łączy pierścień węża a rączke jest uszkodzony. Można to zrobić samemu, ale dość ciężko plasiki schodzą. W dodatku po własnych doświadczeniach wiem, że jeśli samemu się to robi, to szybko problem nawraca. Najlepszym rozwiązaniem jest naprawa węża, u dystrybutora bądź w serwisie, koszt około 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...